Paterson uitgeteld na actie voor 113 'Met Ragut naar tweede klasse' Poortvliet wordt trainer amateurs FC Eindhoven 11 Voordat het talent van Jumbo- Visma opgekrabbeld was, ver dwenen de voorste rijders uit beeld. Hij zakte terug naar de tiende plaats, die hij vasthield tot aan het einde. Van Dijke fi nishte op 81 tellen van Ronhaar. ,,Aan de ene kant ben ik wel te vreden. Dit was pas mijn vierde wedstrijd ooit in het zand en ik heb weer verder bijgeleerd. Door dit WK brandt bij mij het vuur alleen maar harder. Ik weet dat er volgende winter nog meer uit te halen is." Shirin van Anrooij Een dag later achtte Shirin van Anrooij (18) het niet verstandig het WK uit te rijden. De junio renwereldkampioene van 2020 merkte dat het in de eerste ronde allemaal tegen zat. Na twee omlopen besloot ze om niets meer te forceren en haar winterseizoen ietsje eerder te beëindigen. De Kapelse maakte in Oos tende haar rentree, nadat ze twee maanden geleden een diepe vleeswond opliep bij de wereld bekerwedstrijd in het Tsjechi sche Tabor. Hoewel ze niet illu sie had hoge ogen te kunnen gooien, vielen de eerste kilome ters haar toch enorm tegen. ,,Ik kwam bij de start meteen al in het gedrang terecht, waar door ik toch een beetje voor zichtig werd", vertelde ze. ,,Ik wilde niet weer zoiets als Tabor meemaken. Maar daardoor zat ik ook bij het eerste bruggetje nog slecht, waardoor ik die lopend op moest. En later, bij de opgang Ik kwam bij de start in het gedrang terecht, waardoor ik toch een beetje voorzichtig werd van het strand, reed er precies iemand tegen mijn arm aan. Dat deed toch wel erg pijn, waardoor ik mijn fiets niet meer goed kon 'schouderen'. En dat terwijl dat hier op het strand nou net zo vaak nodig was..." Bij dat 'schouderen' tillen veldrijders in zanderige of mod derige stukken hun fiets op hun schouder en lopen ze verder. Van Anrooij merkte dat ze die techniek niet goed kon uitvoe ren. Ze zakte terug naar plaats 32. Uiteindelijk stapte ze na de tweede ronde uit. ,,Dat was een beslissing van mezelf', vertelde ze. ,,Het had geen zin om door te gaan en de pijn misschien erger te laten worden. Maar ik heb geen spijt dat ik hier van start ben gegaan, hoor. Ik ben juist blij dat ik hier toch nog heb kun nen deelnemen." Ze gaat nu de weg op. De eer ste koers met Trek-Segafredo is begin maart. ZOUTELANDE Na iets meer dan 6 uur hardlopen kwam Jordan Paterson uit Goes zaterdagmid dag door het finishlint in Zoute- lande. Om 8 uur 's ochtends was hij bij de kantine van de rugby club Tovaal, waar hij zelf speelt, vertrokken voor een loop van meer dan 60 kilometer voor het goede doel. Onderweg werd hij door verschillende teamgenoten vergezeld. Paterson wilde met zijn loop geld inzamelen voor de stichting '113 zelfmoordpreventie'. De Schot kampte zelf in een nog niet zo ver verleden met suïcidale neigingen en heeft in zijn vader land een vriend met dezelfde problemen. Met de hulp van zijn teamgenoten en een therapeut is Paterson er bovenop gekomen. Met zijn actie wil hij 'een stem geven aan mensen die geen stem meer hebben', zoals hij in een in terview met deze krant vertelde. Hij wilde een marathon lopen als hij 500 euro voor de stichting kon samenbrengen. Voor elke 100 euro meer zou hij een kilometer verder lopen. Eerder deze week stond de tel ler op meer dan 1500 euro en be sloot Paterson 60 kilometer te lo pen van Goes naar Zoutelande met aansluitend nog een lus via Westkapelle. Zaterdagmiddag even na 2 uur 's middags haalde Paterson het finishlint in de Langstraat van Zoutelande. De teller voor zijn goede doel stond toen inmiddels op 2679 euro. Bij die drie jaar behoort ook dit sei zoen, dat door het coronavirus al grotendeels in het water is gevallen. V C Vlissingen, dat na het terugtrek ken van de zondagafdeling flink versterkt was, was met vier over- winningen op rij aan deze jaargang begonnen. Daarna werd de compe titie stilgelegd. ,,Het is nu de vraag of er dit seizoen nog gevoetbald wordt'', aldus De Visser, ,,en of er sprake kan zijn van promotie of de gradatie. We wachten het rustig af.'' Ragut speelde in het verleden voor onder meer Oostkapelle, Hoek en VC Vlissingen. Bij de Walcherse club ging hij na zijn actieve carrière als trainer aan de slag van het zater dagteam. In het seizoen 2018-2019 was hij ook een tijdje interim-trai ner bij de zondagploeg, met de ge diplomeerde Johan Schouten naast zich. Bij VC Vlissingen zaterdag is Hoessein Bouzambou zijn assistent. Vlissingen hoopt vandaag ook met hem tot een akkoord te komen. CARROUSEL EINDHOVEN Jan Poortvliet wordt de nieuwe trainer van de amateurs van FC Eindhoven. Dat heeft de club zaterdag be kendgemaakt. De uit Ar- nemuiden afkomstige oud-international blijft in beginsel een jaar bij de eersteklas ser, al kan die samen werking nog verlengd worden. De 65-jarige Poortvliet trainde de afgelopen drie seizoe nen bij hoofdklasser Nuenen en was daarnaast als trainer actief bij het O18-elftal van de proftak van FC Eindhoven, een klus die hij samen doet met Peter Cou- mans, de huidige trainer van FC Eindhoven AV. Ik heb er zin in", geeft Poortvliet aan. „De sa menwerking met mijn maat Peter is nu al goed en het is mooi om dat ook op deze manier te gaan doen. We gaan aan de slag." De oefenmeester hoopt nog wel langs de lijn af scheid van Nuenen te kunnen nemen. ,,Het zou pijn doen als we geen wedstrijden meer kun nen spelen en het zo moet aflo pen." maandag 1 februari 2021 PM van kantelpuntje zand in reed, was ik daardoor even niet zo scherp en vloog ik over mijn stuur heen..." - Shirin van Anrooij Jordan Paterson. Thomas Ragut heeft zijn con tract als trainer van VC Vlissin- gen met twee jaar verlengd. De oefenmeester krijgt het vertrou wen van de club die nu uitkomt in de vierde klasse van het za terdagvoetbal. ,,De doelstelling is om binnen drie jaar in de tweede klasse te spelen'', zegt voorzitter Johan de Visser. Barry van der Hooft Vlissingen Marlon Mual heeft bijgete kend bij GPC Vlissingen. Hij staat sinds december 2019 voor de groep. ZSC'62 uit Scharendijke heeft Brabander Thomas Mangelaars als nieuwe trai ner voor volgend seizoen. MZVC heeft met Jacco Nelen een nieuwe trainer. Hij volgt Stéphane Cépèro. Tom Koelen en Hans- weertse Boys hebben hun verbintenis verlengd. De trai ner begint na de zomer aan zijn derde seizoen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43