JOL Winter spelen Nu de lockdown langer duurt en het ook nog eens grijs nat en koud is, kan het humeur er flink onder lijden. Hoe houden we de moed erin? Tal van tips daarom: van buiten barbecueën tot een kattenrondje door de buurt. Sam Feldt Halfjaar na de explosie Opmars Britse coronamutant baart kabinet grote zorgen Walcheren Meer kansen dan ooit op de langebaan Dj is aan een nieuw hoofdstuk begonnen P24 Beiroet worstelt met de puinhopen „Liever niet'', zei minister-presi dent Mark Rutte dinsdagavond nog over de verlenging van de avond klok. Maar eerder die dag kwam het RIVM met verontrustende cijfers waaruit bleek dat twee derde van de nieuwe coronagevallen van de besmettelijkere Britse variant af komstig is en een derde coronagolf aanstaande. ,,Dat heeft de knop doen omgaan bij een aantal be windslieden'', zegt een ingewijde. Verontrustend Aanvankelijk wilde het kabinet zo snel mogelijk af van de avondklok. Tot het werd geconfronteerd met een verontrustend deeladvies van het Outbreak Management Team (OMT), waarin staat dat de huidige epidemiologische situatie 'nog zeer zorgelijk' is. Naast het heropenen van het primair onderwijs en de kinderopvang is er volgens het OMT momenteel geen ruimte voor verdere versoepelingen. Meermaals waren deze experts al pleitbezorger van een avondklok. Tel daar de nieuwe kennis bij op dat het leeuwendeel van de nieuwe be smettingen komt door de Britse va riant, die een reproductiegetal kent van 1,3 (100 besmette personen dra- De knop is omgegaan bij een aantal bewindslieden gen het virus over aan 130 anderen), en de schrik zit er goed in. Oorspronkelijk zou er komende zondag geen Catshuissessie zijn waarin over verlenging van de co ronamaatregelen wordt gepraat. Dinsdag veranderde dat, toen bleek dat een derde golf in de zorg vrijwel onvermijdelijk is geworden. Morgen verschijnt er eerst nog een nieuw OMT-advies, waarin ook de verregaande maatregel avond klok wordt meegenomen. Het is vervolgens aan het kabinet om zich af te vragen of verlenging van de avondklok sociaal en economisch verantwoord is. Als de nieuwste OMT-beoorde- ling inderdaad aanleiding geeft om de avondklok te verlengen, dan moet de ministerraad daar begin volgende week de knoop over door hakken. Het is essentieel dat het de missionaire kabinet daarna genoeg steun krijgt van de Tweede Kamer. Minder zwaar Wat helpt: in de Tweede Kamer lij ken geen principiële bezwaren te zijn tegen een verlenging van de avondklok. Zowel bij PvdA, D66 als GroenLinks - eerder twijfelaars - is men vatbaar voor 'goede argumen ten van het kabinet'. Het besluit tot verlenging van de avondklok wordt bij D66 en GroenLinks als minder zwaar ervaren dan het eerdere ge soebat over de instelling ervan. donderdag 4 februari 2021 10°C Nieuwsmedia p* Hoe blijven we vrolijk? P22-23 ZEELAND2 P15 Focus op verlengen avondklok Het kabinet treft toch voorberei dingen om de avondklok te ver lengen. Het plan was om woens dag 10 februari de regels weer te versoepelen. Alarmerende geluiden over de Britse mutant van het coronavirus zetten dit voornemen op losse schroeven. Edwin van der Aa Jan Hoedeman Den Haag —Ingewijde Overwegend droog pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1