O 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Quote van de dag Veel artiesten beschouwen het coronajaar 2020 als een verloren jaar. Hoe anders is dat voor Sam Feldt, bekend geworden als dj. Hij werd volwassener, verlegde zijn prioriteiten op werkgebied en kocht een nieuw huis, dat voor de verandering echt aanvoelt als een thuis. INTERVIEWSAM FELDT Dan lijk ik blijkbaar niet op Robert ten Brink I oeder Eltje houdt van haar drie zoons. Maar ze houdt nog meer van Jezus. Om die reden I kan en wil ze niet accepteren dat haar Mat- tias homoseksueel is en nu gaat trouwen met Steven. „Tijdens de Bijbelstudie praat ik erover en bidden wij dat hij weer op de goede weg mag komen. Met een meisje'', vertelde de vrouw dinsdagavond in onver valst Gronings voor de camera van de nieuwe NPO 3- serie Verboden Liefde. Er volgden al rap nog een paar ronkende oneli ners. ,,God heeft het huwelijk bedoeld voor Adam en Eve, niet Adam en Steve.'' En als de jongens voorstel len dat Eltje een keer komt logeren in hun nieuwe woning: ,,Ik slaap nog liever onder een brug dan in een huis waarin twee mannen bij elkaar in bed lig gen.'' Ik was met stomheid geslagen. Wat bezielde moe der Eltje om dit zo te doen en te zeggen op tv? Als het nou bij de EO was, waar ze met Andries Knevel of Tijs van den Brink in gesprek ging om haar prehistorische overtuigingen te toetsen. Maar dit was Powned, de omroep van de relletjes, het randje en de knipoog. Waarom? Dat haar zonen graag meewerken aan dit pro gramma, waarin omstreden liefdesrelaties cen traal staan - zoals bijvoorbeeld ook een huwelijk met 36 jaar leeftijdsverschil tussen de partners - snap ik best. Die jongens willen de buitenwereld laten zien waar ze tegenaan lopen, zoeken erkenning voor hun geluk. Als moeder haar zegen niet wil geven, dan ver warmen ze zich wel aan de honderden hartjes op Twitter. Maar moeder Eltje? Wat had die te winnen? Begrip? Dat ze door haar geloof worstelt met de relatie van haar zoon, daar heb ik tot op zekere hoogte begrip voor. Maar zeg dan niet zulke rare, militante dingen voor de camera. En laat je al helemaal niet ijdel filmen in de kerk, of als je op straat tegen een plaatsgenoot staat te roddelen dat je het zo erg vindt van je zoon. Kom op zeg, je bent zijn moeder. Zoek hulp voor je zelf, in plaats van aandacht. Tv is al jaren emotionele ruilhandel. De ene partij vertelt over zijn schulden, verbouwingsgeklungel, fa miliegeheimen, verslaving of wat dan ook. Als tegen prestatie lost de andere partij - in de persoon van J ohn Williams, Herman den Blijker of Dionne Stax - het in drie kwartier op. De kijker is de lachende derde, want die zit als voyeur gratis op de eerste rij. Alleen zijn Mattias en Eltje niet geholpen met een klusteam, nieuwe menukaart of dna-test. En er viel ook bitter weinig te lachen voor de kijker, alleen maar heel hard te huilen. Verloren stem in beeld Nominaties voor Netflix Nog maar 27 is Sammy Renders, artiestennaam Sam Feldt, maar dat klinkt niet door in zijn woor den. Wanneer hij spreekt, doet hij dat in vlotte volzin nen met inhoud, die hij moeiteloos lijkt te formuleren. Hij beschouwt zichzelf met enige afstand, en weet precies wat hij wil en wat niet. Op de voor een jonge artiest onver mijdelijke kanalen op sociale media bleef het in de eerste weken van 2021 doodstil bij Feldt, geboren in Boxtel en tegenwoordig Amsterdammer. Oude posts waren verwijderd, nieuwe kwamen er pas vorige week, toen er ook echt iets te melden was. Vrijdag verscheen de single Stronger, een samenwerking met de Ameri kaanse ster Kesha. Feldt: ,,Het was wel symbolisch dat ik de oude foto's en video's heb ver wijderd. Dat deed ik om te laten zien dat ik toe ben aan een nieuw hoofd stuk. Ik ben nog steeds maar 27, maar ik ben verder dan toen ik 21 was. Ik denk en hoop dat de fans ook met me meegroeien.'' donderdag 4 februari 2021 PC TELEVISIE EO-presentator Tijs van den Brink gaat in de nieuwe serie De verloren stem in gesprek met mensen die besluiten hun stem op 17 maart niet uit te bren gen. In het pro gramma probeert hij te ontdekken waarom zo'n 2,5 miljoen mensen niet stemmen. FILM Netflix maakt dit jaar opnieuw de meeste kans een Golden Globe in de wacht te slepen. De streaming- dienst heeft in totaal 42 nomi naties binnenge haald. The Crown (foto) is met zes nomina ties Netflix' grootste troef. 3 ■o Alexander van Eenennaam Je hebt op Instagram een kleine half miljoen volgers, veel van hen zullen zich hebben afgevraagd wat er aan de hand was. weg naar d thuis - Robert ten Brink in de podcast 30 Minuten Rauw over de dagen waarop hij ongestoord over straat loopt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24