Taakstraf geëist voor verkrachten echtgenote Agrarische coöperatie CZAV boekt kleine winst: 2,3 miljoen 4 BOKSLEGENDE RUDI LUBBERS ONTSNAPTE AAN WATERSNOODRAMP IN VLISSINGEN Oud bokskampioen Rudi Lubbers groeide op op de Vlissingse kermis. Deze week kwam zijn biografie uit. Hij is de enige Neder lander die tegen Mu hammad Ali bokste (én bleef staan), kwam twee keer in actie op de Olympische Spelen en verloor nooit een bokswedstrijd van een landgenoot. Maar als het lot anders had beslist, was het le ven van bokslegende Rudi Lubbers heel anders gelopen. Vlak voor de Watersnoodramp van 1 februari 1953 verlaat de dan 7- jarige Lubbers samen met zijn ou ders, broers en zus Vlissingen, de stad waar hij is grootgebracht. ,,We waren net vertrokken omdat we de huur niet meer konden betalen", vertelt Rudi Lubbers (75) nu. Een tragedie blijft het gezin daardoor bespaard, want niet veel later wordt hun huis opgeslokt door het woeste water. ,,Ik vond het ver schrikkelijk om weg te gaan uit Vlissingen. We hadden nog net ge noeg geld om een oude pipowagen te kopen, daarmee trokken we het land in. En toen hoorden we plots op de radio dat heel Vlissingen was weggespoeld. Ons huis, onze spul len, alles was weg. We waren aan een ramp ontsnapt. Een paar we ken later, het moet eind februari zijn geweest, zijn we teruggegaan naar Zeeland om naar spullen te zoeken, want onze inboedel lag nog in het huis. Die zouden we la ter ophalen omdat we plotsklaps waren vertrokken. Maar er was r s-l- Z «7 niets meer. Achteraf was het een wonder, het kon geen toeval zijn dat we net weg waren." Toch is het 'wonder' geen voor bode voor een leven zonder zor gen. Eerder een voorteken. Het le vensverhaal van de bokslegende Lubbers laat zich dan ook niet in een paar alinea's vatten. Dus kwam er de biografie Rudi Lubbers, de man die bleef staan over zijn leven. Een leven dat begint op de kermis in Vlissingen. Het is in de winter van '45, net na de oorlog, als de familie Lubbers in Vlissingen neerstrijkt. Rudi is net geboren. ,,Waar we woonden was geen werk meer, daarom zijn we naar Vlissingen getrokken. Mijn vader heeft zich naar binnen gepraat bij scheepswerf de Schelde. Hij was een heel goede plaatwerker, hij had vroeger een smederij waar hij zelf hoefijzers maakte. Hij sloeg die ijzers bloedje heet, zodat de paarden weer nieuwe schoenen hadden. Bam, bam, bam erop", doet Lubbers voor. ,,Maar na een paar jaar werd hij ontslagen bij de Schelde en moest hij ander werk zoeken. In Vlissingen stuitte hij op de kermis en al snel hadden we een eigen at tractie, een soort Rad van Fortuin. We gingen daarmee het hele ei land over." Dromen van wereldreis ,,Ik ging in Vlissingen naar de la gere school. Wilde dat heel graag, MIDDELBURG Tegen de 45-ja- rige Vlissinger C. W. is vrijdag voor de rechtbank in Middelburg een taakstrafvan 240 uur, één dag cel, een voorwaardelijke gevange nisstraf van een jaar en toezicht door de reclassering geëist. W. wordt ervan verdacht eind mei zijn toenmalige echtgenote, die op dat moment 29 weken zwanger was, met enig geweld te hebben verkracht. W. heeft zelf een andere visie over wat er ge beurd is. Duidelijk 'nee' De vrouw, inmiddels zijn ex, diende een aanklacht in en W. be landde in het beklaagdenbankje. Volgens de vrouw had ze duidelijk 'nee' gezegd toen W. seks wilde. Uiteindelijk stopte hij toen ze dui delijk maakte dat haar buik pijn deed. Een dag later hadden ze te lefonisch contact en zei W. ette lijke keren sorry. Maar dat was voornamelijk omdat hij haar pijn had bezorgd. Verder ontkende W. elke vorm van geweld en vond hij dat ze eindelijk een reden had ge vonden om hem buiten te zetten. Een poging om het stel weer bij een te brengen mislukte. Ze zijn inmiddels gescheiden. De gevor derde taakstraf vond de advocate van W. niet wenselijk omdat W. naast psychische problematiek moeite heeft om op tijd afspraken na te komen. Frank Balkenende Wemeldinge Het financiële resultaat is vele ma len lager dan in het seizoen 2018 2019, waarin CZAV zijn Agri- markt-supermarkten aan Jumbo verkocht. Dat leidde tot een netto winst van 24 miljoen euro. De na- korting was in dat jaar ook bijna twee keer zo hoog als in het sei zoen 2019-2020. Er ging toen 1,5 miljoen terug naar leden, overwe gend boeren. De nakorting wordt altijd uitgekeerd over zaken als meststoffen, gewasbescher mingsmiddelen, veevoeders, mais- en uienzaad. Minder getankt Graan vormt één van de pijlers van CZAV. Vorig jaar bouwde de co öperatie die tak uit door overname van Cebeco Granen. Granen, rust- gewassen waarmee akkerbouwers hun bodem gezond houden, deden het best goed. De oogst was groot en de prijzen lagen iets hoger dan een jaar eerder. De tankstations van AgriSneltank waren een te leurstelling. Door de coronacrisis werd er minder getankt. Bij de meststoffen daalde de om zet door aanmerkelijk lagere prij zen. Wat wel toenam, was de afzet van organische mest. CZAV no teerde een historische piek van ruim 700.000 ton. De coronacrisis had tevens een grote invloed op de aardappelmarkt. Telers bleven met een flink deel van hun frietaardap pelen zitten omdat de verwer kende industrie belangrijke afzet kanalen verloor. De horeca was in het voorjaar en sinds 15 december opnieuw gesloten. Dat geldt ook voor pretparken. Ook grote evene menten zoals muziekfestivals zijn geschrapt. Doorgaans wordt daar veel friet verkocht. zaterdag 30 januari 2021 'Ons huis, onze spullen, echt Maurice Steketee Amsterdam KEMIQMM» Oud-bokser Rudi Lubbers, werd deze week tot bondsridder be noemd. Lubbers ontving de onderscheiding vanwege zijn verdien sten voor de boksbond in het verleden. foto anp Uitspraak 12 februari Agrarische coöperatie CZAV heeft in het afgelopen jaar 2,3 miljoen euro winst gemaakt. Daarvan is 800.000 euro als zo geheten nakorting teruggesluisd naar leden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 32