Dilemma 28 MEDIA CULTUUR ANGELA KIJKT TV Met Chef'Special-frontman Joshua Nolet verliet dé smaakmaker van het seizoen zaterdagavond Wie is de Mol?. Een gesprek over het spel, zijn Engelse woordenschat, winterdepressies en het missen van optredens. ,,Dat we niet alleen zijn, geeft me nu juist energie.'' MOL COMPETITIEF Laat ik er niet omheen draaien, maar je gewoon deelgenoot maken van mijn dilemma. Ik vind het hoog tijd om iets te schrijven over het nieuwe programma van Matthijs van Nieuwkerk. Het is een belangrijk programma voor de NPO, op een be langrijk tijdslot (na kijkcijferkanon Wie is de Mol?), van een belangrijk tv-maker die zich door DWDD in de ere galerij van legendarische tv-makers als Willem Duys, Mies Bouwman en Willem Ruis heeft verankerd. Het probleem is alleen dat ik na drie afleveringen nog steeds niet weet wat ik van Matthijs gaat door vind. Mu zikaal staat de show als een huis, met swingende com binaties en originele invalshoeken, zoals de Bowie- opera en afgelopen zaterdag Dinand Woesthoff met de Indo-rockers. Het decor met de steigers oogt wat mega lomaan in een lege studio, maar muzikanten stapelen is een reteslimme vondst in de 1,5 metermaatschappij. Met alle rubrieken tussendoor voelt Matthijs gaat door echter toch eerder als een DWDD XL, dan als hardcore muziekprogramma. En om die vergelijking te door staan mist de show net te veel urgentie. Daarmee be doel ik niet dat Matthijs zich op het nieuws moet stor ten, zoals de avondklokrellen. Alsjeblieft niet, zeg. Daar zijn al genoeg talkshows voor. Maar een rubriekje waarin prijswinnaars op hun beurt een prijsje mogen weggeven, hoe creatief bedacht ook, is het andere uiter ste. Dat is niet iets waar ik op zaterdagavond speciaal voor ga zitten, zeker niet als we straks weer uit eten mogen en naar theater of bioscoop kunnen. opzichtig uit de bekende DWDD-vijver gevist. André van Duin, alweer, en hè nee, Jan Terlouw over het touwtje uit de brievenbus? Maar dat levert dan juist weer boeiende interviews op, met name over liefde, ouder worden en de dood. Waar Matthijs in DWDD vaak enige schroom leek te hebben om iemands inner lijke zielenroerselen aan te raken, doet hij dat hier juist wel. Het gesprek met Van Duin was een van de in tiemste en daardoor mooiste gesprekken die ik ooit met de komiek heb gezien. Een 'toverlantaarn' noemde Matthijs zijn show afgelo pen zaterdag. Zo'n woord is typisch Matthijsiaans en geeft aan welke richting de makers op willen: het pu bliek verwonderen of verheffen, om in oude Vara- termen te blijven. Soms zien we een glimp van wat het kan zijn, vaak nog niet. Er is nog werk aan de winkel. Alleen weten de makers dat zelf ook, gezien de steigers en de werkbank in het decor. Een elfde plek in de kijk cijfer-top 25 van zaterdag, achter zijn rechtstreekse con current, zal Matthijs, die gewend is te winnen, bepaald niet zinnen. Plussend en minnend valt Matthijs gaat door me tot nu toe een beetje tegen. Maar met Matthijs van Nieuwkerk weet je gelukkig: dat kan volgende week zomaar anders zijn. 20 miljoen aan steun Loeki keert terug Britt Dekker backstage In welke taal gaan we dit ge sprek voeren? Joshua Nolet (32): ,,Een mix van both, ha- haha? Dat is zoals ik mijn hele leven al praat, mijn eerste woorden waren Engels. En met mijn moeder spreek ik nog steeds hoofdzakelijk Engels. Mijn ouders woonden in Portugal toen mijn zus en ik zijn geboren, in een soort woongroep met veel Engels sprekende mensen. Mijn moeder is ook een tijdje docent Engels geweest, we hebben altijd veel Engelse vrien den over de vloer gehad en ik schrijf de teksten altijd in het Engels.'' ,,Ik vond het dan ook heel grappig dat door mijn deelname aan Wie is de Mol? echt opviel hoeveel Engelse woorden ik gebruik. Mensen denken echt: die Joshua heeft ook eens met Ik ben brak naar Tsjechië gereisd, totaal onvoorbereid, en besloot dat ik op mijn gevoel zou vertrouwen zijn bandje door Amerika getoerd en hij praat daarna alleen maar Engels. Maar nee, dat doe ik dus al veel lan ger. Het is één keer eerder een ding geweest op sociale media, toen we met Chef Special een grote show hadden gegeven. Ik heb er namelijk een handje van om tussen de num mers door in het Engels te praten te gen het publiek. Dan heb je net een song in het Engels gedaan en is om schakelen lastig. Toen las ik wel com mentaar op Twitter in de trant van: praat gewoon Nederlands, man.'' Voor de zanger had zijn deelname aan het 21ste seizoen van Wie is de Mol?, dat vorige zomer in Tsjechië werd opgenomen, niet op een beter moment kunnen komen. Het festi valseizoen in Nederland en de rest van Europa was door de coronapan- demie totaal afgelast. ,,En met Wie is de Mol? kwam er een uitdaging langs, Quote van de dag Radio is nog steeds mijn eerste liefde Voor de rubriek Forever Young wordt tot nu toe ook dinsdag 2 februari 2021 CULTUUR De culturele sector ontvangt dit jaar zo'n 20 miljoen euro van het Kickstart Cultuurfonds. Daarmee wil het fonds de sector ondersteunen in het organiseren van corona- proof evene menten. Produ centen kunnen onder meer compensatie vragen voor nieuwe hygiëne- maatregelen. TELEVISIE De uitreiking van de Gouden Loeki voor de beste tv-com mercials keert terug op tv. Om roep MAX heeft de prijsuitrei king in samen werking met de Ster 'geadop teerd'. Deze edi tie is op 3 maart en wordt gepre senteerd door Carrie ten Napel. Het pro gramma zal vooraf worden opgenomen. TELEVISIE Het nieuwe sei zoen van We Want More wordt vanaf 13 maart gepre senteerd door Britt Dekker en Wendy van Dijk, die het eerste seizoen ook al presenteerde. Dekker zal de presentatie achter de schermen op zich nemen, Van Dijk is juist op het podium te zien. Jeroen Schmale 44 —Joshua Nolet Ik snap wel dat kijkers iets tussen Charlotte en mij zagen ontstaan' Joshua Nolet overleefde vijf afleveringen van Wie is de Mol?. Maatje Charlotte Nijs zal zonder hem verder moeten. fotos npo, avrotros - 'Dr. Love' Robert ten Brink krijgt op 14 februari een Valentijnsspecial op radio-zender 100%NL. Hij begon in 1979 als radio-dj bij de KRO.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 28