r 'Bewonderenswaardig' SCHOUWEN-DUIVELAND 7 I LEEN BERREVOETS MANTELZORGER VI i Mv* Bijna dagelijks komt Leen Berrevoets zijn schoonzus Marie van Schouwen ophalen in het verpleeghuis om een rondje te gaan wandelen. Bij goed weer, elke dag weer. P Ui!1* I een Berrevoets zorgt al negentien jaar voor zijn schoonzus Marie van Schouwen. I Sinds drie jaar zit Ize in verpleeghuis Cornelia in Zierikzee, waar het in deze coronatijden flink aan passen is. ,,Ik mag niet op haar kamer komen", legt Zierikzeeë- naar Berrevoets uit. ,,Als ik langs wil om koffie te drinken, moet ik eerst Allévo bellen voor een af spraak. Vervolgens wordt ze van haar kamer gehaald. Er zijn maar weinig mensen die dat doen, hoor. Ik wel. In Cornelia wordt ze goed verzorgd, krijgt eten en wordt gewassen. De rest is voor mij: de was, de betalingen, de boodschappen." En dus bijna dagelijks een rondje wandelen. Dat blijft hij doen zolang hij gezond blijft. Hij duwt haar dan in haar rolstoel voort. Berrevoets, net als zijn schoonzus ook 87, doet het graag. ,,Iedere middag een goede vijf ki lometer buitenom het centrum. Ze weten van tevoren dat ik er te gen 13.00 uur ben, dus ze is dan al aangekleed om naar buiten te „Ik kom meneer Berrevoets heel vaak tegen als hij een rondje met zijn schoonzus loopt die in een rolstoel zit. Ik ken haar een beetje omdat ze na de gaan." Graag lopen ze een rondje via de Korte Blokweg, Grevelin- genstraat en Borrendamme. ,,Maar niet als het regent. In het begin deed ik dat nog wel eens, legde zeilen en kleding over haar heen. Dat doe ik niet meer. Als straks alles weer normaal is, kan ik ook 's avonds een rondje met haar rijden." Overlijden Licht is leven, zegt hij terwijl hij het lampje boven de eettafel aan klikt. Meer dan drie jaar geleden verloor hij zijn vrouw, voor wie Watersnoodramp tijdelijk in Maasland gewoond heeft, waar ik vandaan kom. Leen is een ontzet tend aardige man en hij is heel goed voor Marie, dat waardeer ik heel erg. Al negen tien jaar is hij mantel- zorger voor haar; het is bewonderenswaardig wat hij doet." De rest is voor mij: de was, de betalingen, de boodschappen hij ook al dertig jaar zorgde. Toen haar broer zijn overlijden voelde aankomen, vroeg hij Leen om voor diens vrouw te zorgen: Ma- rie, Leens schoonzus. ,,De dokter zei: zou je dat wel doen? Ik zorgde namelijk ook voor mijn vrouw. Maar voor haar kwam drie keer per dag thuishulp. Dus deed ik het. Marie woonde toen nog in de Meelstraat. 's Ochtends om half zeven was ik daar. Om te helpen bij het aankleden en het wassen, en ontbijten. Steunkou- sen aan doen, dat is een rottig werkje. Maar ik zit vijftig jaar in het vak. Dan weet je wel hoe het werkt! Tussen de middag aten we warm bij mij en 's avonds bracht ik ze weer terug." Toen Marie slechter ging lo pen, verhuisde ze naar Cornelia. Daar zoekt Leen haar trouw op. Hij knikt naar de bijkeuken, waar de schone was gereed staat. ,,Straks neem ik gelijk dat spul mee. En de vuile was neem ik dan weer mee naar huis." dinsdag 2 februari 2021 SD Éi— ;v I - I, A*v ïif* K» w». J. - - - k. 1', Michiel Bouwman In de wekelijkse rubriek, De Gouwe van Schouwen, vertelt ie mand wie een beetje extra aan dacht verdient en waarom. In deze aflevering: Leen Berrevoets Simon Romijn (foto) tipt Leen Berrevoets als Gouwe van Schou wen. - Leen Berrevoets Leen Berrevoets en zijn schoonzus Marie van Schou wen tijdens hun dagelijkse wan deling bij het Kaaskenswater. FOTO SANDRA SCHIMMELPENNINK Kent u ook iemand die wat extra aandacht verdient? Mail naar schouwen-duiveland@pzc.nl, onder vermelding van 'Gouwe van Schouwen'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 49