Zachte landing Sven van Beek 20 Amsterdammers verdienden in januari niet Kort Beslissende goal Weghorst Stam opvolger van Petrovic Van de Zandschulp verder Ticket Samuel EK indoor Ajax zette in Super Januari koers naar de titel. Eerste achtervolger PSV moet zeven punten en 27 treffers goedmaken. Toch koppelde de koploper geen schoonheidsprijs aan de enorme oogst. ,,Ajax doet voorlopig het enige juiste." Quote van de dag 'Het werd een magische avond. Ik denk dat iedereen binnen onze club heeft genoten' VfL Wolfsburg heeft de kwartfinales bereikt van het Duitse bekertoernooi. De Neder landse spits Wout Weghorst (28, foto) maakte in de thuiswedstrijd tegen Schalke 04 het enige doelpunt: 1-0. Weghorst zag in de 40ste minuut zijn inzet uit een straf schop eerst nog worden gestopt door doel man Ralf Fahrmann, maar in de rebound scoorde hij alsnog. Bij Schalke ontbrak Klaas-Jan Huntelaar vanwege een kuitbles sure. VOETBAL Koen Stam wordt de opvolger van de naar Willem II vertrokken assistent-trainer Zeljko Petrovic in de technische staf van Feyenoord. De 33-jarige jeugdtrainer sluit per direct aan bij de selectie van hoofdtrai ner Dick Advocaat. Stam is niet in beeld voor de technische staf van komend seizoen. Arne Slot zal dan worden geassisteerd door Marino Pusic en John de Wolf. Botic van de Zandschulp (25, foto) heeft zich geplaatst voor de derde ronde van de Great Ocean Road Open, een van de twee voorbe- reidingstoernooien op de Australian Open. Hij versloeg de Pool Kamil Majchrzak in drie sets: 6-4 3-6 6-4. Vorige maand verzekerde hij zich al van deelname aan de Australian Open. Robin Haase is uitgeschakeld. Pablo Cuevas uit Uruguay was in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-5 6-3. Atlete Jamile Samuel mag volgende maand bij de Europese kampioenschappen atletiek indoor meedoen aan de 60 meter. De 28-ja- rige Nederlandse noteerde gisteren bij wed strijden in Ostrava in Tsjechië een tijd van 7,28 seconden. Dat was net onder de limiet van 7,30 voor EK-deelname. De tijd was voor Samuel ook voldoende voor de winst. De EK indoor zijn van 5 tot en met 7 maart in de Poolse plaats Torun. Zegevoor Laporte in Bessèges Struijk gaat voor België ,,Ik heb nog nooit een club in ja nuari of februari kampioen zien worden", stelde Erik ten Hag na de overtuigende 0-3 zege op AZ. ,,Soms speelden we heel goed, zoals vandaag. Soms minder, maar we hebben altijd gestreden." En daar wringt juist de schoen. Karakter kan niemand Ajax ontzeg gen, maar tegenover het sterke op treden in Alkmaar stond een hand vol worstelingen. De koploper knokte zich terug tegen PSV, knokte zich laat langs FC Twente, Fortuna Sittard en Willem II en bleef Feyenoord vechtend de baas. Het werpt de vraag op of de club die een steeds grotere financiële machtspositie etaleert en flitsend voetbal heeft verankerd in het DNA te weinig levert. Of verwacht de buitenwacht in een zwaar seizoen te veel van de grootste titelfavoriet? ,,Dat laatste", is analist Arnold Brug- gink stellig. ,,Het moet in Nederland altijd maar en, en, en zijn, zeker bij Ajax." De oud-international wijst naar de topcompetities, waar de ge vestigde orde niet langer ongenaak baar lijkt. ,,Bayern München en At- lético steken er bovenuit, maar Ju- ventus, Real Madrid en Liverpool struikelen vaak. Juist dit seizoen, waarin wedstrijden zich opstapelen en publiek ontbreekt, weet Ajax dat uitstekend te vermijden." In de eredivisie zette Ajax de con currenten al op een straatlengte achterstand. Nu de directie al een omzetverlies van 45 miljoen becij ferde, is het veroveren van de lands titel nog noodzakelijker geworden om nationaal te heersen en interna tionaal aan te haken. Algemeen di recteur Edwin van der Sar bombar deerde het al tot hoofddoel. Het is ook terug te zien op de transfer markt, waar Ajax met het aantrek ken van spits Sébastien Haller (22,5 mln) deze winter als een big spen der geldt in Europa. Quincy Promes is nog niet vertrokken of vervanger Oussama Idrissi is al binnen. ,,Ja- loersmakende transfers voor teams die enigszins in de buurt denken te kunnen komen", zegt Bruggink. Kleedkamer De oorzaak voor het schomme lende spelpeil is volgens oud-Aja- cied Hedwiges Maduro vooral daar te vinden. Voor de trainer en analist is het geen toeval dat Ajax haast structureel punten heeft verspeeld in de ouverture en rond de jaarwis seling een dip kent. ,,Dat kun je niet Met technisch directeur Joris Ma- thijsen speelde hij zelfs nog samen in de Kuip, ook algemeen directeur Martin van Geel liep daar rond, Zeljko Petrovic was er tot voor kort assistent van Dick Advocaat. En in de kleedkamer zag hij oud-ploeg genoten Jan-Arie van der Heijden, en de eveneens verhuurde Ian Smeulers. Miquel Nelom is ook Willem Il'er, maar is na een opera tie dit seizoen niet meer inzetbaar. Het telefoontje van Petrovic kwam als geroepen voor Van Beek de dag voordat de transfermarkt dicht ging. ,,Bij Feyenoord train ik al weer een hele tijd mee met de se lectie, maar de kans dat ik dit sei zoen nog wedstrijden zou spelen was klein. Ik weet niet of ik het ook gedaan had als iemand anders dan Petrovic gebeld had, maar Willem II is een prima club. En hij weet pre cies wat hij aan me heeft, want we stonden vorige week nog samen op het trainingsveld in Rotterdam." Gevraagd naar zijn laatste volle dige wedstrijd moet Van Beek het antwoord schuldig blijven. ,,Ja, dat is best bizar. Ik ben nu wel klaar met de blessures, klaar met de pech." Hij is pas 26 jaar, maar heeft al twee keer anderhalf jaar moeten revalideren. Een jaar of vijf geleden vanwege een voetblessure en hij is nu net terug na een enkelkwetsuur. ,,Aan allebei ben ik geopereerd, best pittig. Maar ik kom elke keer sterk terug. En ik voel me fit. Na een pit tige training voel ik weleens iets, maar dat hebben veel voetballers. En dat trekt wel weg." Eindelijk weer voetballen, wat heeft hij daar naar uitgekeken. ,,Na mijn eerste blessure had ik het mentaal heel zwaar omdat er na een tijdje nauwelijks nog mensen naar me informeerden, ook van binnen de club. Zo werkt het in de voetbal- donderdag 4 februari 2021 VOETBAL TENNIS ATLETIEK GO WIELRENNEN De Franse wielrenner Christophe Laporte (28, foto) heeft gisteren de eerste etappe van de Ster van Bessèges gewonnen. De renner van Cofidis hield landgenoot Nacer Bou- hanni achter zich. De Deense oud- wereldkampi oen Mads Pe- dersen werd derde, Danny van Poppel tiende. VOETBAL Verdediger Pascal Struijk (21, foto) van Leeds United heeft de Bel gische natio naliteit aan gevraagd. De Nederlander is geboren in het Belgische Deurne. Leeds nam Struijk in 2018 over uit de jeugd van Ajax. De verdedi ger kwam dit seizoen elf keer in actie in de Premier League. van Ajax gaat nu komen' Johan Inan Amsterdam Edson Alvarez gaat er vol in bij Vangelis Pavlidis van Willem II in dit luchtduel. fotopim ras Het was natuurlijk wennen voor Sven van Beek gisteren bij Wil lem II na vijftien jaar Feyenoord, maar het feit dat hij een van de zeven oud-Feyenoorders is in Tilburg maakte de landing wel een stuk zachter, vertelt hij. Max van der Put Tilburg O a 0) ManUnited-coach Solskjaer na de 9-0 zege op Southampton

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20