Gordon naar advocaat na 'laster' van Joling €19 Eveline Crone m L 1 MEDIA CULTUUR 17 Het voordeel U van PZC 1 Ik heb gehoord dat hij weer zwaar aan de coke zit Omdat je het verdient! Bovendien verloopt veel in de wo ning zelf allesbehalve vlekkeloos. Zo sloeg de spraakmakende deelnemer Theo uit vrije wil vroegtijdig de deur van het Big Brother-huis achter zich dicht. Theo, die van begin af aan dui delijk aanwezig was, kreeg eerder die week nog een waarschuwing voor te fanatiek gedrag en de daarbij beho rende scheldkanonnades. Ook gaf hij een uit de hand gelopen lapdance, die niet op televisie te zien was, aan me debewoner Els. ,,Na twee weken dacht ik: ik moet te veel toneelspelen en na die waarschuwingen ging de knop om", zei Theo over zijn afmars. En dan is er nog het plotselinge vertrek van maar liefst drie deelne mers tegelijk: Danielle, Nathalie en Jowi. Zij besloten vorige week het spel te verlaten nadat ze van het pro ductieteam de keuze kregen om hun best te doen óf binnen vijf minuten hun spullen te pakken. De bewoners werden aangesproken op hun gedrag wegens de heersende negativiteit in het huis. Ze kozen voor het laatste, waardoor er nog slechts twee Neder landers het huis vertegenwoordigen. De overige bewoners zijn van Vlaamse komaf. Nikszeggende types Tv-columniste van deze krant, Angela de Jong, keek al eerder met ongenoegen naar het vernieuwde Big Brother. 'Ammehoela, dit is heilig schennis', schreef ze daarover in haar column. Waarom slaat het pro gramma, in tegenstelling tot de voor gaande jaren, volgens haar niet aan? De Jong denkt dat dit deels te maken heeft met de casting van de bewo ners. ,,Veel dezelfde, vrij nikszeg- gende types. Een smaakmaker zoals Theo was er al heel snel uit." Maar het grootste probleem zit hem vol- Duiventil Ook Hummie van der Tonnekreek, de hoofdredacteur van de originele Big Brother, is allerminst te spreken over de vernieuwde reeks. ,,Wat wij deden was steengoed. Terwijl de ma kers van nu, die kosten noch moeite hoefden te sparen, het gewoon slecht hebben gemaakt." Van der Tonne- kreek stelt in De Telegraaf dat kijkers zich niet kunnen hechten aan de be woners, omdat ze te pas en te onpas kunnen vertrekken. Een slechte ont wikkeling, ,,Dat was nu juist één van de pijlers: je gaat erin met acht of ne gen mensen, die hechten zich aan el kaar, en de kijker hecht zich aan een of meerdere bewoners. Die kregen weliswaar de wrede opdracht om el kaar weg te stemmen, maar bleven het liefst de volle honderd dagen bij elkaar. Nu hecht de kijker zich aan niemand, want elke bewoner kan zó weer vertrekken. Een duiventil." De rel begon nadat Gordon zo'n twee weken geleden zijn hondje Toto aan de bui tenwereld liet zien. In Show nieuws liet J oling los het niet verstandig te vinden dat mensen 'in deze tijd' een viervoeter kopen, mede omdat er volgens Joling veel hondjes zouden worden doorgefokt. ,,Dit is toch al het vierde hondje dat Gor don heeft? Dan is hij het straks weer zat en dan Maar goed, hij moet het zelf weten'', deed Joling er nog een schepje bovenop. Gordon kwam al snel, be hoorlijk gepikeerd, met een reactie via zijn pagina op Facebook. 'Daar heb je dan twintig jaar mee samen gewerkt. De juiste keuze gemaakt om voorgoed af stand (van Gerard, red.) te doen. Als ik iemand terecht bij het grof vuil heb gezet, is hij het wel', schreef Gordon. Joling kon op zijn beurt de boze reactie van Gordon niet negeren en dus sneerde hij zaterdag in RTL Boule vard terug: ,,Over dolkste ken gesproken, ik heb er al veertig van hem gehad. Dus daar hoeven we ons niet zo druk over te maken." De zanger is van mening dat Gordon 'als een gesto ken wesp' reageert. Dat zou volgens Joling te maken kunnen hebben met wat ge ruchten die hem ter ore kwamen. ,,Ik heb van vrien den gehoord dat hij weer zwaar aan de coke zit en weer snuift en genoeg drinkt. Misschien is dat de reden dat hij zo enorm agressief reageert." Gisteren reageerde Gor don weer op de uitlatingen van Gerard Joling. Hij liet op sociale media weten een ad vocaat te hebben ingescha keld. ,,Ik heb mijn advocaat Jaap Versteeg opdracht ge geven de media in rechte te betrekken en te starten met een bodemprocedure om de smadelijke, lasterlijke uitla tingen aan mijn persoon nu voor eens en voor altijd te stoppen." Veel dezelfde nikszeggende types. Een smaakmaker zoals Theo was er al heel snel uit gens De Jong in de sturing van het productieteam. ,,Zo'n beetje alles wat in huis gebeurt, wordt gestuurd door de makers. Geheime opdrach ten, challenges of hoe ze ook heten. Het heeft niks meer te maken met het oude Big Brother, dat juist zo leuk was omdat het om het alledaagse ge keuvel van de deelnemers ging. En omdat ze niet wisten dat Nederland het zo leuk vond. De huidige deelne mers gaan er toch allemaal in met het idee: ik ga even lekker beroemd worden." VANAF Zó leer jij wat er omgaat in je puber I r Bestel nu op pzc.nl/masterclass maandag 1 februari 2021 PC dels lopen de kijkcijfers verder terug. Gordon is helemaal klaar met Gerard Joling. Geer vertelde zaterdagavond dat hem ter ore was geko men dat Gordon weer 'zwaar aan de coke en drank zit'. Die beschuldi ging gaat Gordon te ver. Maxime Segers —Gerard Joling Goor en Geer leken in december nog dikke vrienden bij de presentatie van Jolings kerst-cd. foto brunopress AT De oorspronkelijke bewoners (boven v.l.n.r.) Ziko, Liese, Theo, Daniëlle en Thomas, (onder) Nathalie, Naomi en Jowi. Onder: beeld uit aflevering 3. fotos rtl —Angela de Jong, televisierecensent EARLY BIRD TICKET Eveline Crone leertje in dit college op een wetenschappelijke manier te kijken naar het gedrag van jongeren en helpt je beter te communiceren met je puber. Een online college dat inspireert, je blik verruimt en je een voorsprong geeft. Donderdag 11 februari I 20.30 uur I online college aangeboden door Dreamteachers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 17