-k S- 1 mmm f maSÊÊk^m--- Heuse run op Schouwse hotelsuites SCHOUWEN-DUIVELAND 5 MTB-PARKOERS WESTERSCHOUWEN De MTB-route doorde boswachterij van Westerschouwen is de mooiste van Nederland. Dat vinden althans de bezoekers van website MTBroutes.nl. We nemen een kijkje bij de start. T-Tfj i sSQ K f rfücVi-r< Uiï'-.- ,--- AX.JS De route heet officieel het Patrick Tolhoek- parcours, genoemd naar de Yersekse wielrenner die eind jaren 90 ook successen boekte op de mountainbike. Het gaat om een vrij zwaar trainingsrondje dat voert over houtsnippers, mulle zandpaden, bospaden, heuvelach tig terrein en een aantal pittig steile stukken. Recent werd de route van 9 kilometer door web site MTBroutes.nl op nummer één gezet van alle routes in Nederland. „Bijzonder", noemde boswach ter Marijke Lieman dat. Wester- schouwen bleef routes in onder meer Hellendoorn, Appelscha, Lo- chem en Helmond voor. ,,Van heinde en verre komt men hier een rondje rijden. Want al is de route niet zo lang, het zijn wel de mooi ste MTB-kilometers van Neder land!", stelt Lieman enthousiast. Modder en regen Op het parkeerterrein aan de Adri- aan van de Weydeweg staat een groepje vrienden uit Krabben- dijke. Ze gaan het parcours aan den I w ,.T avI'.v lijve ondervinden. ,,Ik sta hier voor het eerst", lacht Dylan Verhoef (27). ,,Ik verwacht modder en re gen." Samen met zijn vrienden Robert Lagendijk (28), Jordi van Koeveringen (27) en Michiel Vis ser (29) is hij goed ingepakt tegen de kou. Klaar voor dit avontuur. De identieke mountainbikes zijn verderop in Burgh-Haamstede ge haald voor verhuur. ,,Normaal zit ten we bij de voetbal. We moeten nu toch wat. Vieze kleren krijgen en hopen dat we het volhouden." Michiel reed dit parcours eerder. ,,Vijf jaar geleden. Ik weet dat het zwaar is. Oppassen dat je niet on deruit gaat." Een echte kenner is Christian Kik (32). Samen met zijn maat komt hij vanuit Kapelle aanrijden, met professionele mountainbikes achterop. Ze laden goed fietsmate- Van heinde en verre komt men hier een rondje rijden riaal uit, trekken de juiste kleding aan en klikken hun Strava-compu- tertje aan het stuur. ,,Ik reed tus sen mijn 19de en 25ste jaar criteri ums op de weg bij wielervereni ging Theo Middelkamp. Nu train ik zelf regelmatig op de Brabantse Wal bij Zandvliet. Dat MTB-par- cours is flink vernieuwd en in deze tijd hartstikke druk. Mijn favoriete parcours ligt op de Utrechtse Heu velrug. Mooi uitzicht door hoogte verschillen en prima baanonder- houd daar. En de verschillende parcoursen zijn goed met elkaar te combineren, zodat je in één keer zo'n 80 kilometer kunt rijden. Dat schept veel mogelijkheden. Hier in de boswachterij gaat het om één lus. Dat is beperkter." Trots op nummer één Door de vele maatregelen in Ne derland is het druk op de fietspa den. ,,Niet alle wandelaars beseffen dat ze op een MTB-route lopen. Ook de leden van de de mountain- bikevereniging X-treme kun je op de route aantreffen, zij zorgen er voor dat het parcours het hele jaar rond er prachtig bij ligt. Dus let een beetje op elkaar", zegt Lieman. Boswachters van Staatsbosbeheer en leden van X-treme zijn trots op de nummer één-positie. Een groep kitesurfers uit de omgeving van Vlissingen en Gent staat, voordat ze het parcours op draaien, nog wat te grappen op het parkeerterrein. ,,Het was te koud om te surfen", zegt er één. Julie Hall, de enige vrouw in het gezelschap, zegt lachend dat ze er geen zin in heeft. Ze wordt precies vandaag 28 jaar. Haar vriend Je roen Wirtz: ,,Rijden op dit par cours is toch een mooi cadeautje!" De nieuwbouw van boutiquehotel Ter Zand in Burgh-Haamstede na dert zijn voltooiing. ,,Als we van de overheid open mogen, gaan we di rect open", zegt verkopend makelaar Peter Kodde. Hij merkt dagelijks de enorme vraag naar woon- en ver- blijfruimtes op Schouwen-Duive- land. ,,Alleen Delta Makelaardij al heeft 1200 zoekenden in haar be stand. Vorig jaar hebben we vier- Kopers zijn vooral mensen die geld over hebben en voor een goed rendement gaan honderd recreatiewoningen ver kocht, zonder daar al te veel moeite voor te hebben gedaan." Ter Zand staat aan de Hogeweg, op de plek waar vroeger manege Lisi- dina stond. De 53 hotelsuites en 32 vrijstaande gardensuites zijn alle maal verkocht. De hotelkamers zijn nu in handen van één grote inves teerder, de gardensuites zijn vooral door particuliere beleggers gekocht. Die krijgen dan een vast bedrag voor de verhuur door het hotelmanage- ment. ,,Kopers zijn vooral mensen die geld over hebben en voor een goed rendement gaan. Zeker met de negatieve rente nu is dat snel voor elkaar", aldus Kodde. ,,Voor de toe komst van de lokale middenstand zijn recreatieverblijven van levens belang. Gasten besteden immers meer dan eilandbewoners. De ge meente doet er goed aan nieuwe plannen voor nieuwbouwproj ecten aan de Rampweg (100 eenheden) en op voormalig camping Bona Fide aan de Hogezoom (250 eenheden) in Renesse te versnellen." Aan de Laone begint binnenkort de bouw van Villa Noordzee. De uit breiding achter Villa Westerduin van Badhotel Renesse omvat tien nieuwe suites en één wellness-suite aan het nieuwe zwembad. Op social media staan beelden van hoe het eruit moet komen te zien. 'Voor je het weet, schijnt de zon weer', staat erbij. De nieuwe hotelsuites zijn eind juni dit jaar te boeken. Op stoom ,,Veel vaste gasten zijn ontzettend nieuwsgierig en staan te trappelen. De boekingen lopen al lekker op stoom, ondanks de onzekerheid", zegt eigenaar Olav Davidse. ,,We zijn net gestart en de ruwbouw wordt de laatste week van april op geleverd. Daarna start de afwer king." De suites in Renesse worden afgewerkt met werk van Zeeuwse kunstenaars en krijgen een ruime zithoek, bureau, groot zonneterras en wellnessdouche. ,,De suites zijn geschikt voor families met kinde ren", zet Davidse. Zijn hotelsuites zijn niet te koop. ,,Er is al langer een hang naar meer luxe en comfort. Bo vendien zie je dat gasten zelf al jaren hebben geïnvesteerd in hun eigen huis. Als hotel zul je dan moeten zorgen dat in de recreatie het wow- effect nog steeds aanwezig blijft. Vandaar dat onze kamers in Villa Noordzee allemaal een koelkast, Buscaglione-espressomachines en vooral veel oplaadpunten voor smartphones krijgen." maandag 1 februari 2021 SD De mooiste kilometers van het land Gerrit van Loon Burgh-Haamstede 7 1 1 'li. 'f. i*" .c - - ---- «SC* ■- ""O*-:" - - .4- 1 f t - 'v. W - r -iM Julie Hall gaat dit mooie fietsparcours ontdekken. foto sandra schimmelpennink - Marijke Lieman, boswachter Te koop staande woningen op Schouwen-Duiveland zijn binnen mum van tijd weg. En ook nieuwe hotelsuites zijn zo verge ven. De 85 suites van Ter Zand in Burgh-Haamstede worden in maart opgeleverd. De elf nieuwe hotelsuites bij Badhotel Re- nesse zijn vanaf eind juni te boe ken. „Gasten zijn ontzettend nieuwsgierig." Gerrit van Loon Burgh-Haamstede/Renesse - Peter Kodde, makelaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 45