Van rust en ruimte kun je niet eten I Geen verplichte drempels tussen aardappelruggen Dubai 2 ONZE TIEN TIPS VOOR EEN Commentaar Zeeuwen hebben een realistisch beeld van plussen en minnen van het wonen in hun provincie. Unieke eigen schappen van Zeeland - de bekende drie R's rust, ruimte en recreatie - worden zeer gewaardeerd. Maar als je jong bent, zijn werk en carrièrekansen net iets belangrijker. Uit een en quête van ZB Planbureau blijkt dat bijna de helft van de 18- tot 30-jarigen Zeeland geen aantrekkelijke woon- en werkprovin- cie vindt. Het probleem van de eenzijdige arbeidsmarkt is bekend. In sectoren als zorg en techniek concurreren Zeeuwse werkge vers in de jacht op personeel met de rest van het land. Het mooie en relatief goedkope wonen wordt ingezet om mensen naar Zeeland te lokken. Dat helpt niet om alle jonge Zeeuwen zicht op een loopbaan te bieden. Van rust en ruimte kun je niet eten. Er zijn geschikte banen nodig voor ambitieuze Zeeuwse jongeren. Zeeland ligt nu eenmaal waar het ligt: aan de rand van Nederland met nog geen 400.000 inwoners, van elkaar ge scheiden door brede wateren. Toch heeft Zeeland hoger on derwijs, zijn er grote internationale bedrijven actief en komen succesvolle initiatieven van de grond. We moeten onze zege ningen tellen zonder zelfgenoegzaam achterover te leunen. In Zeeland zal niet voor iedereen de finishlijn van een succesvolle loopbaan getrokken zijn, maar Zeeuwse werkgevers kunnen wel de startblokken voor afgestudeerde jongeren neerzetten. Er zijn geschikte banen nodig voor ambitieuze Zeeuwse jongeren De boeren zagen het totaal niet zit ten en onder druk van de Tweede Kamer heeft landbouwminister Carola Schouten besloten het plan in te trekken. Ze wilde drempels in ruggenteelten zoals aardappelen verplicht stellen om te voorkomen dat schadelijke stoffen in het opper vlaktewater terecht zouden komen. Alternatieven Akkerbouwer Hendrik Jan ten Cate uit Poortvliet is tevreden. Hij is lid van de vakgroep akkerbouw van landbouworganisatie LTO. ,,Het was een onzinnige milieumaatre gel. We hadden er speciale machi- nes voor moeten aanschaffen, ter wijl er allerlei alternatieven zijn. De overheid wil op de stoel van de boeren gaan zitten, dat schiet niet op." Feitelijk gebeurt er nu niks, zegt Ten Cate. „Boeren kijken sowieso of ze kunnen voorkomen dat schade lijke stoffen in het milieu terecht- Het was een onzinnige milieumaatregel komen. Er zijn ondernemers die wel drempeltjes toepassen omdat die er meerwaarde van inzien. Maar nu is het in elk geval geen verplich ting." School negeert kabinet en blijft voorlopig dicht Voorzitter van dorpsraad stopt ALMANAK Een man bestelt bij een benzi nepomp in Terneuzen een pakje sigaretten. Hij kijkt de verkoop ster doordringend aan. ,,Dat zo'n mooie vrouw niet in Dubai zit!" Zonder blikken of blozen antwoordt ze: ,,Dan zou ik mijn gezin ook mee moeten nemen." ,,Dus je bent geketend?", re- ageert de man. De verkoopster op haar beurt: ,,Zo voel ik dat niet." De man heeft zijn pakje sigaretten te pakken. Hij stapt richting zijn auto en begint te bellen, wellicht denkend dat hij complimenteus is geweest. En de verkoopster? Ze helpt ge woon de volgende klant. COLIJNSPLAAT Dronken man houdt politie bezig Jarenlang zag regioverslaggeefster Sophie Stockman haar stapel met ongelezen boeken hoger worden. Of beter gezegd, boeken waar de bladwijzers nog uitsteken omdat ze ze niet uitlas. „Ik wilde bekende literatuurklassiekers van onder andere Dostojevski, Kafka en Tolstoj lezen. Ik begon in zo'n boek en kocht ondertussen nieuwe boeken van favoriete hedendaagse schrijvers die ik óók wilde donderdag 4 februari 2021 II Goed nieuws voor de Zeeuwse boeren. Ze worden niet verplicht om drempeltjes aan te leggen tussen de aardappelruggen. Jeffrey Kutterink Vlissingen -Hendrik Jan ten Cate, akkerbouwer OUD-VOSSEMEER De Sint Anthonius in Oud-Vossemeer gaat maandag niet open. Dat heeft de Lowys Porquin Stichting, waar de basis school onder valt, laten weten. ,,We zien het als onze verantwoordelijk heid onze scholen alleen open te stellen als we dit veilig, verantwoord en uit voerbaar kunnen doen. Na overweging kwamen we tot de conclusie dat dat op dit moment niet mogelijk is." Het besluit geldt voor alle 30 scho len die onder de West Brabantse stichting val len. De scholen blijven tot zeker aan de carnavals vakantie dicht. Onderwijs op afstand en noodop vang gaan wel door. RENESSE Hij richtte 10 jaar geleden de dorpsraad Renesse op en net zo lang is Frans Prins voorzitter ervan. Nu maakt hij plaats binnen het bestuur. „Ik ga er dit jaar mee stoppen. Dat heb ik binnen het bestuur Tip? redactie@pzc.nl IDoe een kattenrondje! Meteen maar voor de goede orde: de volgorde van onze tips is volstrekt willekeurig. Maar als we de suggesties van onze redacteuren wel hadden gerang schikt, had deze best eens hoog kunnen eindigen. Regioverslag geefster Sheila van Doorsselaer heeft haar eigen variant bedacht op het tellen van knuffelberen achter ramen, dat tijdens de eer ste lockdown heel populair was. „Ik wandel nu veel. Maar dat wordt op den duur ook wel een beetje saai. Nou ben ik nogal een 'kattenvrouwtje'. Inmiddels heb ik een hele kattenplatte- grond in mijn hoofd zitten. Ik weet precies waar leuke katten voor de ramen zitten. En soms zit er ook een leuk hondje tus sen. Dus ik doe nu 'kattenrond- jes'. Ik ga van 'die leuke witte op de hoek' naar de lapjeskat even verderop. Er is geen kat meer in de binnenstad van Hulst die ik niet ken." Een dronken 43-jarige man uit Burgh-Haam- stede is dinsdagavond aangehouden op de Bea- trixstraat in Colijnsplaat, nadat hij meerdere malen voor overlast zorgde. Het eerste inci dent deed zich rond 20.30 uur voor toen de man het aan de stok kreeg met bewoners van een pand aan de Tulp straat waar hij op bezoek zou zijn. Rond 21.44 uur kwam er opnieuw een melding. Dezelfde bewo ners zouden nu met de dood bedreigd worden door de man. Pas na de vierde melding kon de politie hem aanhouden. Reken af met je ongelezen stapel boeken *V'*~ j. -V m -. kenbaar gemaakt. Als je iets lang doet, is het op een gegeven moment tijd voor een ander", licht hij zijn besluit toe. Wanneer hij aftreedt, maakt Prins later dit jaar bekend. De dorpsraad benoemt zelf haar leden in een alge mene openbare vergade ring. Vanwege de corona maatregelen is er voor dit jaar nog geen algemene vergadering gepland. 3 Pomp die boxen! Uit je dak gaan bij een live-concert of in de kroeg is er al tijdje niet meer bij, maar schroom niet om je thuis eens lekker uit te leven. Regioverslaggever Bob Maes zet meerdere keren per week zijn speakers even op standje 'burenruzie' voor een stevig portie gitaargeweld van Rammstein, Metal- lica of The Chats „Even de frustratie eruit, met een speci- aalbiertje erbij, helpt goed hoor!" Stafmedewerkster Noor tje de Kroo zweert ook bij muziek om de zinnen te verzet ten, maar dan samen met haar kleine kinderen. „Als ik het Sesamstraatliedje De S van Suriname opzet, begint bij ons thuis iedereen te dansen. Tijdens het thuis werken zet ik vaak een leuke podcast op en dan zit ik regelmatig hardop te la chen." een

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30