seconden' Drie pure Feyenoord-spitsen 22 Formuie 1 Ajax overtuigd van rendement Idrissi, ondanks Kort AZ zet Pusic op non-actief AZ heeft per direct afscheid genomen van assistent-trainer Marino Pusic (49, foto), die zijn trainersloopbaan na het seizoen voort zet bij Feyenoord. Bij de Rotterdamse club gaat hij volgend seizoen Arne Slot assiste ren. Die werd door AZ ontslagen, toen uit lekte dat hij gesprekken met Feyenoord voerde zonder AZ op de hoogte te brengen. Van Beek naar Willem II Willem II huurt Sven van Beek tot het einde van het seizoen van Feyenoord. Daarmee vertrekt de verdediger na zestien jaar tijde lijk uit Rotterdam. Jeremain Lens maakt het seizoen op huurbasis af bij Fatih Karagüm- rük SK, de nummer 8 van Turkije, Lens staat nog onder contract bij Besiktas. Sepp van den Berg (19) speelt de rest van het seizoen bij Preston North End. Bij de nummer 11 van het Championship hoopt de oud-verdediger van PEC op meer speeltijd dan bij Liverpool. Gut-Behrami slaat weer toe De Zwitserse Lara Gut-Behrami heeft ook de tweede super-G op de Kandahar-piste van Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Ze was evenals zaterdag de snelste in de we reldbekerwedstrijd. Gut heerst dit jaar op de super-G, want het was al haar vierde WB- zege. Winst voor Serena Williams Serena Williams (39) heeft voor het eerst sinds september vorig jaar gewonnen op de WTA Tour. De Amerikaanse nummer 11 van de wereld was in de tweede ronde van de Yarra Valley Classic in Melbourne de Aus tralische Daria Gavrilova de baas: 6-1 6-4. Stevens kondigt vertrek aan Huub Stevens neemt komende zomer af scheid bij Schalke 04. De 67-jarige Limbur ger maakt sinds 2018 deel uit van de raad van commissarissen van de Duitse voetbalclub. In de zomer loopt zijn termijn af en Stevens stelt zich niet herkiesbaar. Quote van de dag 'Huilend van de pijn worden weggeleid was niet hoe ik verwacht had de race te beëindigen' Voetbal Record Oussama Idrissi (24) maakt het seizoen af bij Ajax. Maakt een vleugelspits die pas 25 minuten voor Sevilla speelde in La Liga de Nederlandse titelfavoriet wel beter? In Amsterdam kunnen ze het weten. Toen Ajax en Spartak Moskou voor het afgelopen weekeinde een door braak forceerden in de tot dan toe stroef verlopen onderhandelingen over een terugkeer van Quincy Pro mes, schakelde Marc Overmars door naar diens beoogde opvolger. Daarvoor kwam de technisch di recteur wederom uit bij Sevilla. Idrissi stapte gisteren in het vliegtuig, doorstond aan het eind van de middag de medische testen en wachtte vervolgens op de afwik keling van de laatste formaliteiten, alvorens hij zich (huur)speler van Ajax kon noemen. Wat bleef kleven was of Sevilla bereid bleek mee te gaan in een optie tot koop. Daar was de Spaanse nummer vier niet zo happig op. Want, zo stelden zowel management en Spaanse media: 'Sevilla ziet nog potentie in de jonge Idrissi'. Zijn speeltijd in La Liga doet an ders vermoeden. Idrissi vergaarde met drie invalbeurten slechts 25 minuten. Dan heeft hij toch niets bij Ajax te zoeken, denk je dan. Daar denken ze in de hoofdstad anders over. Ten eerste houdt de reserverol van Idrissi verband met zijn moei zame aanloop. De aanvaller deed nog wel mee in de Europese voor rondeduels van AZ, maar arriveerde in oktober zonder eredivisieminu ten en door een buikspierblessure met een achterstand in Sevilla, dat tijdens de Nederlandse coronastop - met dank aan Luuk de Jong - de Europa League veroverde. Smaakmaker Idrissi maakte een maand later zijn opwachting in Andalusië. In de Champions League en in de Copa del Rey kreeg hij meer minuten dan in La Liga. Een basisplaats wist hij niet te verwerven, ook omdat het elftal van Julen Lopetegui met Lu cas Ocampos als smaakmaker op de linkerflank wederom afstevent op een Champions League-ticket. De perspectieven van de liefhebber zijn daardoor flink vertroebeld. Toenadering uit verschillende landen werd afgewimpeld door Idrissi. Maar toen Ajax zich afgelo pen week meldde, voorzag de Ma rokkaanse vleugelspits meer speel tijd bij een club die om de prijzen speelt, een win-win-situatie. Of dat ook voor Ajax opgaat, zal mede afhangen van hoe (wed- strijd)fit Idrissi is. Als de aanvaller eerst nog weken speelklaar ge maakt moet worden, dan mist hij een maand van nationale en Euro pese krakers en blijft zijn aandeel in de drie competities mogelijk (te) beperkt. In aanloop naar de kraker tegen PSV vond Nicolai J0rgensen zich op het trainingsveld opeens terug in de B- ploeg van Feyenoord tussen Jordy Wehrmann, Christian Conteh en Sven van Beek. J0rgensen zag ver derop trainer Dick Advocaat fana tiek aan de slag gaan met de be oogde basisspelers en de Deen wist hoe laat het was: een plek op de re servebank tegen PSV. Arne Slot zal vast snode plannen hebben met Feyenoord. Maar als de nieuwe trainer na de zomer begint, zal hij net als Advocaat de lastige puzzel centraal voorin moeten leg gen. Volop kwantiteit, maar kwali tatief laat het te wensen over. De laatste jaren ging het in de Kuip met John Guidetti, Graziano Pellè en aanvankelijk ook J0rgensen prima in de punt van de aanval. En toen de Deen minder liet zien, was Robin van Persie het fraaie alternatief. Die tijd lijkt even voorbij. Jaap Stam moest vaak improviseren met Luis Sinisterra of Steven Berghuis in de punt van de aanval. Dick Ad vocaat hield tegen PSV alledrie zijn centrumspitsen op de bank en pos teerde linkerspits Bryan Linssen in de punt van de aanval. Dat deed hij voor de winterstop ook vaak, maar toen waren J0rgensen en Bozenik geblesseerd en de Argentijn Lucas Pratto speelde nog voor River Plate. Kritiek Het zegt veel over de drie spitsen als Advocaat voor een linkerspits kiest. Een jongen die voor de winterstop een karrenvracht aan kritiek over zich heen kreeg. ,,Maar tegen PSV moest ik een scherpe spits hebben'', zegt Advocaat. ,,Een jongen die scherpe loopacties heeft en tegen standers irriteert. Bryan Linssen is een voorbeeld van zo'n speler.'' Dat bleek. Voor de rust stond hij dinsdag 2 februari 2021 GO VOETBAL VOETBAL Vf ■*y 4r. SKIËN TENNIS VOETBAL —Ceylin del Carmen Alvarado over WK veldrijden t Pierre Gasly (Alpha Tauri) is positief getest op corona. De Fransman (24) is de zesde Formule 1-cou- reur die be smet is. Eerder overkwam dat Sergio Pérez, Lance Stroll, Lewis Hamil ton, Lando Norris en Char les Leclerc. 2 Aanvoerder Bram van Polen (35, foto) mist de ko mende twee duels van PEC Zwolle. De ver dediger is ge schorst na rood wegens duwen van Utrecht-spits Remco Balk. De Duitser Flo- rian Neusch- wander heeft naar eigen zeg gen de snelste 100 kilometer ooit afgelegd op de loop band. Hij kwam tot 6 uur, 26 minuten en 8 seconden Fitheid is dingetje, kwaliteit zeker niet Johan Inan Amsterdam o a 0) De spits van Feyenoord is nooit onomstreden. Tegen PSV leek het coach Dick Advocaat zelfs beter om met een linkerspits in de punt te spelen. J0rgensen, Pratto en Bozenik hebben het er mee te doen. Mikos Gouka Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22