Lever deze week je volle spaarkaart in. Hovenier nodi KR Een illegaal knipbeurtje? Zo geregeld Lessen hervat op 8 februari, sector bezorgd ROYAL Walcheren Goud voor Mathieu van der Poel en Lucinda Brand op WK veldrijden. Valpartijen nekken podiumplek Tim van Dijke.sport 8 t/m n Dat is het U$Ms4&van Albert Heijn maandag 1 februari 2021 Niet alle kappers houden zich aan de sluiting van hun zaak. Tegen hoge tarieven wordt er zwartgeknipt Met het besluit volgt het kabinet het Outbreak Management Team dat heropening verantwoord acht. De heropening zat er al aan te ko men nu het aantal coronabesmet tingen ondanks zorgen over de Britse variant en andere mutaties blijft dalen. Het RIVM meldde gis termiddag ruim 3700 positieve tes ten, het laagste aantal sinds 1 okto ber. Volgens het OMT en het kabinet zijn de risico's van heropening be perkt. ,,Uit de onderzoeken blijkt dat kinderen toch veel minder bij dragen aan de verspreiding van het virus, dat geldt ook voor de Britse variant", zei een opgeluchte minis ter Arie Slob (Basis- en Voortgezet Onderwijs) na afloop van het Cats- huis-overleg tussen het demissio naire kabinet en corona-experts als OMT-directeur Jaap van Dissel. Sneltest en quarantaine Om de risico's te beperken, treft het kabinet wel aanvullende maat regelen. „Eerder hebben we al ruimte geboden dat docenten met voorrang terechtkonden in de test straten, we gaan nu ook sneltesten inzetten in het primair onderwij s." Bovendien moeten ook basis schoolleerlingen voortaan bij klachten thuisblijven. ,,Als een kind toch besmet blijkt, moet de hele klas vijf dagen in quaran taine." Vraag is of dat afdoende is voor de docenten. ,,De PO-Raad is blij dat kinderen binnenkort weer naar school kunnen, maar er zijn nog veel vragen over hoe een herope ning veilig, verantwoord en uit voerbaar kan", aldus de koepel. Ook de Algemene Onderwijsbond (AOb) wil eerst duidelijkheid over de aanvullende maatregelen. Harde garanties CNV Onderwijs eist harde garan ties, variërend van sneltesten op scholen en versnelde vaccinatie tot verstrekking van medische FFP2- maskers aan docenten. Ondertus sen hebben al 7500 mensen een on line petitie getekend die oproept om het basisonderwijs pas te her openen nadat het personeel is ge vaccineerd. Die vaccinaties komen er echter niet, aldus het kabinet. ,,We hebben er steeds voor gekozen om eerst de kwetsbare groepen te vaccineren", stelde Slob. van Kempen Begeer Blader snel verder. Laatste week inleveren. Nieuwsmedia Het zou nu een rustige periode moeten zijn voor hoveniers. Maar dat is dit jaar absoluut niet het geval. Sommige bedrijven zijn tot na de zomer volgeboekt. Dus wie zijn tuintje onderhanden wil laten nemen, kan wel eens heel lang moeten wachten. »zeeland2 Kans op neerslag groeit Onderwijs wil eerst garanties Ondanks grote zorgen bij do centen over de veiligheid gaan de basisscholen en kinderdag verblijven vanaf maandag 8 fe bruari weer open. De sectorraad roept scholen op te wachten met de voorbereiding en ook CNV Onderwijs eist garanties om uitbraken te voorkomen. David Bremmer Laurens Kok Den Haag De naschoolse opvang en de bso's blijven voorlopig dicht. P4enZEELAND2 Inleveren kan nog t/m 7 februari. pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1