II EUWS 11 OPHEF REPUBLIKEINEN rel in het Huis van Afgevaardigden. De Republikeinse Partij zit behoorlijk in haar maag met Marjorie Taylor Greene. Het parlementslid uit Georgia zorgt in korte tijd voor de ene na de andere Marjorie Taylor Greene heeft de primeur. De De mocratische afge vaardigde Cori Bush verhuist haar kantoor naar een ander deel van het parlement, omdat zij zich bedreigd voelt door haar Republikeinse rivaal. Volgens Cori Bush scheldt Marjorie Taylor Greene haar voortdurend uit. 'Achter mijn rug, luid roepend en zonder gezichtsmasker', aldus de Democraat in tweets. 'Ik verhuis niet omdat ik bang ben, maar omdat ik hier goed mijn werk wil doen. Ik kan niet heel de dag over mijn schouder kijken of een witte racist in het Con gres tegen mij en mijn team samen spant.' Greene, een fanatiek aanhanger van Donald Trump en nog geen maand Congreslid, reageert zoals zij altijd doet. Zij gaat meteen in de aanval. ,,Zij liegt. Zij is de leider van een terroristische bende van Black Lives Matter'', zegt Greene over Bush. De twee afgevaardigden hebben niets met elkaar gemeen. De Repu blikeinse zakenvrouw zegt net als Donald Trump dat de Democraten de verkiezingszege hebben gestolen, dat de afzettingsprocedure tegen hem een heksenjacht is. Met Greene zit er voor het eerst ook een uitge sproken aanhanger van de complot theorie QAnon in het parlement. De QAnons geloven dat een satanische liberale elite met een internationaal pedofielennetwerk een 'Deep State' bestuurt die alles bepaalt. Rabiaat Dat leidt bij Greene tot wilde be schuldigingen. Hillary Clinton zou zich schuldig maken aan kinderver minking, zwarte Amerikanen zijn 'de slaven van de Democratische Partij' en witte mannen de meest onderdrukte groep van de Ameri kaanse bevolking. Ook in het debat over de door tieners aangerichte bloedbaden op Amerikaanse scho len leidt dat tot een rabiaat stand punt. Die schietpartijen zijn volgens haar in scène gezet omdat de Demo craten wapenbezit willen beperken. Oproepen op sociale media om prominente Democraten te ver- moorden, heeft ze ondersteund met likes. Greene verdedigt zich met de opmerking dat 'anderen mijn pa gina's op internet beheren'. ,,Soms ben ik het niet eens met posts'', aldus Greene. ,,Maar deze aantijgingen zijn allemaal bedoeld om me weg te krij gen omdat ik jullie vertegenwoordig. Bereid je maar voor op laster, op aan vallen", luidt het bericht dat zij stuurt naar haar aanhang. Ik geef nooit op. Ik doe geen stap terug. Ik zal jullie altijd blijven vertegenwoordigen Het agressieve geroeptoeter van Greene zorgt voor zoveel ergernis in de Democratische Partij dat afgevaar digde Jimmy Gomez (Californië) werkt aan een resolutie om haar uit het parlement te zetten. De voorzit ter van het Huis van Afgevaardigden, Nancy Pelosi, vraagt zich intussen af waarom de Republikeinen haar lid hebben gemaakt van de parlements commissie voor onderwijs. ,,Zij drijft de spot met bloedbaden op scholen. Wat moeten tieners hier van denken?'' aldus Pelosi. Voor Hil lary Clinton is het inmiddels over duidelijk. ,,Deze vrouw moet onder toezicht worden geplaatst. Zij hoort niet thuis in het Congres'', vindt de voormalige presidentskandidate. Het zijn echter niet de Democraten, maar de Republikeinen die beslissen over het lot van Greene. Sommige partij genoten beginnen genoeg te krijgen van al haar geschreeuw en nemen afstand. ,,We moeten weer een partij worden van principes, niet van per soonlijkheden'', zegt Adam Kinzin- ger (Illinois). Reprimande De vraag is of de Republikeinse par tijleiding het aandurft haar aan te pakken, terwijl ze de steun geniet van Trump en zijn miljoenen aan hangers. En hoe moeten ze dat doen? De partijleiding kan haar een repri mande geven, haar uit commissies zetten. Of doet de partijleiding alsof haar neus bloedt, in de hoop dat Greene rustiger zal worden? Het antwoord op deze vragen komt komende week, als de Republikeinse minderheidslei der Kevin McCarthy (Californië) met Greene heeft gespro ken. Het lijkt erop dat McCarthy weinig speelruimte heeft. Af gelopen donderdag bracht hij een bezoek aan Donald Trump, in diens buitenver- blijf Mar-a-Lago in Florida. Het bezoek wordt gezien als een teken dat de ex-president nog altijd een flinke stem heeft in partijzaken. In Trumps ogen is Greene in elk geval 'een echte winnaar'. Bovendien is zij een van de leiders van het aan houdende verzet tegen de uitslag van de presidentsverkiezingen in het Congres. Het was ook Greene die, een dag na de beëdiging van Joe Biden als de 46ste president en tegen de stroom in, meteen een procedure tot zijn afzetting in gang zette. Oproerkraaiers De omstreden afgevaardigde geeft zelf al een voorzet over haar toekomst als lid van het Huis van Afgevaardig den. 'Ik geef nooit op. Ik doe geen stap terug. Omdat ik een van jullie ben. Ik zal jullie altijd vertegen woordigen', zegt Greene in een boodschap aan haar bijna 300.000 volgers op Twitter. 'Als Republikeinen buigen voor oproerkraaiers en de Democraten en de nep- nieuwsmedia de ruimte ge ven om ons uit te schakelen dan zetten ze de deur open voor de vervolging van elke Republikein, totdat er nie mand meer over is.' Iedereen, ook Cori Bush, is gewaarschuwd. maandag 1 februari 2021 Complotdenker weet van geen wijken in parlement VS Hans van Zon Rotterdam/Washington - Republikein Marjorie Taylor Greene tegen haar aanhangers Afgevaardigde Mar jorie Taylor Greene draagt mondkapjes met slogans van Trump-aanhangers. FOTO'S AFP, REUTERS Greene met toen malig president Trump in Florida. FOTO EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 11