MEDIA CULTUUR 29 die was tailor made - op maat ge maakt - voor me. Als ik naar de afge lopen afleveringen keek, was het alsof ik naar een filmpje van mijn al lerleukste vakantie ooit keek. Hier zaten zo veel elementen in waar ik lekker op ging. Het is een soort kamp, met allemaal nieuwe, leuke mensen om me heen. Alles is onder deel van het spel, je hoeft je er alleen maar aan over te geven en het spel mee te spelen. Dat is heel goed voor me, dat ik me in zoiets kan onder dompelen. ,,Ik was wel eens langs een afleve ring van Wie is de Mol? gezapt, maar als je een seizoen niet vanaf het be gin kijkt, kom je er ook niet echt meer in. Dus de avond voordat ik vertrok was ik met m'n meisje en wilde ik wat oude afleveringen te rugkijken, om me wat beter voor te bereiden. Toen zei zij: gaan we dit echt doen, op de laatste avond dat we samen zijn? Of gaan we samen lek ker dronken worden? We rekenden er op dat ik vier weken weg zou blij ven, want ik zou natuurlijk winnen. Goed, ik ben de volgende dag brak naar Tsjechië afgereisd, totaal on voorbereid, en besloot dat ik op mijn guts zou vertrouwen, op mijn gevoel. Bij het voorstelrondje met de kandi daten zei mijn gevoel al wie de Mol was en daar ben ik niet meer van af gedwaald. Wie dat is hou ik nog even voor me, maar daardoor kon ik ontspannen de flow van het pro gramma meemaken. En ik heb er met Splinter (Chabot, red.) ook een vriend voor het leven aan overge houden. Dat is ook zoiets: ik had me zelf voorgenomen niemand dichtbij me te laten komen en het spel mee dogenloos te spelen. Hier verkozen mijn guts vriendschap boven victo rie. Dat is zoals het moet zijn. Ik kon me er ook niet lang slecht over voe len, al ben ik altijd supercompeti- tief.'' Je vertelde net over je vriendin, maar nogal wat kijkers hadden za terdag de indruk dat er bij de te kenopdracht iets moois opbloeide tussen Charlotte Nijs en jou. ,,Qua vriendschap wel, we hadden heel veel lol samen. Het was hila risch om haar te zien spartelen met een kwast. We werden er heel melig van.'' ,,Nee, nee, nee. Ik snap wel dat men sen iets tussen Charlotte en mij za- Dat mij een ultieme vlucht werd geboden uit het corona- gesomber, dat is een privilege gen ontstaan, we hadden op een ge geven moment ook allebei verf op ons gezicht. Ach, ze deed heel erg haar best, ik vond haar aandoenlijk.'' ,,Geen idee, zou kunnen. Dit was zo'n psychologische reis, vol dilem ma's waar je in je normale leven niet mee geconfronteerd wordt. En er is niets belangrijker dan het spel, een tijdlang. Terwijl er een pandemie heerste, te bizar voor woorden. Toen ik vertrok baalde ik enorm dat ons festivalseizoen als sneeuw voor de zon was verdwenen, maakte ik me zorgen om hoe we als land door deze periode struikelen. Dat mij een ul tieme vlucht werd geboden uit dat gesomber, dat is een privilege.'' ,,Gelukkig kan ik ook veel halen uit het schrijven van nummers, maar het klopt: een heel belangrijk onder deel van onze cyclus ontbreekt. We schrijven, creëren en dan delen we het en merken we ons werk aan- komt. Gelukkig brengen we op korte termijn weer nieuwe muziek uit, dus dan krijgen we wel iets mee van de reactie van het publiek. En ik hou me vast aan de vaccins en de hoop dat ze effectiever ingezet worden. Op een gegeven moment mogen we weer, dat wordt wel een explosie van vreugde, hoor. Holy fuck, wat gaan we dan iets moois meemaken.'' ,,Ik ben best wel blij hoe het gaat. Normaal gesproken struggle ik inder daad, kan ik soms echt mijn bed niet uitkomen. Maar nu heb ik een soort energie gevonden waar ik mee door kan, juist in dit gekke jaar. Wat mij altijd helpt, is het gevoel dat je niet alleen bent met je gedachten. Dat is wat een depressie je kan wijsmaken, daarom is het zo'n monstertje. Het 'mooie' aan deze tijd is dat we hier echt samen doorheen gaan, dat we dit allemaal meemaken. Nu wil ik niet opnieuw een Engels woord ge bruiken, maar dat we niet alleen zijn, dat is echt onze ally. Oh wacht, ik bedoel bondgenoot.'' dinsdag 2 februari 2021 GO En van het één kwam het ander... Zanger Joshua Nolet hangt half over Spike van Zoest, gitarist van Di-rect, tijdens een concert in Ahoy. FOTO PAUL BERGEN 44 —Joshua Nolet Denk je dat de Wie is de Mol?-er- varingen ook in je muziek gaat ge bruiken? Jij hebt als artiest die kick van het optreden nodig, vertel je vaak. Hoe leef je al bijna een jaar zonder dat gevoel? Je bent vaker open geweest over je worstelingen met winterdepres sies. Ik kan me voorstellen dat je daar nu extra vatbaar voor bent, in deze barre, kille maanden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29