cfk regionale nieuws JOL Carlo webcamt met zijn dokter Hugo de Jonge Jorden van Foreest RIVM-viroloog: Britse mutatie krijgt binnen een week de overhand Walcheren 'Het is net alsof ik bij haar in de spreekkamer zit' In een decor van leegte en stilte werden gisteren in Ouwerkerk de slachtoffers van de Watersnoodramp in 1953 herdacht. Burgemeester Jack van der Hoek met zijn echtgenote Ingrid en kinderburgemeester Josefi en van der Meer (r) legden een krans en een witte roos bij het monument, als gebaar naar alle mensen die niet aanwezig mochten zijn vanwege de coronacrisis. Minister wacht een zware week Nederland heeft een nieuwe schaakheld Terwijl het aantal besmettingen ge staag daalt, geven de labanalyses van het RIVM geen aanleiding tot optimisme, stelt Reusken. ,,Op ba sis van wat we nu zien, denken we dat de Britse variant binnen nu en een week de overhand krijgt. Het gaat sneller dan we dachten. Eerst was het idee nog dat het omslag punt in de derde week van februari zou plaatsvinden. Het wordt steeds duidelijker dat het reproductiegetal van de nieuwe variant 40 a 45 pro cent hoger ligt." Het kabinet is niet temin van plan vandaag tot enige versoepelingen te besluiten. Basis scholen en kinderopvang herope nen maandag. Niet-essentiële win kels mogen volgende week weer open voor het ophalen van bestel- Het wordt steeds duidelijker dat het reproductiegetal 40 a 45 procent hoger is lingen. Ook de avondklok ver dwijnt vanaf 10 februari, mits de besmettingscijfers niet ineens om slaan. De overige lockdownmaatre- gelen duren voort tot minstens 2 maart. Minister Hugo de Jonge (Zorg) erkende gisteren wel dat er 'nog al tijd de dreiging van een derde golf is'. Maar nu het aantal besmettin gen gedaald is tot gemiddeld iets meer dan vierduizend per dag, ziet het kabinet ruimte. Een toename richting het einde van de maand zou voor de zorg te behappen zijn. Virusexpert Reusken zegt echter dat de besmettingscijfers een verte kend beeld laten zien. ,,Voor mij lijdt het geen twijfel dat de Engelse variant ervoor gaat zorgen dat er een nieuwe besmettingsgolf komt." Ook binnen het OMT bestaat geen unanieme steun voor versoe pelingen. Een 'aantal OMT-leden' adviseerde juist alle maatregelen 'een aantal weken' door te trekken. Een meerderheid vond echter dat door 'maatschappelijke afwegin gen' er toch 'dringend ruimte ge wenst is voor perspectief en enige versoepeling'. Ondertussen ziet het RIVM op de achtergrond nieuwe gevaren op doemen. De Zuid-Afrikaanse mu tant lijkt voet aan de grond te krij gen en is volgens Reusken evenals de Britse besmettelijker. Net als een van de twee Braziliaanse versies is hij bovendien zodanig gemuteerd dat hij de bestaande afweer tegen het coronavirus deels omzeilt. Onze vaccins zouden daardoor minder effectief worden. P4 dinsdag 2 februari 2021 9°C Nieuwsmedia ZEELAND4 ZEELAND2 Intense stilte :tJrIJBvJ WrV,a. - »P8 Virusvarianten rukken snel op De Britse variant van het coro navirus rukt harder op dan eer der gedacht en de opkomst van de Zuid-Afrikaanse en Brazili aanse mutanten is zelfs 'mini maal zo zorgelijk' als die van de Engelse. Dat stelt Chantal Reus ken, top-expert virologie bij het RIVM. Het rijksinstituut vreest dat de nieuwste varianten de werking van vaccins frustreren. Tobias den Hartog Sander van Mersbergen Den Haag —Chantal Reusken, RIVM Regen en pzc.nl sneeuw Ook voor het laatste Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1