'Veel minder kinderen hebben nu diploma' Zeeuwse zwembaden worstelen met wachtlijsten voor zwemles Twee Zeeuwse deelnemers Ambities van Roompot zijn grenzeloos Het is een traditie tijdens carnaval in Aardenburg. De kerkmis op vrijdag, waarin overleden Nachtuuln en Blaosuuln worden herdacht. Door corona kan dat dit jaar niet doorgaan. Stichting De Nachtuuln heeft ter vervanging een herdenkingsplek ingericht in de kerk aan de Weststraat. De Kaaipoort is nagebouwd en de Uulevlag is uitgehangen. Iedereen kan daar een kaarsje aansteken voor een overleden Aardenburger. Er is een bord opgesteld met daarop de namen van Nachtuuln die zijn gestorven. Het is niet de eerste keer dat zwem baden de deuren moeten sluiten. In maart en november moesten ze ook al tijdelijk dicht vanwege het coro navirus. En sinds december op nieuw. ,,We zitten op 22 weken", weet zwembadmanager Ingrid Dijkhuizen van Omnium in Goes. Om de uitdijende wachtlijsten maakt zij zich niet zo druk. ,,Ik zie het wel oplopen, maar er komen ook minder aanmeldingen binnen. Als we straks weer open mogen, zal het wat drukker zijn. Gelukkig zien we ook genoeg mo gelijkheden om de wachttijd straks weer wat terug te dringen. Bijvoor beeld door doordeweeks meer groepen per middag les te geven of, als recreatiezwemmen voorlopig nog niet mag, gebruik te maken van dat bad." Dijkhuizen hoopt op een snelle heropening van zwembaden, maar met name vanwege de veiligheid van kinderen. ,,Waar normaal ge- sproken 300 kinderen in een jaar hun diploma halen, zijn dat er nu maar 150. Dat betekent dat er 150 kinderen rondlopen die niet 'zwemveilig' zijn. Dat baart me wel zorgen. Straks staat de zomer weer voor deur en we leven hier in een provincie vol met water." Alleen maar uitgaven Ook financieel gezien zijn er zorgen bij Omnium. ,,We hebben momen teel alleen maar uitgaven. En dan gaat het heel hard. De tijd zal moe ten leren of wij van het garantie fonds en andere regelingen kunnen rondkomen. Zo niet, dan zullen we bij de gemeente Goes moeten aan kloppen." Zwembad de Vliegende Vaart in Terneuzen is onderdeel van de ge meente. Geldzorgen zijn er niet di rect, maar Frans Tanghe, bedrijfs leider accommodaties bij de ge meente Terneuzen, doet al bijna een jaar niets anders dan puzzelen. ,,De wachttijd voor kinderen vanaf vijf jaar is bij ons opgelopen naar vier tot zes maanden. Door extra lessen aan te bieden in de voor jaarsvakantie, hopen we wat in te kunnen lopen, maar het kan ook goed zijn dat we dan nog dicht zijn. Dan moeten we weer wat anders verzinnen. Bijvoorbeeld door ook lessen aan te bieden in één van de vijf buitenbaden als die wel al open mogen." Dubbele bezetting Tanghe verwacht dat er behalve ex tra lessen voor nieuwkomers ook ondersteuning nodig is voor kinde ren die er een tijdje uit zijn ge weest. ,,De oefenstof komt snel ge noeg weer terug, maar ze zullen wel 'van dieper moeten komen'.'' Bij privé-zwemschool Westduin in Koudekerke zetten ze daarom in op een dubbele personeelsbezet ting op de groepen. Uitwijken naar een ander bad kunnen ze bij de kleinschalige zwemschool niet, dus de wachttijd zal de komende tijd wat langer zijn. ,,Zes tot acht weken extra", schat eigenaresse Jolanda van Belzen in. Maar ze blijft positief. ,,We hebben gelukkig een goede naam en we hebben wat vet op de botten. Bo vendien zitten we als team vol goede moed. Als het weer mag, dan gaan we ervoor!" Qun (l) en Alies doen mee aan eerste informatica olympiade f, voor meisjes 'Misschien zijn we over vijf jaar de nummer één van Europa' »p« It donderdag 4 februari 2021 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Marc Moens steekt een kaarsje aan voor de car navalsvereniging. FOTO PETER NICOLAI De wachtlijsten voor kinderen die willen beginnen met zwem les, worden elke dag langer. In Zeeuwse zwembaden wordt druk gepuzzeld om, als ze straks weer open mogen, die schade enigszins in te lopen. Bijvoor beeld door les te geven in het recreatiebad, extra begeleiders op de groep te zetten of ook door te gaan in de schoolvakan ties. Wendy de Jong Goes »P12

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29