Marathonners hopen op een 20 Trainer Ten Hag over administratieve blunder Kort Dupont wint, Laporte leidt Timothy Dupont (foto) heeft de tweede etappe in de Ster van Bessèges op zijn naam geschreven. De Belg van Bingoal - Wallonie Bruxelles was na 154 kilometer in een door valpartijen ontsierde massasprint in La Cal- mette de snelste. Hij bleef De Fransman Pierre Barbier en de Europees kampioen Gi- acomo Nizzolo voor. De leiderstrui blijft om de schouders van de Fransman Christophe Laporte, die als vijfde finishte. Tour: Thomas en Carapaz Team Ineos Grenadiers start dit jaar met de Brit Geraint Thomas, de Ecuadoriaan Ri chard Carapaz en de Britse Giro-winnaar Tao Geoghegan Hart in de Tour de France. De Colombiaan Egan Bernal, de Tourwin naar van 2019, focust zich op de Ronde van Italië. De nieuw aangetrokken ronderenner Adam Yates wordt de kopman in de Vuelta. Redelijke start Joost Luiten Joost Luiten (foto) heeft een redelijke start gemaakt in het Saudi International, het derde toernooi van dit jaar in het Midden Oosten. De Nederlands prof legde op de Royal Greens van King Abdullah Economic City de eerste ronde af in 67 slagen, 3 onder het baangemiddelde. Het leverde hem in de voorlopige stand de gedeelde 16de plaats op. Twente wil training verhuizen FC Twente wil de trainingen van de eerste selectie per 1 juli 2023 verhuizen naar sport- campus Diekman in Enschede. Daarvoor gaan de gemeente Enschede, de gemeente lijke sportorganisatie Sportaal en FC Twente een intentieovereenkomst aan voor een pe riode van 25 jaar. FC Twente traint nog in Hengelo op sportpark Veldwijk. De jeugd van FC Twente en Heracles Almelo is in 2020 ondergebracht in één opleidingsinsti tuut. De gemeente Hengelo en de voetbal academie willen het gehele opleidingsinsti tuut op Sportpark Veldwijk in Hengelo huisvesten. Quote van de dag 'Het team is fysiek en mentaal moe. Daardoor zijn de benen ook niet optimaal.' Embolie Atlético Plakken Ajax, de club die wil aanhaken bij de wereldtop, kan als gevolg van een grote administratieve blunder in de Europa League niet beschikken over recordaankoop Sébastien Haller. Trainer Erik ten Hag is niet te benijden. „Natuurlijk dondert het intern." „Never a dull moment in Amsterdam", begon Ten Hag nog enigszins luch tig. Maar bij de trainer van Ajax krulden de mondhoeken snel om laag. ,,Dit is niet om te lachen. Dit is ongelooflijk vervelend." Vol trots liet Ajax een kleine maand geleden nog de nieuwe aan valsleider achter dezelfde tafel in de perskamer aanschuiven. Na een el lenlange zoektocht was hij einde lijk daar. Voor een recordbedrag van 22,5 miljoen had Ajax een spits die voldeed aan het Ajax-profiel losge weekt bij West Ham United. Een complete aanvaller die voor de veel eisende Amsterdammers als tus sen- en eindstation kon fungeren. Dat bleek, hoewel de afstemming nog niet optimaal is, toen ook Hal- ler Ajax in Super Januari met twee goals en vier assists op titelkoers zette. Of hij dat ook in Europees verband kan laten zien? Ten Hag wees al op zijn rendement tijdens de succesvolle Europa League-cam pagne van Eintracht Frankfurt in 2019, die in de halve finale tegen Chelsea strandde. Ajax, toen een nog grotere revela tie over de grens, is momenteel het lachertje van Europa. De 'admini stratieve fout' gaat de wereld over. Dichterbij is er leedvermaak. Viraal gaan posters van de film Home Alone met Haller als hoofdrolspeler en het filmpje waarop Marc Over- mars in het bijzijn van zijn record aankoop een contract voor de grap verscheurt. Of dat niet per ongeluk het inschrijfformulier was? Hoe kon Ajax nou, van iedereen, uitgerekend de duurste speler niet aanmelden voor de Europa League? ,,Hij is niet vergeten", stelt Ten Hag. ,,Het is iets met computers. Het vinkje aan- of uitzetten. Daar is iets verkeerd gegaan. Hij stond wel de gelijk op de lijst." Ja, op de lijst die Ajax wilde indie nen, maar niet op het aanmeldings formulier dat de KNVB ontvangt om de speelgerechtigdheid van Hij is niet vergeten. Het is iets met computers. Vinkje aan- of uitzetten Het zit de marathonschaatsers deze winter bepaald niet mee: als gevolg van de coronacrisis geen wedstrijd gereden en onlangs ging definitief een dikke streep door het seizoen. Over en uit. 'Op naar 2021/2022', klonk de goedbedoelde, maar toch weinig opbeurende boodschap van Willem Hut, disciplinemanager marathon van de KNSB. De berichten over de mogelijke komst van extreme kou bieden nieuw perspectief. ,,Stel dat open water gaat dichtvriezen'', zegt Hut. „Natuurijs in eigen land, hoe fan tastisch is dat? Als die situatie zich voordoet, gaan we als KNSB zeker weer in gesprek met het ministerie. Om te kijken of het mogelijk is klassiekers of misschien zelfs een NK te mogen organiseren.'' Het laatste NK op natuurijs was in ja nuari 2013, op het Veluwemeer bij Elburg. Tweemaal eerder dit seizoen kreeg de bond het deksel op de neus van het ministerie van Volks gezondheid, Welzijn en Sport. Het marathonschaatsen werd niet als topsport erkend en kreeg dus geen uitzonderingspositie Toch wil Hut een derde poging ondernemen. Mits er een dikke ijsvloer ligt op meren of plassen. ,,Omdat natuurijs in eigen land iets magisch is. Dat maakt andere krachten los. Natuurijs is de Cham pions League van het marathon- schaatsen. Heel Nederland raakt dan in de ban van buiten schaatsen. Zo gek zijn we. Opnieuw in gesprek gaan met het ministerie zie ik als een morele verplichting.'' Wakker maken Dat voornemen maakt Jouke Hoo- geveen al blij. De regerend Neder lands kampioen op het natuurijs van de Weissensee (in 2020) kon digde onlangs het einde van zijn vrijdag 5 februari 2021 WIELRENNEN WIELRENNEN GOLFEN VOETBAL —Jürgen Klopp verklaart het verlies van Liverpool. GO Assistent-trai ner Cor Pot is bij Feyenoord voorlopig uit de roulatie. De 69- jarige collega van Dick Advo caat is geveld door een dub bele longemb- olie. ,,Het wordt een maand uit zieken en daarna rustig optrainen", liet hij weten. I De Franse aan valler Moussa Dembéle (foto) is de vierde speler van At- lético Madrid die deze week positief heeft getest op het coronavirus, na Félix, Hermoso en Carrasco. Nederland be haalt op de Winterspelen van 2022 in Peking twintig medailles, één meer dan in 2018. Dat voor spelt databu- reau Grace- note. Ajax het lachtertje na foutief vinkje Johan Inan Amsterdam Uitgerekend de duurste speler van de club is door Ajax niet in geschreven voor de Europa League. ,,Waar mensen werken, worden fouten gemaakt." foto scs - Erik ten Hag (trainer Ajax) Zou het er dan toch nog van ko men? Stevige winterkou is in aan tocht, met een dikke kans op na tuurijs. Dan zal schaatsbond KNSB lobbyen voor marathons en misschien zelfs een NK. Ralph Blijlevens Rotterdam O a 0)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20