Virusfabriek es 'Medeverdachte in zedenzaak moet voorlopig vrijkomen' Coronacijfers Zeeuwse ziekenhuizen stabiel 2 WENDY WAGENMAKERS Column DE STELLING Vandaag: Een verlenging van de lockdown trek ik niet Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters MOGELIJK E1N0E AVONDKLOK 10 FE&RUARI Stroomstoring: even geen internet of televisie Fietser gewond bij aanrijding met auto Ruim 1000 euro voor voedselbank De rechtbank beslist vanmiddag over het verzoek over de hechtenis. D. woonde de zitting samen met haar advocate Koster bij, via een vi deoverbinding. Tijdens de zitting ging het opnieuw over de gezond heidstoestand van D. Haar advocate wees nogmaals op de beperkte le vensverwachting van D. die aan nierfalen lijdt. ,,Ze gaat met spron gen achteruit." Ze denkt dat meer onderzoek in het PBC te lang gaat duren, wel zou er onderzoek moe ten komen naar de levensverwach ting van de verdachte. De officier van justitie vindt dat haar gezond heid niet mag meewegen bij het be palen van de straf. Ze gaat met sprongen achteruit Het is de vraag of D. zelf fysiek bij een inhoudelijke behandeling aan wezig kan zijn vanwege haar broze gezondheid. Er werd door Koster ten stelligste ontkend dat ze een fantast is. De rechtszaak tegen de moeder, die jarenlang haar twee dochters zou hebben laten misbruiken, werd eerder uitgesteld. Een keer omdat de rechtbank was gewraakt en een keer omdat de advocate van de Ter- neuzense T.D. was verhinderd. Half november wraakte advocate Susan Koster de rechtbank waar door het proces destijds tijdelijk moest worden gestaakt. De advo cate van D. wilde dat de rechters zouden worden vervangen omdat ze vooringenomen en/of partijdig Advocate: hechtenis van medeverdachte in Zeeuws-Vlaamse zedenzaak moet voorlopig worden opgeheven vanwege haar slechte gezondheid zouden zijn. De wrakingskamer wees dat verzoek af en vond dat de rechters gewoon door konden gaan. Nieuwe rechters Toch namen andere rechters de zaak gisteren over omdat er al uit spraak is gedaan tegen de manne lijke verdachte, de 47-jarige ex-ga ragehouder uit Waterlandkerkje. Omdat de rechtbank begin decem ber oordeelde dat zij als team ope reerden, moesten nieuwe rechters naar de zaak tegen de vrouw kijken. De hoofdverdachte werd veroor deeld tot acht jaar cel en tbs, twee jaar meer dan het Openbaar Minis terie had geëist. De 44-jarige T.D. wordt verdacht van negen zedendelicten. Zo zou ze volgens justitie jarenlang seksueel misbruik van haar twee dochters hebben toegestaan en gefaciliteerd. Het misbruik werd met name ge pleegd door haar toenmalige part ner P.P. uit Aardenburg. De vrouw zou P. geholpen hebben om het misbruik gemakkelijker te maken, onder meer door de meisjes ghb en medicijnen toe te dienen. Op de intensive care-afdelingen is het wat rustiger met coronapatiën ten. Er worden er nu 8 mensen op de intensive care behandeld. Dat zijn 4 covidpatiënten minder dan vorige week maandag. 34 opgenomen coronapatiënten komen uit eigen provincie, dat is er 1 meer dan een week geleden. De andere patiënt is overgeplaatst van uit Zuid-Holland naar het Adrz in Goes. Bij Adrz nam het aantal patiënten op de verpleegafdeling toe van 15 naar 19, op de intensive care worden in Goes 5 patiënten behandeld. Vo rige week waren er dat nog 7. ZorgSaam in Terneuzen heeft 8 coronapatiënten op de verpleegaf- deling (1 meer dan vorige week) en 3 mensen op de intensive care (2 minder). Sinds het uitbreken van de tweede coronagolf begin oktober zijn ruim 600 coronapatiënten be handeld door Adrz of ZorgSaam, meldden de ziekenhuizen vorige week. Never-nooit ga ik op hem stemmen maar ik kon Wopke wel zóenen schermen, niet voor ouders die duizend ballen in de lucht probe ren te houden, niet voor leer krachten die elke dag weer alles uit de kast moeten halen om vijfen twintig ingekakte kinderen en thousiast te maken voor een digi taal rijtje sommen. En dan 's avonds niet eens de deur uit mo gen om even uit te blazen. dag 8 februari, maar ben tegelijker tijd bezorgd. Wat als er een derde golf komt? Krijgen onze 'virusfa briekjes' daar dan de schuld van? Worden we dan weer opgesloten? Of wordt er eens geluisterd naar artsen die zeggen dat mensen, en zeker ook kinderen, beweging en buitenlucht nodig hebben? Naar psychiaters die waarschuwen voor depressies? En misschien zelfs wel naar Boze Burgers die toevallig geen deel uitmaken van de zwij gende massa? nooit meer dicht - het voortgezet onderwijs evengoed. Vaccineer de docenten, bescherm de ouderen, maar laat kinderen weer kind zijn. En gun de ouders een dagje vrij om plooien glad te strijken. M M ag ik niet éven rustig plassen?" ,,Hou nou eens op met dat geru zie." ,,Nu heb ik er genoeg van!" vooral beschaamd staarde ik naar mijn dochter die op haar kamer zat te spelen. Het was niet een dialoog tussen haar Barbies die ik hoorde. Ik hoorde mezelf. Tijdens de zo veelste thuisschooldag vol Chro- mebookfrustraties, geklier om een viltstift en hartstochtelijk gekrijs na mijn voorstel om even lekker naar het strand te gaan. stemmen, maar ik kon Wopke wel zóenen nadat hij stiekem ver klapte dat de basisscholen weer open gaan. Het is gewoon ook niet meer te doen. Niet voor kinderen die wegkwijnen achter hun beeld- dinsdag 2 februari 2021 Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik knap zelf mijn tuin op 939 stemmen HE HE K.UNNEM WE BIN&BUJK WEER... EH.. GOES Vanwege een storing in het stroomnetwerk had den mensen in Goes gis terochtend enige tijd te kampen met problemen met internet. De storing deed zich kort na tien uur voor. Ook te lefoons en televisies kon den problemen hebben, zo meldde Delta. Mon teurs hadden de storing na ongeveer een uur ver holpen. VLISSINGEN Een fietser is gisteravond gewond geraakt, toen die op de Aagje Dekenstraat in Vlissingen werd aange reden door een automo bilist. Het slachtoffer is met de ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Het ongeluk gebeurde rond 17.50 uur ter hoogte van de Albert Heijn. De fietser kwam door een nog onbekende oorzaak in botsing met de auto en belandde tegen de voor ruit. In de autoruit ont stond een grote barst. De politie is ter plaatse gekomen. De auto is door een bergingsbedrijf weg gehaald. Hoe het met de fietser gaat, was gister avond niet bekend. HEINKENSZAND Klanten van de winkels in Heinkenszand heb ben in december en ja nuari punten gespaard voor de Voedselbank de Bevelanden. De spaar actie heeft 1060 euro opgeleverd. Normaal gesproken sparen de klanten pun ten voor eigen voor deeltjes. Maar nu kon den ze de gespaarde punten inleveren voor de Voedselbank de Be- velanden. Die wil het geld onder meer gebrui ken om voor de klanten met Pasen iets extra's te kopen bij de super markt Jumbo in Hein kenszand. De advocate van de Terneu- zense T.D., medeverdachte in de geruchtmakende Zeeuws- Vlaamse zedenzaak wil dat haar hechtenis voorlopig wordt opge heven vanwege haar slechte ge zondheid. Verder onderzoek in het Pieter Baan Centrum (PBC) vond ze niet nodig. Dat werd gis teren duidelijk tijdens een pro- formazitting in de Middelburgse rechtbank. Na bijna twee maan den vertraging ging de zaak weer verder met nieuwe rech ters. Maurice Steketee Middelburg -Susan Koster, advocate van verdachte T. D. De situatie op de covid-afdelin- gen in de twee Zeeuwse zieken huizen is vrij stabiel. In totaal lagen er maandagochtend 35 coronapatiënten, één meer dan vorige week maandag. Theo Giele Goes/Terneuzen O ja, in de óórlog was het pas erg. Ik tel de minuten af naar maan Opengooien die scholen, en Sprakeloos, ontdaan, maar Never-nooit dat ik op hem ga

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2