Tieners schrijven coronanummer: 'Als alles weer mag, gaan we feesten' Waterschap betaalt niet mee aan weg Waterpark Gebrek aan passend werk is de zwakte van onze provincie GGD: minder besmettingen en minder tests in Zeeland 4 Dat is één van de conclusies uit een enquête die ZB Planbureau heeft gehouden naar de 'kernkwaliteiten' van Zeeland waaraan 1241 mensen uit heel Zeeland hebben meege daan. Aanleiding voor het onder zoek is de Zeeuwse Omgevingsvi sie die de koers van de provincie tot 2050 bepaalt. De provincie wil we- ten wat de inwoners van Zeeland vinden en hoe ze naar de toekomst kijken. De Zeeuwen zijn over het alge meen best tevreden met hun woonomgeving. Zij onderschrij ven de bekende sterke punten als rust, ruimte, natuur en recreatie mogelijkheden. 'Plezierig', 'mooi' en 'ontspannen' zijn kenmerken van Zeeland die bijna alle deelne mers herkennen. Wonen en werken is lastig Maar vooral jonge mensen zien ook zwakke punten. Het vinden van een betaalbare woning is ook in Zeeland lastig voor hen. Passende werkgelegenheid en vooral carriè rekansen, wat door de meeste men sen als het belangrijkste onderwerp wordt aangemerkt, zijn een gemis. Het is niet dat er te weinig banen zijn in Zeeland, maar het ontbreekt aan variatie. Niet iedereen kan in zijn of haar vakgebied werk vinden. De onderzoekers citeren een deel nemer aan de enquête: ,,De moge lijkheid om te kunnen doorstro men en diversiteit is reden voor zorg. Mensen zitten te lang op dezelfde functie omdat ze geen andere keus hebben. Anders gaan ze buiten de provincie op zoek naar werk." Nog geen derde (30 procent) van alle deelnemers is het eens met de stelling dat Zeeland voor jongeren een aantrekkelijke provincie is om in te wonen, werken en leven. Bijna de helft (44 procent) is het hier niet mee eens. De rest heeft hierover geen mening. Toekomst vol zorgen In het algemeen zijn Zeeuwen dus positief over hoe de provincie er nu voorstaat, maar veel mensen tobben over de toekomst. De deelnemers aan de enquête kregen 19 onderwerpen voorgelegd waarbij gevraagd werd of ze zich hierover zorgen maken. Bij 15 onderwerpen gaf meer dan helft aan zich er veel tot enige zorgen over te maken. Het verdwijnen van voorzieningen in dorpen werd door 91 procent ge noemd. Het samenvoegen van openbare voorzieningen tot grote voorzieningen buiten Zeeland, leefbaarheid in dorpen in verband met deeltijd- en recreatieve bewo ning en vervoersproblemen voor met name ouderen en studenten en het openbaar vervoer werden veel genoemd. Ook een grote zorg: het vinden van leerkrachten voor het onderwijs. Seb Sassenburg (12), Gernardo Dourleijn (12), Sem Jakobsen (11) en Tim de Jonge (11) vormen sa men de muziekformatie Men en hebben gisteren hun eerste, zelf geschreven nummer opgenomen in de Middelburgse FuzzTone Stu dio. Aanstaande maandag, als de basisscholen weer opengaan, wordt de clip Come dancing ver spreid via sociale media. ,,Sinds afgelopen zomer spelen we samen en hebben we één keer opgetreden in De Spot'', vertelt drummer Tim. Het debuutoptre den van Men leidde tot veel en thousiaste reacties. ,,We speelden covers, maar wilden ook een eigen nummer schrijven'', zegt Seb, zan ger, toetsenist en gitarist. ,,Ik had een begin gemaakt en daarna heb ben we het nummer met z'n vie ren afgemaakt.'' Moe van beeldscherm Come dancing gaat over het gevoel dat voor veel tieners herkenbaar is. ,,We zitten vaak op onze slaapka mers en kijken veel naar een beeldscherm. Daar word je erg moe van'', zegt Seb. Tim vult aan: ,,En als je de televisie aanzet, gaat het bijna altijd weer over corona. Het is niet leuk. We hadden nooit gedacht dat we school zó zouden missen.'' De jongens van Men, die één keer per week samen oefenen, wil len niets liever dan terug naar het oude normaal, van plezier maken en feesten. Tim: ,,Daarom heet het liedje ook Come dancing. Ik denk dat veel kinderen het nummer leuk zullen vinden. En hopelijk kunnen we, als het eenmaal weer mag, een optreden fiksen zodat ie dereen kan komen kijken en we samen kunnen feesten.'' Waterschap Scheldestromen betaalt niet mee aan de aanpassingen van de wegen rondom Waterpark Veerse Meer. ,,Wij hanteren het kostenver- oorzakersprincipe", zegt water schapsbestuurder Marien West- strate. En dat betekent dat Middel burg of projectontwikkelaar Drie star zelf opdraaien voor de kosten. ,,Wij beheren onze wegen en on derhouden ze. Wij leggen geen nieuwe wegen aan." Weststrate zegt dat hij al meerdere keren heeft ge- vraagd hoe het zit. ,,Maar ik krijg daarop geen duidelijk antwoord." Omdat het nieuwe vakantiepark bij Arnemuiden veel auto's zal aan trekken, is het aanpassen van de pol derwegen onvermijdelijk. Boven dien wordt gedacht aan een nieuwe weg waardoor Lewedorp ontlast wordt. Dat moet worden betaald en daarom heeft Scheldestromen in een zienswijze nogmaals duidelijk gemaakt dat de bal bij Middelburg en Driestar ligt. Ook Rijkswater staat diende een zienswijze in waarin staat dat een nieuwe afslag vanaf de A58 niet aan de orde is. Goes Bij 660 Zeeuwen is afgelopen week het coronavirus vastgesteld. Dat is een daling van 21 procent. Het aan tal testen in de teststraten van de GGD Zeeland nam met 20 procent af tot 4808. Dat meldt de GGD Zeeland. De daling in de periode van 25 tot en met 31 januari in Zeeland past in het landelijke beeld. Het aandeel positieve testresultaten bleef ge lijk. Ondanks de daling maakt de GGD zich zorgen. ,,Nieuwe varian ten van het coronavirus winnen snel terrein in Nederland. Dat is zorgelijk, want die varianten zijn besmettelijker en kunnen leiden tot een nieuwe golf van besmettin gen." De meeste besmettingen werden gevonden in de gemeente Terneu- zen 109 (vorige week 96). Daarna volgen de gemeenten Middelburg 99 (117), Vlissingen 98 (84), Goes 55 (78), Hulst 49 (72), Tholen 45 (54), Schouwen-Duiveland 41 (34), Sluis 38 (31), Reimerswaal 38 (84), Noord-Beveland 34 (30), Borsele 26 (75), Kapelle 15 (38), en Veere 13 (44). Volgens de cijfers die het RIVM gisteren heeft gemeld ligt de be smettingsgraad in Zeeland iets bo ven het landelijk gemiddelde. Aangeboden Luxe vakantie woningen NIEUW Reeds gerealiseerd In Hengstdijk - Zeeland Recreatiecentrum de Vogel 3 slaapkamers Centrale verwarming Woonopp: 70m2 Aangelegde tuin Geen permanente bewoning Meer informatie www.de-vogel.nl donderdag 4 februari 2021 GO Zeeuwen missen carrièrekansen Gebrek aan carrièrekansen en passend werk zien Zeeuwen als zwak punt van hun eigen provin cie. Mede daarom vinden vooral vooral jongvolwassenen tot 30 jaar Zeeland minder aantrekke lijk als woon-, werk- en leefge bied voor hun leeftijdsgenoten. Theo Giele Middelburg De jongens van Men bij de Fuzztone Studio: Sem Jakobsen, Seb Sassenburg, Gernardo Dourleijn enTim de Jonge (vlnr). fotolex de meester Hun dagen zijn soms lang en saai. Zoals veel tieners brengen ze meer tijd door op hun slaap kamers dan ooit. Gamen, turen naar een beeldscherm. Vier jonge Middelburgse muziekta lenten hebben hun gevoelens in coronatijd verpakt in een pak kende song. ,,Nooit gedacht dat we school zó zouden missen.'' Eldridge Pentury Middelburg Kijk op de site bij /video Tieners schrijven verveling van zich af Melita Lanting Middelburg Theo Giele

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 32