II Wedstrijden in dorpen voor carnavaleske versieringen Plan voor beweegtoestellen op stadswallen van Hulst 5 PERKPOLDER E-FATBIKES Perkpolder is geliefd bij wandelaars en fietsers én er staat de komende jaren veel te gebeuren in het gebied. Marco Verstraeten en Pascal Bogaert springen daar op in met verhuur van e-fatbikes. Een e-fatbike is geen fiets, maar een elektrische scooter met de uitstraling van een retro motor fiets: met een lage zit en dikke banden. ,,Het is stoer, je zit stabiel en het is nét iets anders dan an ders", zegt Marco Verstraeten. ,,En elektrisch, waar we bewust voor gekozen hebben", voegt Pascal Bogaert toe. Verstraeten uit Hengstdijk en Bogaert uit Vogelwaarde zijn schoonbroers en zakenpartners. Sinds april vorig jaar zijn ze bezig met hun gezamenlijke onderne ming, CB E-fatbike. Het idee daar voor vond zijn oorsprong bij de lo catie Perkpolder. Bogaert: ,,We dachten na over wat er hier leuk zou zijn. Je ziet het hier groeien, er komt meer volk naar hier." Perkpolder is al geliefd bij zwemmers, wandelaars, fietsers en paviljoen Bar Goed is een pu bliekstrekker. Daarnaast zit er in het gebied langs de Scheldekust nog een heleboel in de pijplijn. Zo staat de komende jaren Plan Perk- polder op stapel. Het plan behelst in totaal 450 huizen, een golfbaan, een jachthaven met 350 aanleg- plaatsen, een hotel en een restau rant. Daarnaast komt er in de voormalige Hedwigepolder een Het is stoer, je zit stabiel en het is nét iets anders dan anders panoramaheuvel met uitkijktoren, gebeurt er veel in Grenspark Groot Saeftinghe en stelt de provincie geld beschikbaar voor Versterk de Scheldekust. De route langs de Westerschelde wordt daarbij aan trekkelijker gemaakt en toeristi sche mogelijkheden van dorpen worden benut. Verstraeten: ,,CB E-fatbike sluit hier goed bij aan." Voorbijvarende schepen Vanuit Perkpolder hebben de mannen al testritjes door de streek gemaakt en routes uitgezet. ,,Een route richting Hulst en een route binnendijks via Walsoorden rich ting Paal, tot in de Hedwigepol- der", vertelt Verstraeten. Testritten Het idee is dat vrienden, families of collega's een ontspannend ritje maken en onderweg af en toe stoppen. De twee Zeeuws-Vla mingen beseften tijdens de testrit ten dat de grote voorbijvarende schepen en de natuur in het ge bied best bijzonder zijn, als je door de ogen van een bezoeker kijkt. ,,We hebben zelf ook het Oost- Zeeuws-Vlaamse landschap her ontdekt", zegt Verstraeten. De e- fatbike maakt geen geluid en mag maximaal 25 kilometer per uur. ,,Je hoort onderweg alle geluiden en neemt daardoor alles goed in je op." Op een steenworp afstand van het paviljoen van Bar Goed komt de verhuurlocatie. De twee man- nen betrekken de bestaande bouwketen die destijds werden neergezet voor het ophogen van het veerplein. De units worden de komende tijd omgetoverd tot bedrijfspand. Het geheel krijgt een frisse lik verf en gedeelten van de unit worden met hout be zet. CB E-fatbike verwacht eind april of begin mei van start te gaan en zal in het hoogseizoen zeven dagen per week geopend zijn. De stichting Steens Carnaval wil carnaval niet ongemerkt voorbij la ten gaan in het dorp. Inwoners wordt gevraagd hun huis, oprit of tuin een carnavaleske uitstraling te geven. ,,Wat met kerst al veel ge- beurt, kan met carnaval ook", meent opperhoofd Prins Christian. ,,De invulling vraagt wel een iet wat andere aanpak, maar met bij voorbeeld lichtjes erbij kan het ge heel zeker een prachtige uitstraling krijgen." Zaterdag 13 februari, de dag van de stoet in het Rattenrijk, gaat de prins met zijn gevolg langs de deel nemende woningen om daaruit de leukste, mooiste en meest carna valeske versiering te kiezen. De winnaar wacht een prijs. Aanmel den kan voor 10 februari door het contactformulier op de website steenscarnaval.nl in te vullen. De Nachtuuln uit Aardenburg houden eveneens een wedstrijd voor het mooist versierde huis of de leukste etalage van Uulehat. Naast Aardenburg doen ook Eede, Sint Kruis, Draaibrug en het bui tengebied mee. Op zaterdag 13 fe bruari worden alle ingeschreven adressen beoordeeld. Zowel indivi duen als bouwploegen kunnen zich aanmelden voor 10 februari en er zijn prijzen te winnen. Aan melden en meer informatie via nachtuuln.nl. In Aardenburg staan er nog meer thuisactiviteiten op de planning, zoals een carnavalsclip en het opla ten van een wensballon. Verschil lende carnavalsverenigingen of clubs komen dit jaar met alterna tieve activiteiten. HULST De stadswallen van Hulst zijn populair bij wande laars, spelende kinderen en hardlopers. ,,En ze kunnen nog intensiever worden gebruikt", zegt voorzitter Reggie Picavet van Wijkraad Hulst Binnen stad. Er ligt een plan voor be weegtoestellen tussen het Bre- derode- en het Doelenbol- werk. De gemeente Hulst trok eer der 150.000 euro uit om wij ken en dorpen een 'boost' te geven. Kinderopvang Joepie de Poepie kwam met het plan om de gedateerde speeltuin op het Oude Molenbolwerk te vervangen voor een natuur- speeltuin. Wijkraad Hulst Binnenstad werkt samen met Joepie de Poepie aan een ver lengde van dat plan, zodat de wallen door jong én oud in tensiever kunnen worden ge bruikt. De wijkraad is daar over ook in gesprek met atle tiekvereniging RKHAV. Het doel is meer bewegen te promoten én de potentie van de wallen op de kaart zetten. Het project is al goedgekeurd, nu wordt er bekeken wat er waar kan komen. In ieder ge val komt er een lange kabel baan. maandag 1 februari 2021 Geluidloos zoeven langs de Schelde Sophie Stockman Perkpolder CB E-fatbike gaat elektrische scooters verhuren vanuit Perkpolder. Afgelopen zomer maakten familie en vrienden van Marco en Pascal alvast een proefrit. foto cb efatbike -Marco Verstraeten Meer informatie is te vinden op facebook.com/CBEfatbike en later ook via de website cbefat- bike.nl. Geen carnavalsoptochten dit jaar, maar er zijn binnenkort wél carnavalesk versierde huizen te bewonderen in Zeeuws-Vlaan- deren. In Sint Jansteen en Aar denburg wordt een wedstrijd ge houden voor het leukst ver sierde huis. Edy de Witte en Sophie Stockman Sint Jansteen/Aardenburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 47