Wientjes' express Werk aan Vlissingse stadhuistoren hervat 'Naar een pretpark of op vakantie' Cel voor binnenrijden gezondheidscentrum Lichtpuntje 2 SPAARPOT VAKANTIE, RESTAURANT, Nog nooit hebben Nederlanders zoveel gespaard als in 2020. De onzekere tijden en het minder kunnen uitgeven door de lockdowns hebben ervoor gezorgd dat we samen liefst 42 miljard euro hebben gespaard. We vroegen vijf Zeeuwen hoe het zit met hun spaarpot en waaraan ze straks als eerste hun geld uitgeven als alles normaal is. Commentaar Goed nieuws voor de Zeeuwse treinreizigers. Studenten en forensen kunnen vanaf december sneller op hun be stemming buiten de provincie arriveren en weer thuis komen. Reizigers die op de kleine stationnetjes langs de Zeeuwse lijn instappen, lijden daar niet onder. De NS maakt met de dienstregeling voor 2022 waar wat de Zeeuwen vorig jaar is beloofd. Een derde trein op doorde weekse dagen zorgt dat niet gekozen hoeft te worden tussen de bereikbaarheid van bijvoorbeeld Krabbendijke of een snel lere verbinding naar Brabant en de Randstad. De NS kan de Sprinter inzetten dankzij de subsidie uit het brede compensa tiepakket voor het afblazen van de marinierskazerne. De Zeeuwse treinreiziger mag zich gelukkig prijzen met Bernard Wientjes, de man die het compensatiegeld voor Vlis- singen en Zeeland bij elkaar sprokkelde. Hij hamerde steeds op het belang van snel doorpakken. Hij waarschuwde dat anders het dossier langzaam uit zicht zou verdwijnen bij de Haagse beleidsmakers. Nog voor de zomer werden harde afspraken gemaakt. Wientjes' werkwijze werpt nu zijn vruchten af. De NS maakt bij alle plannen in het land voor de nieuwe dienstregeling een voorbehoud in verband met corona. Maar Zeeland hoeft zich geen zorgen te maken. De NS draait niet zelf op voor de uitbreiding van de dienstregeling in Zeeland. Die kosten, begroot op 4,5 miljoen per jaar, worden vergoed uit het compensatiefonds. De NS draait niet zelf op voor de uitbreiding van de dienstregeling in Zeeland Na vertrek van een toezichthouder gingen de steigerbouwers een beetje nonchalant met veiligheids- en arbo-eisen om, laat directeur Johan de Visser van bouwbedrijf Joziasse weten. Joziasse pleegt als hoofdaan nemer groot onderhoud aan de to ren. Er worden onder meer loop- vloeren hersteld, dan wel vervangen. Ook de kozijnen in de torenkamer, speelruimte van de beiaardier, wor den vervangen, galmplanken wor den vastgedraaid of vernieuwd. ALMANAK Voor het werk kan beginnen, moesten eerst steigers worden op gebouwd en een bouwlift geïnstal leerd. Dat doet een onderaannemer, wel onder verantwoordelijkheid van de hoofdaannemer. Joziasse heeft overleg met de arbeidsinspec- Met de slaap nog in zijn ogen ging de Terneuzenaar de krant uit zijn brievenbus halen. De voordeur waaide met een klap achter hem dicht. Hij had zich zelf buitengesloten. Vol goede moed voelde hij eerst aan alle ramen en deuren, hij had dit al talloze keren in films gezien. Een opzichter zal constant toezicht houden tie gehad. De Visser: ,,De lift is al ge keurd en er zijn goede afspraken ge maakt over de te volgen werkproce dures. Een opzichter zal constant toezicht houden. De opbouw van de steigers gaat volgende week ver der." Het viel vies tegen. Alleen het raampje van de wc stond open, maar daar kon zijn hoofd nog niet eens door. De slotenmaker trof even later een vrolijke man in pyjama op straat aan. Hij had een lichtpuntje gevonden: ,,Het is nog best moeilijk om in mijn huis in te breken!" Dorpsfeest in juni is al afgelast Gewonde van schip gehaald BIJ NADER INZIEN PvdD stelde vragen over megastallen AXEL ,,Naar een pretpark of op vakantie, gewoon ontspannen!" Geert Rog en Livinia de la Ri- vière uit Axel hoeven niet lang na te denken over de vraag wat ze als gezin met hun opgespaarde geld gaan doen, zo gauw alles weer mag. „Mijn vrouw en ik werken allebei in de zorg en zijn echt wel toe aan ontspan ning", vertelt hij. Sinds de lockdown hebben ze het razend druk gehad op hun werk. Na het werk thuis tot rust komen, komt er ook niet echt van. Geert werkt nachtdiensten als ver pleegkundige in een verplee- ghuis voor ouderen en zijn vrouw Livinia werkt in de GGZ. Ze zouden graag hun door de coronamaatregelen afgelaste va kantie inhalen als het weer kan en mag. „We zou den eigenlijk twee weken naar Gran Canaria gaan. Dat kon niet doorgaan, je boekt om en vervolgens gaat dat ook weer niet door." Livinia is in verwachting van hun tweede kindje en een welver diend dagje uit of een vakantie voordat de drukke kraamtijd be gint, zou voor het koppel héél welkom zijn. Livinia: ,,Om onze batterijtjes even op te laden." De 23-jarige N. R. uit Spijkenisse is gisteren door de Middelburgse rechtbank veroordeeld tot een ge vangenisstraf van in totaal twaalf maanden, een rijontzegging van drie jaar, een boete van 400 euro en nog een week voorwaardelijke cel straf. De celstraf is inclusief de her roeping van een eerder voorwaar delijk vonnis. De Spijkenissenaar reed eind september vorig jaar het gezond heidscentrum De Keien in Vlissin- gen binnen. R. en twee vrienden waren op stap geweest. Omdat R. niet onder invloed verkeerde, zat hij achter het stuur van de auto. Een rijbewijs had hij niet. In Vlissingen raasde hij met een snelheid van bo ven de 100 kilometer per uur over de Nieuwe Vlissingseweg en begon zonder enige aanleiding te slinge ren. De auto reed bij de Hermesweg door de berm en belandde tegen en in het gezondheidscentrum. In eer ste instantie zei R. niet de bestuur der te zijn geweest, maar hij kwam daar later op terug. Een van de inzittenden liep breu ken en gescheurde pezen op. De auto raakte total loss en een deel van het gebouw werd onbewoon baar verklaard. Dat hij onder in vloed verkeerde vond de rechtbank niet bewezen. zaterdag 30 januari 2021 II Het werk aan de stadhuistoren in Vlissingen wordt volgende week hervat. De opbouw van de steigers in en om de toren werd vorige week vrijdag stilgelegd, vanwege het onveilig omhoog hijsen van materialen. René Hoonhorst Vlissingen - Johan de Visser, Joziasse Tip? redactie@pzc.nl ZAAMSLAG Ook dit jaar gaat het driedaagse dorpsfeest in Zaamslag niet door. Het is pas in juni gepland, maar de organisatie, de Stichting Dorpsfeest Zaamslag, vindt de situa tie rond de coronapande- mie te onzeker en heeft daarom dit besluit nu al genomen. De organisatie vindt het ook ongepast bijdragen te vragen aan trouwe sponsors van wie er nogal wat een moei lijke tijd doormaken. Wellicht wordt er in juni nog wel wat op touw gezet, zoals ook vorig jaar is gebeurd. De akoestische folk-rock-co- verband Woodworks trad toen op, wat live te vol gen was via de computer. HANSWEERT In de Zuider Voorhaven van Hansweert is gister ochtend vroeg een ge wonde van een tankschip gehaald. Het slachtoffer is per ambulance naar het ziekenhuis in Goes gebracht. Bij de hulpdien sten werd rond 03.55 uur melding gemaakt van een ongeval aan boord van het schip, de 100 meter lange en 15 meter brede tanker MT Aland. Wat er precies is gebeurd, is nog niet bekend. Het Maltese schip was vanuit België onderweg naar Amster dam en is vanaf de Wes- terschelde direct naar de steiger in Hansweert ge varen. In het artikel over de komst van een megastal in Geersdijk (krant van 28 januari) is helaas een fout geslopen. Niet de PvdA, maar de Partij voor de Dieren (PvdD) heeft samen met D66 vragen gesteld over deze varkensstallen. De PvdD en D66 wilden weten waarom GS toch toestemming geven voor deze nieuwbouw terwijl in 2018 een ver bod op nieuwe vestigin gen is afgesproken. Wat doen Sophie Stockman en Rob Paardekam Ad Roos Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30