Online gamen voor jeugd in Kapelle Bouw kerk mag, maar het is nog niet zover m In binnenstad van Goes BEVELANDEN EN THOLEN 7 WOONVOORZIENING DEMENTERENDE OUDEREN In tijden waarin fysieke winkels het moeilijk hebben en veel win kelpanden leegstaan, kan het voor de eigenaren van deze panden aantrekkelijk zijn om er woningen van te maken. Niet alleen op de verdiepingen, maar zelfs op de be gane grond. „Onlangs zagen we dat in de Papegaaistraat een win kelruimte op de begane grond is omgebouwd tot woning'', zegt wethouder Joost de Goffau. ,,Dat vinden we onwenselijk.'' De gemeente werkt op dit mo ment aan een nieuw toekomst plan voor de binnenstad. De kans is groot dat daarin wordt gekozen voor het kleiner maken van het zogeheten kernwinkelgebied. Dat kan een manier zijn om de leeg stand van winkelpanden tegen te gaan. Maar in de winkelstraten die overblijven, moet dan ook echt een aaneengesloten lint van win kels zitten, vindt de gemeente. Het is niet de bedoeling dat daar op de begane grond allemaal wo ningen tussen komen. De Goffau benadrukt dat het wel gewoon prima blijft om boven winkels te wonen. ,,Dat bevordert alleen maar de leefbaarheid van een bin nenstad'', zegt hij. ,,We hebben daar in het verleden zelfs stimule ringsregelingen voor gemaakt.'' Het verbod om in de belangrijke winkelstraten winkels op de be gane grond om te bouwen tot wo ningen is achter gesloten deuren goedgekeurd door de gemeente raad en pas daarna bekendge maakt. De gemeente koos voor deze uitzonderlijke stap om te voorkomen dat pandeigenaren anders nog snel een aanvraag zou den indienen, die de gemeente dan op basis van de oude regels nog had moeten goedkeuren. Hoewel wonen boven winkels dus mogelijk blijft, heeft de ge meente de regels daarvoor wel wat aangescherpt. Er mogen geen woningen meer komen die enkel op de achterkant van het pand zijn gericht. Daarmee wil de gemeente We willen daar een aaneengesloten lint van winkels behouden voorkomen dat de bewoners straks enkel uitzicht hebben op bijvoorbeeld een blinde muur. Dat zou geen acceptabel woonge not bieden. Burgemeester en wet houders kunnen overigens altijd een uitzondering maken. Bijvoor beeld als de bewoner in plaats van op een blinde muur uitkijkt op een binnenplaats. Op termijn komt er een heel nieuw bestemmingsplan voor de binnenstad. De besluiten die nu zijn genomen lopen daar alvast op vooruit, om te voorkomen dat in de tussentijd nog meer winkel ruimtes in de belangrijke winkel straten worden omgebouwd tot woonruimte. KAPELLE Wie wordt de game-ko- ning van Kapelle? Welke jongere kan het beste uit de voeten met FIFA 21, Fortnite en Rocket League? Drie toernooien, verspreid over deze maand, moeten het antwoord op die vragen geven. Alle Kapelse liefhebbers van Fortnite, FIFA 21 en Rocket League kunnen hun krachten meten tij dens drie online toernooien. Op 11, 18 en 25 februari houdt JongKapelle drie game events. Dat gebeurt in sa menwerking met oud-e-sporter Nick Cooiman, die 51 wedstrijden op zijn naam heeft staan in de eDi- visie. Voor wie niet bekend is met de videogames: FIFA 21 is een voetbal simulatiespel en Rocket League is een race-voetbalspel. Fortnite is een game die eigenlijk uit een aantal onderdelen bestaat: Save the World, een shooter-survivalgame om zombie-achtige wezens te be strijden en objecten te verdedigen, Fortnite Battle Royale, een battle game om als laatste persoon over eind te blijven en Fortnite Creative, waarin je als speler je eigen werel den en strijdarena's kunt creëren. De drie toernooien zijn te volgen via een livestream. Die stream wordt ook voorzien van commen taar. Aanmelden voor de toer nooien kan op jongkapelle.nl. ,,Ja, dat is heel goed nieuws, we heb ben heel lang naar dit moment uit gezien. Het bereiken van deze mijl paal is reden voor dankbaarheid. Het heeft zo lang geduurd omdat een aantal onderdelen aanvullend onderzoek vroegen. Onder meer op het gebied van stikstofproblema- tiek en de pfas-kwestie. Eerder heb ben we voor de bestemmingsplan wijziging enorm veel onderzoek la ten doen. Dat heeft er wel toe geleid dat we nu zo'n stapel gedegen rap porten hebben dat we ook een goed onderbouwde vergunning heb ben." ,,We wachten af of dat gebeurt. We hebben in het hele traject altijd de koninklijke weg willen bewande len, er was volop gelegenheid voor anderen om daar iets van te vinden en dat kan nu weer. Er ligt natuur lijk al een onherroepelijk bestem mingsplan dat voorziet in de bouw van een kerk op die plek.'' ,,De punten waar nog bezwaar ge maakt kan worden zijn gering. De kans dat de omgevingsvergunning op korte termijn onherroepelijk wordt, is groot." ,,We zijn voorzichtig om nu een planning te delen, maar we zijn al wel bezig met de voorbereidingen zoals de aannemersselectie. We kij ken ook hoe we vrijwilligers kun nen betrekken, we hebben allerlei leden die in de bouw, afbouw en terreininrichting werken.'' ,,We willen er echt een project van de hele gemeente van maken. Daar- naast leert ervaring uit andere ker kelijke gemeenten dat daarmee substantieel kosten kunnen wor den bespaard." Zijn de financiën rond? ,,Ja, voor de omgevingsvergunning moet je dat ook aan kunnen tonen. Al weet je pas wat het werkelijk kost als de aannemer gerekend heeft. Omdat het traject zo lang loopt, hebben we flink wat kunnen sparen. In de loop van de jaren heeft een heel enthousiaste activiteiten commissie bijvoorbeeld allerlei soorten acties voor jong en oud ge houden.'' ,,Aan de andere kant zijn de bouw kosten fors gestegen. Om die reden hebben we afgezien van de fietsen- kelder. Mede gezien de bodemge steldheid zou dat erg duur gewor- den zijn. Ook is het gebouw iets kleiner geworden." ,,Na tien jaar leer je geduld te heb ben. De noodzaak voor een nieuwe kerk is er wel. Bijvoorbeeld voor wat betreft de parkeergelegenheid, waar we geregeld opmerkingen over krijgen. In deze coronatijd is het ook fijn dat je in zo'n nieuw ge bouw meer ruimte hebt om onder ling afstand te houden en in een goede luchtkwaliteit kan voorzien voor je leden. En als het moment komt dat we weer met z'n allen naar de kerk mogen is die niet tot de allerlaatste stoel bezet, maar kun nen gezinnen ruim zitten en is er ook nog ruimte om gasten te ont vangen." donderdag 4 februari 2021 Verbod op wonen in winkel GOES De sloop van de voormalige Beatrix- school en een aantal woningen heeft een enorm gat geslagen aan de Nieuwstraat in Goes. De voorbereidingen om dat gat op te vullen met een nieuwe woonvoorziening voor demente rende ouderen zijn inmiddels in volle gang. Het perceel waarop de voorziening komt, ligt tussen de Nieuwstraat en de Westwal. Het plan stuitte aanvankelijk op verzet van bewoners van de Westwal, omdat ze bang waren voor toene mende verkeersdrukte in hun straat. Na onder meer de toezegging te hebben gekregen dat in elk geval de bevoorrading van het wooncom- plex straks via de Nieuwstraat zal plaatsvinden, besloten ze hun bezwaren in te trekken. Dit voorkomt immers dat er zwaar verkeer over de in hun ogen kwetsbare wal moet rijden. De toekomstige woonvoorziening wordt straks geëxploiteerd door Martha Flora, dat in het land al meer huizen heeft waar ouderen met demen tie wonen. Het is de bedoeling dat de vestiging in Goes nog dit jaar open gaat. Het is de tweede woonvoorziening voor dementerenden in de Goese binnenstad die in relatief korte tijd de deuren opent. Op steenworp afstand ligt im mers ook al Het Gastenhuis. foto johan vd heijden De begane grond van een win kelpand ombouwen tot woon ruimte: dat mag niet meer in de belangrijkste winkelstraten van de Goese binnenstad. ,,We wil len daar een aaneengesloten lint van winkels behouden'', zegt wethouder Joost de Goffau. Rob Paardekam Goes -Joost de Goffau, wethouder De vergunning om een kerk met pastorie en kosterswoning aan de Steeweg te bouwen werd bijna anderhalf jaar geleden in gediend. Nu is er eindelijk witte rook voor de Gereformeerde Gemeente in Yerseke. Theore tisch gezien kan de bouw van de kerk die plaats biedt aan 2000 gelovigen beginnen. Maar zover is het nog niet, vertelt scriba Peter de Looff. Joeri Wisse Yerseke U bent vast blij met het bericht van de gemeente Reimerswaal dat vergunning is verleend. Tegen de vergunning kan nog bezwaar worden gemaakt. Hoe schat u uw kansen in? Wanneer begint de bouw? Kijkt u uit naar de start van de bouw?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50