Bouw appartementen in Sluise kerk is begonnen Twee 'nieuwe' gezichten in raad 7 SLUITING DOE HET ZELF MARKT IN BRESKENS Een schroefje of verf nodig? Voor mensen in en om Breskens was dat nooit een probleem: zij gingen gewoon even naar Freddy. Daar komt nu een einde aan. Freddy's Doe Het Zelf Markt sluit eind fe bruari of begin maart voorgoed de deuren, het pand is verkocht. Freddy Tresonie werkte er bijna vijftig jaar en begon in dienst bij de doe-het-zelfzaak van Willem Rookus. ,,Op 22 januari 1972 trad ik in dienst", vertelt Freddy (65). ,,Het was even wennen, ik moest er echt ingroeien. Ik had verstand van technische dingen, maar om alles te weten wat er in de winkel was en vooral wMr, daar was toch zeker een jaar voor nodig. Metter tijd mocht ik meer en meer doen, kreeg ik meer verantwoording en werd het werken steeds leuker." Hoe leuk bleek in 1986, de familie Rookus had geen opvolger, en Freddy Tresonie nam de doe-het- zelfzaak over. Vier jaar later werd er voor de eerste keer verbouwd. „Sindsdien hebben we de zaak, toen een lange, vrij donkere pij penla, een aantal keren veranderd, verbeterd en uitgebouwd tot wat het nu is." Geen opvolger De klanten kwamen vooral uit Breskens, uit de omliggende plaat sen en de vakantieparken naar de winkel aan de Dorpsstraat. ,,Of personeel van bedrijven die hier sikkens aan het werk waren en materiaal misten." Al in de nazomer van 2019 dachten Freddy en zijn vrouw Vera (vandaag 65) na over stoppen. Vera: ,,Dus zijn we gaan zoeken naar een mogelijke opvolger." Die werd uiteindelijk niet gevonden. „Jammer, heel erg jammer vooral voor het steeds maar krimpende winkelbestand van het dorp. Eind maart moet het pand opgeleverd worden. Leeg!" Uiterlijk de eerste week van maart wordt daarom de verkoop stopgezet. Nu is alles te koop met veertig procent korting. Freddy: ,,Dit zal tegen het einde nog wel oplopen. Nu is er al veel Jammer, dat er geen opvolger is, vooral voor het steeds maar krimpende winkelbestand uitverkocht, vooral de gangbare dingen." Het koppel vindt het jammer dat er geen afscheid genomen kan worden van hun vaste klanten. Vera: ,,We wilden het een beetje feestelijk doen, met een hapje en een drankje. En vooral iedereen bedanken. Velen kwamen hier al sinds het begin." Nu kunnen pro ducten alleen op bestelling wor den gekocht. ,,Ik zet iedere dag nieuwe foto's op onze site." Bestel len en ophalen gebeurt volgens af spraak. Eén ding blijft Freddy straks nog doen: ,,Ik blijf inlijsten. De lijstenmakerij is als hobby be gonnen, ik doe dit al sinds 1975 en nog steeds met veel plezier. Voor de sleutelservice zoeken we nog een oplossing." Blommaart kon al sinds de zo mer van vorig jaar om persoon lijke redenen geen raadsverga deringen meer bijwonen. De wet maakt het mogelijk haar een periode van zestien weken te vervangen, vertelt VVD-fractie- voorzitter George Meij, met de mogelijkheid van verlenging. Hij is blij dat Blommaart hiermee heeft ingestemd. ,,Met drie raadsleden kun je het werk toch beter verdelen." Al fractievolger Ivory Mast, die Blommaart ver vangt, is al enkele jaren actief als fractievolger, met een onderbre king vanwege een masterstudie in Wageningen. Voormalig VVD-fractievoorzitter in Ter- neuzen, Michiel Groeneveld, volgt haar als fractievolger op. Oud-wethouder Stoker neemt, zoals eerder gemeld, de door de benoeming van raadslid Frank Deij tot wethouder vrijge vallen raadszetel van lokale par tij TOP/Gemeentebelangen in. Deij volgde Stoker als wethou der op, nadat zij in oktober was gedwongen op te stappen. On enigheid binnen het college van B en W over de vaste aanstelling en salariëring van de zittende di recteur van welzijnsorganisatie aan-z lag daaraan ten grondslag. Een speciale raadscommissie onderzoekt deze zaak. De raadsvergadering in Ter- neuzen vindt voor het eerst digi taal plaats vanwege de avond klok. De rooms-katholieke kerk in het hartje van Sluis is de laatste maanden leeggehaald. Attribu ten als kerkbanken zijn ver kocht of opgeslagen in een de pot in Bergen op Zoom. ,,En sommige onderdelen komen terug in de kapel", zegt pastoor Wiel Wiertz. Niet de hele kerk wordt immers omgebouwd tot appartementencomplex, het voorste gedeelte blijft open als kapel. Wiertz: ,,Veel mensen steken hier nog een kaarsje aan. Dat moet behouden blijven." Uitstraling behouden De buitenmuren van de kerk uit 1927 zijn nog in goede staat, zegt projectontwikkelaar Rik Krens. ,,Hier en daar komt een lichtpartij, maar de uitstraling van het gebouw behouden we." Ook de bogen in de ramen blij ven, maar het glas-in-lood wordt vervangen. ,,Het zijn geen gebrandschilderde ramen, anders hadden we dat niet ge- daan." Op de begane grond komt een parkeergarage. De ap partementen - van eenkamer woningen tot triplex lofts - ko men daarboven. De sacristie wordt een aparte woning. Krens: ,,Acht van de zeventien appartementen zijn verkocht. We verwachten dat er nog meer interesse komt wanneer de bouw vordert." De komende tijd werkt aan nemingsbedrijf Leenhouts, dat ook de kerk in Sas van Gent res taureerde, aan de vloer en fun dering, rond de zomer staat de kerk in de steigers. Het dak wordt dan gerestaureerd en ge ïsoleerd. Directeur Stijn Guil- liet verwacht dat de bouw on geveer een jaar duurt. dinsdag 2 februari 2021 VL Niet meer 'even naar Freddy' Wilma Valk Breskens Freddy en Vera Tresonie in de verfafdeling van hun doe-het-zelfzaak. foto peter nicolai - Vera Tresonie, Freddy's Doe Het Zelf Markt Niet één, maar twee 'nieuwe' gezichten maken donderdag avond hun entree in de Ter- neuzense gemeenteraad. Naast oud-wethouder Paula Stoker, die met haar eigen partij Terneuzen Sterk terug keert, zal Ivory Mast als VVD- raadslid worden benoemd, als tijdelijke vervanger van Ellen Blommaart. Harmen van der Werf Terneuzen Met de symbolische sleutel overdracht van pastoor Wiel Wiertz aan projectontwikke laar Rik Krens, is gisteren het startschot van de verbouwing van de Johannes de Doper- kerk in Sluis gegeven. Er komen zeventien apparte menten in, die over ongeveer een jaar klaar moeten zijn. Bob Maes Sluis Projectontwikkelaar Rik Krens (l) krijgt symbolisch de sleutel van de kerk van pastoor Wiel Wiertz. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 51