Waarschuwing van Drost: 'echte schade corona komt nog' II bij zijn nieuwe club Willem II ï!ïs«i 21 de schoonheidsprijs, maar de oogst was groot Haller niet op spelerslijst Brobbey gaat weg bij Ajax los zien van de transferperiode. Spelers van Ajax zijn meer in trek dan spelers van kleinere clubs. Ze worden benaderd. Het gaat erover in de kleedkamer. Huntelaar ver trekt. Haller komt. Als een leider vertrekt, vervallen bepaalde ge woontes. Met nieuwe spelers moe ten gewoontes zich weer vormen. Het wennen heeft altij d tij d nodig." Ajax beleefde een bewogen ja nuarimaand, waarin Ten Hag meerdere malen kwaliteit, kwanti teit - en daarmee ook frisheid - in zijn selectie zoveel mogelijk intact wil houden. Bankzitters Huntelaar en Edson Alvarez wilde de coach behouden, net als de vertrekkende Quincy Promes. Niet alleen het aankoopbeleid straalt uit dat Ajax dit seizoen op 'safe' speelt, ook in de formaties die Ten Hag er in Super Januari op nahield, blijkt resultaat heiliger dan ooit. Met het inpassen van krijgers als Lisandro Martinez en vooral Edson Alvarez boette Ajax Het moet in Nederland altijd maar en, en, en zijn, zeker bij Ajax EUROPALEAGUE VERTREK in aan creativiteit. De schoon heidsprijs bleef vaak achterwege, maar de buit mag er zijn. En dat hoort nu alleen te tellen, vindt Bruggink. ,,Nu er veel gespeeld en gevraagd wordt van clubs en spe lers, doet Ajax voorlopig het enige juiste: winnen als het er om gaat." Maduro ziet eveneens verzach tende omstandigheden en ver wacht dat het spel van Ajax straks weer met vonken gepaard gaat. ,,Ajax was na de transferperiode in oktober ook op zijn best. Dat heeft ook met Europees voetbal te ma ken. Na die wedstrijden zit je nog in het ritme van echt goed bewegen en vrijlopen. Het beste van Ajax gaat nu komen, let maar op." Sommige voetballiefhebbers zul len zich het tv-interview met Henrico Drost (33) nog herinne ren na NAC-Roda JC in 2015, het nacompetitieduel dat voor de Bre dase club degradatie naar de eer ste divisie betekende. Nog voordat het gesprek goed en wel begon, barstte de blonde verdediger in snikken uit. ,,Sorry, het gaat niet", excuseerde hij zich, hevig geëmo tioneerd. ,,lk ga weg.'' Pijn, schaamte, het gevoel gefaald te hebben; de degradatie sneed als een fileermes door zijn sporthart, vertelt hij. Maar, bekent hij nu, het ging veel dieper dan dat. In zijn nieuwe rol als zaakwaarnemer en spelersbegeleider heeft hij het er geregeld over met 'zijn' voetbal lers. Met een aflopend contract bete kende de degradatie voor Drost goed beschouwd het begin van een periode waar veel huidige voetballers ook voor komen te staan. Eén, waarin vele vragen door hoofden kunnen spoken. Komt er nog een club? Zit mijn carrière er misschien op? Drost: ,,Ik weet nog dat bij Voetbal Inside lacherig werd gedaan over mijn huiluitbarsting. Maar de buiten wereld realiseert zich soms niet wat druk voor voetballers bete kent. Kijk, ik heb altijd goed mijn beperkingen gekend. Ik was geen Matthijs de Ligt ofVirgil van Dijk. Voor mij stonden clubs niet in de rij. En dat bleek ook na die degra datie. Als NAC erin was gebleven had ik mogen blijven, nu was er geen budget meer. Sta je dan als eind-twintiger met een gezin. 'Heb je al wat gevonden?', vroeg mijn vrouw geregeld, nadat de te lefoon al drie weken stil was ge bleven. 'Moeten we ons huis uit?' Geloof me: dan zijn er zorgen, hoor. We hebben als gezin heel diep gezeten, de paniek was groot." Drost vervolgt: ,,Allerlei gevoelens komen dan samen. Vooral schaamte en schuldgevoe lens naar hen, juist omdat je je verantwoordelijk voor ze voelt. Moet je het je vrouw en kinderen aandoen om naar pakweg Kazach- stan te gaan om daar nog een jaar aan je spaarpotje te werken? Of zou stoppen beter zijn? Ik was ra deloos. Beseffend dat ik aardig, maar geen godsvermogen had verdiend.'' Openlijk Als zaakwaarnemer bij Yousco Sports begeleidt Drost nu profs. Hij zegt blij te zijn dat Gregory van der Wiel, Género Zeefuik en Ricardo Kishna onlangs openlijk spraken over hun onzekerheden en angsten. Drost houdt zijn 'spe lers' voor: maak je problemen be spreekbaar, denk na over een le ven na het voetbal. ,,Een voetbal ler in de top 5 van de eerste divisie verdient nog zeer behoorlijk met een bruto maandsalaris tussen de 5000 en 7000 euro. Maar veel spe lers daaronder leven als profs, ter wijl ze dat niet zijn met brutosa larissen van soms nog geen 1500 euro. Hulp aan met name diege nen is hard nodig. Al was het maar omdat de échte coronaschade ko mend seizoen pas zichtbaar wordt bij clubs. En dan zijn 'kleine' voet ballers de eerste slachtoffers." lerij, maar dat was wel een harde leerschool voor me. Veel praten met mijn ouders, vriendin en broer hield me op de been. Ik wist wat me te wachten stond toen ik weer een zware blessure opliep. En toch was het pittig. Nu vooral omdat ik soms gefrustreerd raakte. 'Waarom ge beurt dit mij nu wéér?' Dan is het Ik moet wel naar m'n lichaam luisteren. Als de tank leeg is, dan geef ik dat wel aan weleens lastig om je weer op te la den, omdat je dan even niet ziet waar je het allemaal voor doet. Ik koos er dan wel eens voor om de zinnen te verzetten. Iets leuks doen met mijn vriendin of met vrienden. Dat levert op zo'n moment meer op dan een training. Als het in je kop dan weer goed zit, gaat het fysiek ook allemaal makkelijker." Contract Hoewel hij ook veel mooie mo menten kende bij Feyenoord, lijkt de pech hem soms te achtervolgen. Bijna had hij in januari 2016 een transfer naar AS Monaco te pakken, tot die wedstrijd met Feyenoord bij AZ: 4-2 voor de Alkmaarders en drie doelpunten van zijn tegen- stander Vincent Janssen. Het con tract in Zuid-Frankrijk lag al klaar, maar werd plots ingetrokken. Een mooi buitenlands avontuur trekt hem nog altijd. Maar eerst Willem II. Met zondag de kraker te gen ADO. Kan Van Beek dan 90 mi nuten vol gas geven? ,,Als de trainer me opstelt, probeer ik het zo lang mogelijk vol te houden. Ik moet wel naar m'n lichaam luisteren. Als de tank leeg is, dan geef ik dat wel aan." En dan volgende week op bezoek bij zijn Feyenoord, op Valentijns dag. ,,Tegen die gasten voetballen vind ik niet moeilijk, want dat heb ik op de training ook gedaan. Maar raar zal het zeker zijn. Als ik maar de goede kleedkamer in loop, haha." donderdag 4 februari 2021 - Arnold Bruggink AMSTERDAM Sébastien Haller staat niet op de spe lerslijst bij de UEFA voor de Europa League. Mogelijk is Ajax vergeten om de spits in te schrijven. ,,We zijn aan het uitzoeken wat er is misge gaan. We hebben contact op genomen met de KNVB en de UEFA maar hebben nog geen uitsluitsel", aldus Ajax-woord- voerder Miel Brinkhuis. De net aangetrokken Oussama Idrissi staat wel op de lijst. AMSTERDAM Brian Brobbey vertrekt bij Ajax. De spits (19) verlengt zijn aflopende contract niet en vertrekt komende zomer transfervrij. Brobbey doorliep vanaf 2010 de jeugdopleiding van Ajax, hij scoorde tot dusver twee keer in de eredivisie. ,,Wij vinden het erg jammer en hebben er alles aan gedaan om hem te houden'', reageert directeur voetbalzaken Marc Overmars. Gregory van der Wiel en Ri- cardo Kishna deden wat lang een taboe was in het voetbal: openlijk praten over hun ang sten en onzekerheden. Volgens oud-verdediger Henrico Drost, nu spelers-begeleider, zijn zij slechts het topje van de ijs berg. Dennis van Bergen Rotterdam Henrico Drost. foto arie kievit - Sven van Beek Verdediger Sven van Beek (midden) op de training bij zijn nieuwe club Willem II. FOTO PRO SHOTS It;"*!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21