Jan Vantoortelboom Kareltje: 30 januari door zijn beste vrienden vermoord In het nieuws Uit het nieuws 'Zo'n nominatie geeft veel bekendheid' 'Ik snap niet dat er geweld gebruikt wordt' DEZE WEEK IN Z. 'Ik kreeg echt heel veel reacties 'Ik ben niet bang dat het hier gebeurt 2 Ze vonden zelfs dat een van de broeders een te grote mond opzette. 3 HOFMAN 6 PATRICIA 8 WAAR NIET VIERT 80 JAAR FOORT IS NIET WORDT MET NIEUW VERLEGEN GESTROOID BOEK ALS ZE ZINGT BIJ SNEEUW I^- oen Kareltje op de ochtend van 30 januari 2021 wakker werd, wist hij niet dat hij nog vóór mid dernacht, 23.55 uur om precies te zijn, door zijn beste vrienden zou worden vermoord. Hij stond op, poetste zijn tanden zoals zijn moeder hem had geleerd, kleedde zich netjes aan en ging de trap af. Be neden wachtte zijn moeder hem op met een paar zachtge- kookte eitjes, want dat was zijn zaterdagontbijt. Kareltje was een beetje simpel en goedgelovig en zijn moeder zei hem keer op keer dat hij verkeerde vrienden had, maar Ka- reltje was al lang blij dat hij vrienden had, sterker nog, zijn vrienden namen het zelfs voor hem op. Dat diezelfde vrien den elke zaterdagavond een paar pilletjes achterover gooi den, wat bloem snoven en dat alles overgoten met sterke drank uit de AH, dat nam hij er maar bij. Hij bleef ten slotte altijd braafjes nuchter, om zijn moeder niet nodeloos onge rust te maken. Kareltje op zijn Facebookpa- gina berichten van zijn beste vrienden passeren waarop een tijdstip werd afgespro ken om samen te komen, iets wat eigenlijk verboden was in tijden van corona. Hij was nu al weken thuis en hij wilde ook wel weer eens iets leuks doen. Dus die avond, toen zijn moeder al lag te slapen, deed Kareltje iets wat hij nooit eerder had ge daan: hij klom uit het raam, gleed via de dakgoot naar be neden en fietste naar de af gesproken plek. Daar ston den veel jongens en zijn be ste vrienden waren er ook al. Ze droegen capuchons, mondkapjes en sjaals, blow den, rookten, dronken en slikten een pilletje. Ze boden Kareltje een pilletje aan, maar hij sloeg het af, behalve dat ene niet-alcoholische drankje dat een nieuwe be ste vriend hem aanreikte. Ie dereen werd stil en stond hem aan te kijken toen hij het drankje, dat erg zoet en lekker was, opdronk. Som mige jongens werden luid ruchtig en gooiden zelfs met stenen een paar winkelrui ten stuk. Kareltje schrok maar zijn beste vrienden de den mee, dus hij liep achter hen aan. Hij stuiterde meer dan dat hij liep; zijn hart had nog nooit zo snel geklopt en niet lang daarna stopte het kloppen en zakte Kareltje ineen. te pompen vonden zijn beste vrienden dat maar niks. Ze gooiden met flessen, maakten de cirkel met in het midden Kareltje en de ambulancebroeders steeds kleiner. De broe ders probeerden Kareltjes beste vrienden aan het verstand te brengen dat het een kwestie van leven of dood was, maar de beste vrienden begrepen het niet. Ze vonden zelfs dat één van de broeders een te grote mond opzette en trapten hem. De politie kwam er ook nog eens bij en dat vonden Kareltjes beste vrienden fantastisch. Ze gingen helemaal los en terwijl de ene ambulancebroeder zichzelf probeerde te redden en de andere nog steeds bezig was met Kareltje, de den zijn beste vrienden er alles aan om de boel nog meer in de hens te steken: ze gooiden een vuurwerkbommetje. Terwijl zijn moeder lag te slapen, stierf Kareltje op zaterdag 30 januari 23.55 uur en niemand wist het, maar hij prees zichzelf gelukkig dat het in het bijzijn van zijn beste vrien den was. Gedeputeerde Anita Pijpelink (PvdA) krijgt donderdag te horen of zij de beste lokale bestuurder is van Nederland. Uit iedere provin cie is iemand genomineerd en één persoon uit de waterschappen. In 2018 was Willemien Treurniet (ChristenUnie) genomineerd voor de titel Beste Raadslid van Neder land. Daar denkt ze met een lach aan terug. ,,Ik was op weg naar de tandarts toen ik gebeld werd met de mededeling dat iemand mij ge nomineerd had", vertelt ze. De lijsttrekker van Christen Unie Middelburg, die in septem ber stopt als raadslid, drong in 2018 door tot de finale. ,,Dat was echt om stil van te worden. In het traject naar de finale toe ging het om wie de meeste stemmen had, maar ook om wat je als raadslid had gedaan. Ik heb met alle liefde mijn werk gedaan, dus als dat de jury en de stemmers opvalt, doet mij dat enorm goed. Ik kreeg veel reacties, vooral dat vrouwen enorm trots waren. Zelfs nu merk ik er nog de gevolgen van. Toen ik aankondigde dat ik zou stoppen als raadslid, kreeg ik echt heel veel re acties. Daaraan merkte ik hoeveel bekendheid het mij heeft gege ven." Treurniet begrijpt de nominatie van Pijpelink maar al te goed. ,,Ze is erg zichtbaar en aanwezig voor iedereen. Dat het een vrouw is, vind ik natuurlijk al helemaal leuk. De politiek is en blijft een man nenwereld, dus het is mooi dat zij daartussen staat." Alweer een week is het na 9 uur 's avonds stil op straat door de avondklok. Voor de Poolse student Maggie Maliszewski voelt het nog raar. Ze studeert aan de UCR en woont in Middelburg. ,,Nog nooit heb ik zo'n situatie meegemaakt", zegt ze. ,,Dat we 's avonds niet naar buiten kunnen, brengt een negatieve sfeer met zich mee, maar ik begrijp heel goed waarom deze maatregel is ingevoerd. Nor maal studeer ik vaak met iemand anders, nu vooral alleen. Ik zorg ervoor dat ik voor 21.00 uur zo veel mogelijk gedaan heb. Hierdoor slaap ik wel eerder. Ik blijf gewoon binnen en merk dat het hier werkt, want het is erg stil op straat." Sinds de invoering van de avondklok zijn er in het land veel protesten ontstaan waar veel ge weld bij gebruikt werd en vernie lingen werden aangericht. Malis- zewski keek daar met verbazing naar. ,,In Polen wordt veel gepro testeerd voor bijvoorbeeld de rech ten van vrouwen maar niet voor maatregelen rondom corona. Hier protesteren ze tegen een tijdelijke avondklok. Het is natuurlijk verve lend, maar ik snap niet dat hier ge weld bij gebruikt wordt. Het is noodzakelijk en uiteindelijk wil len we allemaal dat het virus zo snel mogelijk weg is. We zijn door school op de hoogte gesteld dat het ook hier kan gebeuren, maar heel erg bang daarvoor ben ik niet." ZATERDAG 30 JANUARI 2021 GO In de loop van de dag zag Toen de ambulancebroeders op zijn borstkas stonden En te midden van alle tumult lag Kareltje. Flamingo's. 9 Ergerlijk, die verschillende coronaregels 12 Je zult nu maar een puber in huis hebben, denkt Saskia Noort 13 Fieldlabs moeten coronavirus helpen doorgronden 16 Inloophuizen bieden mentale steun bij kanker 17 Rellen kunnen Rutte in maart goed van pas komen 18 Mijn naam is Blake, George Blake

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50