Digitale hulp om in beweging te blijven Hoe houd je jezelf in beweging nu de sportschool dicht is en je 's avonds op tijd binnen moet zijn? Deze technische 'trainers' helpen om in je privégym aan de slag te gaan, of dat nou de huiskamer, zolder of schuur is. Fiets virtueel Alpe d'Huez op Sla een goed figuur in de spiegel Dans je fit Speelse fitness voor kinderen 26 Zeker in deze coronatijd maken we in woon- en slaapkamers, schuur tjes en op zolders honderden kilo meters. Om daar een beetje lol in te houden gebruiken veel sporters de app van Zwift, vooral fietsers. Met deze app kun je online je krachten meten met anderen, rondfietsen tussen dino's en vulkanen, of die mythische Alpe d'Huez eens virtueel opfietsen. Je hebt kant-en-klare hometrainers waarin Zwift is ingebouwd, maar je kunt ook het achterwiel van je eigen sportfiets vervangen voor een 'slimme' trainer, die via bluetooth met de app op je telefoon, computer of smart-tv kan communiceren. Op het scherm zie je het parkoers dat je aflegt en de andere deelnemers. Zwift vertaalt de meetgegevens van je hometrainer naar de prestaties van jouw personage (avatar) op het beeldscherm. Zie je de weg steiler worden, dan voel je meer weerstand en moet je dus zwaarder trappen. Trakteer je virtuele opponent op een linkse hoek of een knietje in de spiegel Sinds twee jaar kunnen ook hard lopers met een loopband en een slim sporthorloge met hartslagmeting uit de voeten in Zwiftland. Maar ook met de aloude pas-op-de-plaats kun je een looptraining uitvoeren. De Zwift-app kun je 7 dagen of 25 kilometer gratis proberen, daarna betaal je 15 euro per maand. Zwift.com Smart Mirror Compact (€1500) aan zet, blijkt die opeens een 'toverspie gel', met aanraakscherm waarop je video-instructies kunt selecteren en afspelen. Hij draait, net als de meeste smartphones, op Android. Instruc- tievideo's (Engelstalig) zijn er volop, of je nu aan billen-borst-buik wil werken, of liever voor een yogasessie gaat. Daarvoor moet je wel een abon nement a 30 euro per maand afslui ten. Heb je attributen als gewichten of een hometrainer in huis, dan kun je daar oefeningen bij zoeken. De interactie gaat niet zo ver dat je tijdens de training feedback krijgt, maar dat je zelf in de spiegel kunt zien of je de oefening goed nadoet, is zeker een meerwaarde. Een inge bouwde camera registreert je hou ding en bewegingen. Binnenkort kun Met de 'sweat'-modus zie je na afloop het geschatte aantal verbrande calorieën je ook live een les of training volgen. Los van het online-aanbod heeft de spiegel ook twee eigen trainingen aan boord: een game die je reactie snelheid test en een kickbokstrai- ning. Daarbij moet je een virtuele op ponent op een linkse hoek of een knietje trakteren. Zo soepel of snel als in een echte boksring gaat het niet, maar de zweetparels en de klim mende hartslag liegen er niet om. Is serieus fitnessen niet jouw ding en zoek je vooral een leuke manier om de vetverbranding te stimule ren, dan zijn er goedkopere oplos singen. Bijvoorbeeld de Just Dance- games van Ubisoft. Die zijn voor zo'n beetje elke spelcomputer beschikbaar en kosten maar een paar tientjes. Als speler moet je de bewegingen van fi guren in de videoclips nadoen. Als je tijdens het swingen de zogeheten 'sweat'-modus activeert, krijg je na afloop van de sessie het geschatte aantal verbrande calorieën te zien. Het is vast minder effectief dan een Zumba-klas en de meting is niet ac curaat omdat het spel geen benul heeft van jouw gewicht of leeftijd, maar och: het motiveert wel om nog een dansnummertje meer te doen. Dat verpakt fitnessoefeningen in een kleurrijke computergame, exclusief voor de Nintendo Switch. Naast het spel bevat het pakket ook een hoepel die spierkracht kost om in te drukken of uit te rekken. Met dat accessoire moeten de kinderen huppelen, rek ken, squaten, tillen en meer. Doel: fantasiemonsters verslaan en het vol gende level halen. Klinkt als kinder spel, maar meespelende ouders mer ken dat achter die vrolijke vormge ving een redelijk intense workout schuilgaat. Het spel plus accessoires kost 80 euro. ZATERDAG 30 JANUARI 2021 GO ANTON DAMEN Van een spiegel in de gym kijkt geen enkele fitnesser op. Maar een spiegel met stekker? Als je de Werk je thuis in het zweet Reactiespel op de spiegel van Fittar. Danspasjes nadoen van Just Dance. Intense workout met Ring Fit Adventure. fittar.eu Ubisoft.com Wat als jouw kind echt geen team- player is, of zijn sportclub tijdelijk de deuren moest sluiten? Dan biedt Ring Fit Adventure uitkomst. Nintendo.nl Met de Zwift-app kun je online je krachten meten met andere fietsers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 74