Vampierfilm met gebrek aan leven Weinig authenticiteit en vooral veel hol gekibbel Curieuze vertelling met een zeer serieuze ondertoon 15 De tweede keer dat hij het pro beerde rond te krijgen, werd de cen suur aangescherpt. ,,Eerst hoorde je wat er allemaal met in mocht en iets later, toen er een nieuwe politieke wind waaide, wat er juist wél in moest. Hoorde je eerst dat de politie te makkelijk wordt overmeesterd in je script, later dat er een duidelijke good guy in moest die zou zegevieren over zijn 'gemene' vrienden." Om nog maar te zwijgen over de moeilijkheden met het genre. ,,Je kunt er niet echt een vampierfilm maken, omdat ze als de dood zijn dat bijgeloof- iets wat je veel had in China voor de communistische staatspartij aan de macht kwam - weer opstaat. Als je iets met vampiers wilt doen, moet je er een twist in bouwen waardoor het allemaal niet echt is. Dat iemand aan het eind ba dend in het zweet wakker wordt. 'Het was allemaal maar een droom.' Dat wilde ik natuurlijk niet." Uiteindelijk werd besloten de film op te nemen in Taiwan, dat als land zeer rebels tegenover China staat. Een soort oorlogssituatie, meent Ver beek, die het vergelijkt met de span ningen tussen Noord- en Zuid-Ko- rea. De cineast moet wel toegeven dat Dead Beautiful na alle scriptwijzi gingen er misschien toch op vooruit is gegaan. Hij danst voorzichtig om de spoilers heen. ,,Vaak zorgen be- Ik wilde het publiek laten nadenken over wat vampirisme is perkingen er toch voor dat iets alleen maar beter wordt." En nu? Een subversieve zombie film? Verbeek lacht. ,,Nou, ik wil ei genlijk iets doen met wolven. Wat als een baby door deze dieren in het bos wordt grootgebracht en daarna geïn troduceerd wordt in de 'gewone sa menleving?' Het wordt een soort stu die naar wat ons maakt tot wie we zijn. Iemand zonder culturele pro grammering en aangeleerd gedrag, wat is dan nog de definitie van men selijk...? DEAD BEAUTIFUL Malcolm Marie Ze acteren praktisch hun inge wanden eruit: John David Was hington (zoon van Denzel, be kend van Teneten Zendaya (Spi der-Man: Far From Home) als de twee kibbelende titelpersonages. Des te treuriger dat het script ze dan zo in de steek laat. Regisseur Malcolm en zijn vriendin Marie komen net terug van een geslaagde filmpremière. Na een reeks flops lijkt hij einde lijk te kunnen rekenen op lovende recensies. Op het feest hoorde hij enkele filmbonzen zelfs het magi sche woord 'authentiek' in de mond nemen. 'En daar kicken ze op, de critici.' Eenmaal thuis slaat de stemming al snel om. Er moet Marie wat van het hart. Het grote kibbelen kan beginnen. Kibbelen over hoe authentiek hun relatie eigenlijk is, bijvoorbeeld. Het valt nog niet mee om een hedendaagse Who's Afraid of Vir ginia Woolf te maken, ook al draai je hem heel chic in zwart-wit. Verbaal vuurwerk te over, maar je gelooft geen seconde dat deze twee al een hele geschiedenis sa men hebben. Het script voelt nooit doorleefd aan. Inderdaad, het mist authenticiteit. Bliss Greg (Owen Wilson) wordt ont slagen én ziet zijn werkgever en kele seconden na het slecht- nieuwsgesprek overlijden. Geluk kig treft hij, gevlucht naar een bar, Isabel (Salma Hayek) die over de gave beschikt om het lichaam op afstand uit het raam van het hoge kantoor naar beneden te la- ten kletteren en er zo het stempel 'zelfdoding' op te drukken. Zo verschaft ze Greg ook meteen een alibi. Hij was inmiddels bij haar, de vrouw die overigens verdacht veel lijkt op de droomdame uit zijn tekeningen. Regisseur en sce narist Mike Cahills film speelt met het uitgangspunt dat de we reld zoals we die kennen eigenlijk een simulatie binnen in een veel vrediger realiteit is. Bliss gaat voor een serieus drama over een iden titeitscrisis én de originaliteits- prijs, maar de film blijft vooral hangen in het curieuze. - G.T. donderdag 4 februari 2021 realityseries speelden. Op dat gebied waren er hoge eisen." 44 David Verbeek Voor Dead Beautiful zijn online kaartjes te koop op de website van het IFFR. De eerste vertoning is morgenavond om 19.00 uur. M Een groep rijke verwende jon geren verandert na een avondje uit in vampiers. Met o.a. Gijs Blom (linksonder). foto's lemming film DRAMA-THRILLER Regie: David Verbeek. Hoofd rollen: Gijs Blom, Aviis Zhong en Yen Tsao. Een vampierbestaan kan dodelijk saai zijn (zie Only Lovers Left Alive uit 2013), maar je ook hel pen een zielsverwant te vinden (het Zweedse Let the Right One In uit 2008) of je sexappeal ver groten (de Twilight-saga). Voor de rijke en verveelde persona ges in Dead Beautiful zorgt een plotseling leven met puntige hoektanden eindelijk weer voor wat opwinding. David Verbeeks antihorrorfilm gaat over emotionele leegte en de aantrekkingskracht van ge vaar. Mocht dat onvoldoende tot je doordringen, dan spreekt ie mand het nog even hardop uit: ,,Ik voel me al heel lang dood." Verwacht dus geen bloedfontei nen, maar vooral scènes met apathisch naar de verte turende 20-ers die hunkeren naar échte liefde en broederschap. Of über haupt naar iets dat écht is. Uiter aard brengt een scheutje vampi risme daar uiteindelijk nauwelijks verandering in, zo zou je na de even psychologisch interessante als volstrekt bezopen twist aan het eind kunnen concluderen. Verbeek is absoluut een talent, verantwoordelijk voor inhoudelijk uitgekiende films. Hij wordt hier geholpen door cameraman Jas per Wolf (Niemand in de Stad, Monos) die de thematiek vangt in prachtige beelden waar de troosteloosheid vanaf druipt. Het lukt de mannen alleen niet de kij ker echt in vervoering te bren gen. Hoe flauw het ook klinkt: er zit te weinig leven in Dead Beautiful. - G.T. DRAMA Regie: Sam Levinson. Met: John David Washington en Zendaya. Vanaf morgen op Netflix. Zendaya en John David Was hington. FOTO AP - G.T. SCIENCEFICTION/ROMANTIEK Regie: Mike Cahill Cast: Owen Wilson, Salma Hayek en Made line Zima. Vanaf morgen op Amazon Prime Video.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 53