r. «t» .1 i.l Je moet je zo vaak inhouden. Op een gegeven moment ben je daar wel klaar mee 7 PASPOORT 'mm mL mm JL dat steeds meer mensen opstaan en zeggen: tot hier en niet verder. Dat is goed, al is het jammer dat het zo lang heeft geduurd.'' „Doordat ik meer over racisme praat, heb ik met sommige vrienden minder contact dan voorheen. Niet iedereen weet hoe ze hiermee om moeten gaan, of ze zien het gewoon anders. Het zij zo. Ik laat me er niet door tegenhouden." „Gelukkig heb ik nog een baan. Ik werk 16 tot 20 uur per week bij Evides. Als ik dat niet had gehad, was het financieel erg lastig geworden. Vorig jaar was ik tien jaar professioneel zangeres en net dat jaar kon er heel weinig. Ik mis het optreden en verlang ernaar om weer op het podium te staan en mensen aan te raken. Zoals ik optreed, kun je ook geen afstand bewaren." ,,Ik heb vanaf 2002 in Ouddorp samengewoond met mijn toenmalige vriend. Toen die relatie voorbijging, wilde ik niet terug naar Dordrecht. Zeeland leek me rustiger en mooier. Uiteindelijk heb ik in 2008 een leuk huisje gekocht in Wissen- kerke, maar toen had ik Margot al leren kennen. Zij wil Goes niet uit, dus uiteindelijk ben ik hier terechtgekomen." WJ ,,Ik was helemaal niet met homoseksualiteit be zig, totdat ik 35 jaar was. Ik zag toen een film: het tweede deel van If these walls could talk, over drie lesbische vrouwen. Dat was de trigger. Vervolgens ging ik boeken lezen en verder denken. Ineens vielen voor mij heel veel dingen op hun plaats. Toen moest ik wel even een knop omzetten, vooral omdat ik in een relatie zat met iemand van wie ik ook hield." ,,Mijn vriend had er begrip voor en is zelfs getuige geweest bij mijn huwelijk. Mijn moeder heb ik een brief geschreven. Zij belde vervolgens op en zei: 'Ik begrijp het.' Mijn vader en broer bleken al tijd al te hebben gedacht dat het zo was. Ik heb dus echt veel geluk gehad. Uiteindelijk heb ik me zelf gevonden, zonder dat ik iemand echt ben kwijtgeraakt." ,,Nu vooral dat we weer gewoon kunnen leven. We willen nog heel veel reizen. Muzikaal gezien hoop ik dat ik nog veel mensen blij mag maken met mijn stem. Ik droom ervan ooit een soul/jazz combo te beginnen, een cd met eigen nummers op te nemen en nog vaak in het buitenland te zin gen. Ik heb bijvoorbeeld nog nooit echt in Suri name opgetreden. En ik zou heel graag een keer voor het konings paar zingen. Nee, ze hebben nog niet gebeld. Wat ik dan zou zingen? Dat gaat in overleg. Als ze maar niet vragen om nummers van Jan Smit. Ik heb niets tegen hem, maar het is niet mijn muziek. Dan moeten ze Jan Smit zelf maar vragen." GO ZATERDAG 30 JANUARI 2021 Patricia Foort: ,,Als ik weet dat ik iets kan, ben ik toch net iets minder verlegen. Dan kan ik dat een beetje loslaten.'' foto marcelle davidse 7 '-/KV y< i1' Patricia Foort is op 30 juli 1971 geboren in Dor drecht, waar ze ook een groot deel van haar jeugd door bracht. Van 1976 tot 1980 woonde ze in Suriname. Na de mavo volgde ze de meao in Dor drecht. Van 1994 tot 1998 stu deerde ze zang aan het Hilver- sums Conserva torium. In 2010 vestigde ze zich als professioneel zangeres. Daar naast werkt ze nu in deeltijd bij drinkwaterbedrijf Evides. Patricia heeft ge zongen in vele koren en bands, vooral op gospel- en soulgebied. In 2017 organi seerde ze een soloconcert in theater De Mythe in Goes. In 2019 fungeerde ze als jurylid in de RTL-muziek- show All Toge ther Now. Sinds 2013 zingt ze jaarlijks The Rose van Bette Midler bij de start van de Ride for the Roses. In 2008 ver huisde ze naar Zeeland. Sinds 2011 is Patricia getrouwd met Margot Jansen. Ze wonen samen in Goes. Hoe kom je als zangeres de coronatijd door? Hoe ben je in Goes beland? Nu zijn jullie al bijna tien jaar getrouwd, terwijl j''*- -'r-4 w j je eerst samenwoonde met een man. Was dat een grote stap? Hoe heeft je omgeving daarop gereageerd? Dit jaar word je 50. Waar droom je nog van?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 55