'De vakantie in een tent in Drenthe staat in mijn top 3 van alle vakanties ooit' nu niet prominent op de dag worden neer gezet, als die plekken er al waren geweest. En status? Doe effe normaal, ik vind het een eer! Ik krijg alle vrijheid en bovendien hebben Radio 2 en BNNVara ambities. Er zijn geen harde afspraken gemaakt, maar ik zal niet voor eeuwig in de nacht zitten.'' ,,Voor mij als radiomaker is dat helemaal niet relevant. Of ik nou voor tien mensen radio maak of voor een miljoen, als het maar echt van mij is.'' ,,Nu noem je nog steeds alleen dingen die totaal onbelangrijk voor mij zijn. Aanzien, wat ik zie als bekendheid, is voor mij de keerzijde van de medaille. Ik heb driftig meegeholpen aan die bekendheid dus ik piep er niet over, maar mijn droom was altijd bij de bakker te worden herkend vanwege mijn stem, niet vanwege mijn hoofd. Wat is de lol van die bekendheid? Het is fucking a-relaxed. Altijd die blikken en het gesmoes.'' „Daarmee vergeleken verdien ik nu heel weinig, misschien een achtste, ik weet dat niet precies. Ik heb leuke dingen gedaan, zorgde altijd dat mijn geld aan het eind van de maand op was. Heel decadent, maar ik ging een paar keer per maand met mijn vriendin eten in een Michelinrestaurant. Daar had ik zo'n gidsje van. Tijdens dat diner bladerde ik tot ze 'stop' zei en bij het restaurant op die pagina gingen we dan de volgende keer eten. Ik kon me dat permit teren, dus waarom zou ik het niet doen? Ik mag niet van koken houden, maar kan echt wel genieten van goed eten. Fascine rend wat die sterrenchefs allemaal doen. Ik gaf ook veel uit aan luxe vakanties, nog in het hoogseizoen ook. De Malediven, de Seychellen, Indonesië, een huisje op palen aan zee, dat werk. Top of the bill. En ik besteedde veel geld aan projecten. Ik zette Giels Talentenjacht op, huurde van mijn eigen geld een ruimte in Hilversum en huurde dan ook mensen in.'' ,,Ik kan het nu niet meer lijden, maar dat is helemaal goed. Mijn vakantie van vorig jaar was op een camping in Drenthe, ik sliep in een tentje. Het was heerlijk, die haalt de top-3 van alle vakanties ooit. Het is niet erg om met minder te gaan leven. Ik rijd nog in een Jaguar, maar over twee maanden loopt dat leasecontract af en moet ik terug naar een heel normaal autootje. Daar zit ik niet mee. Ik heb even in een Porsche gereden, die heb ik teruggebracht. Ik schaamde me ervoor, parkeerde hem niet voor de deur, maar altijd net om de hoek.'' Hij tikt een paar seconden met zijn wijs vinger op zijn onderlip, zijn benen bunge len over de zijleuning van de stoel. „Wan neer was ik het gelukkigst... Als radiomaker in de begintijd van 3FM, toen ik wist dat mijn droom ging uitkomen. Als méns ben ik geneigd te zeggen 'nu', maar eigenlijk is mijn staat van geluk altijd constant geweest.'' „Misschien wel. Ik ben nu single, al ben ik net weer met iemand aan het daten. In mijn spirituele ontdekkingstocht heb ik veel geleerd over mezelf, maar ook over relaties. Die zijn vaak een spiegel; jij houdt van de ander omdat die van jou houdt.'' 12 Hoe leuk ook, er luisteren 's nachts weinig mensen. Dat zeg je nou wel, maar het scheelt ook aanzien en ongetwijfeld geld. En het geld? In de gouden tijd bij 3FM verdiende je een half miljoen per jaar. Nu kom je niet meer in een Michelin- restaurant? Wanneer was je eigenlijk het geluk kigst? Speelt de liefde er nog een rol in? Jouw laatste bekende wapenfeit op liefdesgebied was een jaar geleden jouw deelname aan First Dates Vips. Dat leek op een publicitaire actie van de radiomaker Giel Beelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 92