4 O O) CD O Middenvelder wil in Heinkenszand laatste vinkje zetten 1 I Stik I ejpintei ZEELAND 11 ZSC'62 Sluis Dat was de dag dat de pas vijftienjarige Van den Dries, na jaren in de jeugd van toen nog Luctor'88, mocht ruiken aan het grote werk. Wat er daarna ook zou gebeuren, vanaf dat moment was één ding duidelijk. ,,Vroeg of laat kom ik terug, dat heb ik altijd geroepen. Het was een kwestie van tijd.'' En die tijd leek voor veel voetballiefhebbers uit Heinkenszand oneindig te duren, maar de inwoner van Goes is een man van zijn woord. ,,Daarna heb ik altijd veel gespeeld, op een mooi niveau en ik had het naar mijn zin. Maar als ik terug zou gaan, wilde ik nog fit en van toegevoegde waarde kunnen zijn. Dat is nu.'' Al had het ook een jaar eerder kunnen zijn, moet hij eerlijk bekennen. ,,Ik wilde bij Kloetinge afsluiten met promotie. Vorig seizoen werd onderbroken, dus plakte ik er nog een jaartje aan vast.'' Precies tien jaar geleden, in 2011, maakte Van den Dries de overstap naar Goes. Na vijfjaar in het rood-wit en precies evenveel seizoenen op het Wesselopark, is de cirkel straks hele maal rond. ,,Vorig jaar belde Gio (Sie- reveld, trainer Luctor Heinkenszand) al: 'Je moet naar huis komen'. Ik zou nooit ergens anders gaan spelen, dus het contact is altijd gebleven.'' Door het stopzetten van de compe titie zag hij niet alleen een kampioen schap met Kloetinge door zijn handen glippen, maar kon ook zijn jeugdliefde de opmars richting tweede klasse ver geten. Het zorgt ervoor dat er op zijn bucketlist nog het één en ander afge vinkt moet worden. ,,Mijn laatste wedstrijd bij Luctor verloren we op penalty's, waardoor we niet promo veerden. Dat moeten we straks maar even rechtzetten.'' Dat moet gebeuren met een aantal oude bekenden. Een reünie van oud- Kloetinge-spelers. Zo treft hij onder anderen de broers Esser, maar ook Demy Kole en Corné de Jonge spelen bij de club uit Heinkens- even wennen worden, daarom kijkt hij met weemoed terug op een aantal wedstrijden uit het verleden. „Met Kloetinge tegen Lienden en Groene Ster in de KNVB beker, daar krijg je echt een boost van. Net als de promo tie met Goes naar de hoofdklasse." v Maar ook zijn debuut op Het Schenge weet hij nog goed. „Te- DL gen J ong Ajax, met heel veel pu tt: bliek langs de lijn, dat was ik la helemaal niet gewend." Het zijn de mooie momenten, maar hij kent ook de andere kant. Want een hereniging met zijn twee broers op de velden in Heinkenszand, zit er niet meer in. „We hebben zes jaar lang samenge speeld, dat was het leukste van alle maal. Paul kreeg in 2011 een hartstil stand op het veld en Pieter scheurde twee jaar geleden alles afin zijn knie.'' Vooral die bewuste vrijdagavond waarop het misging met broer Paul vergeet hij nooit meer. ,,Ik was net weg bij Luctor.'' Hij memoreert die avond zonder moeite. ,,Ik zat met jon gens van Goes op het terras, toen ik een telefoontje kreeg dat het foute boel was. Ben naar huis gerend, op de zand. Hij weet wel waarom veel jon gens die overstap maken. ,,Het zijn al lebei typische dorpsclubs, alleen Kloe- tinge is wat professioneler.'' Dat is een omgeving waarin de nuchtere Van den Dries zich thuis voelt. ,,Voetbal is een groot deel van je sociale leven. Dat merk je bij Kloe- tinge, iedereen is ontzettend betrok ken.'' Hij gaat het niveau missen, maar het werd tijd zo zegt hij zelf. ,,Na een wedstrijd merk je dat je langer nodig hebt om te herstellen. Tot een jaar ge leden speelde ik het liefst op het mid denveld, maar centraal achterin maak je een stuk minder meters.'' Hij laat de club in ieder geval met een gerust hart achter. ,,Sinds Dirk (Rooze) aan de touwtjes trekt, zijn er stappen gemaakt. Als je ziet welke spelers er nu komen, dat had ik een paar jaar geleden echt niet gedacht.'' Maar zijn avontuur buiten de deur, begon bij Goes. ,,Ik ben gaan kijken naar de wedstrijd tegen RCS, voor promotie naar de eerste klasse. Daarna heb ik Gérard (de Nooijer, trai ner) gebeld dat ik het zou doen.'' Andere positie Een flinke stap, van de vierde naar de eerste klasse. ,,Ik dacht nog: als ik nooit speel, ben ik hier binnen twee jaar weer terug.'' Dat liep anders, Van den Dries speelde nagenoeg alles, alleen wel op een andere positie dan hij ge wend was. ,,Ik was een aanvallende middenvelder, maar bij Goes moest ik mij richten op een meer controle rende rol. Omdat hard werken bij mij past, maar ook omdat ik het op '10' al tijd had afgelegd tegen gasten die veel technischer waren dan ik.'' Het verschil in beleving zal Vroeg of laat kom ik terug, dat heb ik altijd geroepen fiets gestapt en uiteindelijk was ik eer der bij het ziekenhuis dan de ambu lance. Ik ben over de autoweg gefietst, zoiets doe je dan blijkbaar.'' Zijn broer werd in een kunstmatige coma gehouden, terwijl Thijs een dag later weer 'gewoon' op het veld stond. ,,In de basis, uitgerekend tegen Kloe- tinge. Gevalletje gedachten verzetten. Gelukkig gaat het nu goed met hem.'' Van den Dries kan nu niet wachten het groene shirt weer aan te trekken. En dat vinkje, dat gaat gezet worden. „Kampioen worden bij Luctor? Dat gaat gebeuren!'' dinsdag 2 februari 2021 GO ZSC'62 heeft met Thomas Mangelaars een nieuwe hoofd trainer gevon den. De 35-ja- rige Brabander, die eerder onder meer assistent was bij Halste ren en de JO19 van MOC'17 leidde, begint na de zomer in Scharendijke. Bij GPC Vlissingen is het contract met Marlon Mual (foto) ver lengd. 21 De 27ste Zwin- stedenloop gaat volgende maand niet door. Van wege de coro namaatregelen wordt de loop op 21 maart niet gehouden. Wel komt er een eerste virtuele versie van deze loop. In de peri ode van 21 tot en met 28 maart kan er gelopen of gewandeld worden over 5 kilometer, 10 ki lometer en de halve marathon. Deelname is gratis. De cirkel is rond voor Thijs van den Dries Dat het ging gebeuren, stond vast. De vraag was alleen wanneer. Na tien jaar in de top van het Zeeuwse amateurvoetbal keert Thijs van den Dries komende zomer terug naar huis. Terug naar Luctor Hein kenszand, waar het voor de 32-ja- rige middenvelder op 31 oktober 2004 allemaal begon. Daniel Wissel Heinkenszand f Thijs van den Dries keert volgend seizoen terug naar de plaats waar het allemaal begon. foto johan van der heijden -Thijs van den Dries Luctor'88 (2004-2011). FOTO WILLEM MIERAS Goes (2011-2016). FOTO IZAAKVERKESTE Kloetinge (2016-2021). FOTO JAN NOORLANDT a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43