8? Snellere verbinding met Brabant en Randstad én extra Sprinter Moskee maant tot rust Nationale Tuinvogeltelling Vijf jaar na de Weissensee Marokkaanse gemeenschap gevraagd om kalmte na discrimatie in video zeeland 6 Het leven van oud-bokskampioen Rudi Lubbers (75), dat begon in Vlissingen, liep niet altijd over rozen. Naast zijn successen in de ring waren er ook de persoonlijke problemen. Deze week verscheen een biografie over zijn leven: Rudi Lubbers, de man die bleef staan. Duizenden mensen doen dit weekend mee. Maar hoe krijg je die vogels in je tuin? Oud-schaatser Niels Mesu kijkt terug op overwinning In Zeeland leeft al lang de wens sneller met de trein naar de rest van het land te kunnen reizen. Daar naast hecht de provincie er aan dat ook op de kleine stations twee keer per uur een trein stopt. Dankzij het geld uit het compensatiefonds voor het afblazen van de marinierska- zerne kunnen die twee zaken ge combineerd worden. Op werkdagen slaat één van de twee Intercity's overdag en in de vroege avond de kleine stations over. Deze snelle Intercity stopt al leen in Vlissingen, Middelburg en Goes. Dat scheelt op het traject naar Roosendaal en verder 15 minuten. De andere Intercity doet wel alle Zeeuwse stations aan. Om de klei nere stations toch altijd twee keer per uur te kunnen bedienen, gaat er een Sprinter rijden tussen Vlissin- gen en Roosendaal. De Sprinter stopt uiteraard ook op de drie gro tere stations. Die worden dan drie keer per uur bediend. Weekend In het weekend en later op de avond Samen met ProRail bekijken we of na 2025 de reistijd tussen Vlissingen en Amsterdam fors verkort kan worden doet de Intercity wel alle Zeeuwse stations aan en hoeft de Sprinter dus niet ingezet te worden. De laat ste snelle Intercity vertrekt rond 19.00 uur vanuit Vlissingen rich ting Amsterdam en om dezelfde tijd vertrekt in Amsterdam de laat ste snelle trein naar Vlissingen, die daar rond 22.00 uur aankomt. De verbeteringen zijn onderdeel van het compensatiepakket voor het afblazen van de marinierska zerne in Vlissingen. ,,En dit is nog maar het begin", zegt NS Regiodi recteur Magdalena Piotrowska. ,,Sa- men met ProRail bekijken we of na 2025 de reistijd tussen Vlissingen en Amsterdam fors verkort kan worden door de Intercity tussen Rotterdam en Amsterdam over de hogesnelheidslijn te laten rijden." De nieuwe dienstregeling staat in de adviesaanvraag over de dienstre geling 2022 aan de reizigersorgani saties, verenigd in LOCOV en aan regionale overheden. Elk jaar vraagt NS reizigersorganisaties in januari om advies over de dienstre geling die in december ingaat. Daarna bekijkt spoorbeheerder ProRail of de wensen van NS pas sen op het spoor, waarbij zij ook re kening houdt met de wensen van andere reizigersvervoerders en goe derenvervoerders. Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl It I zaterdag 30 januari 2021 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND4 ZEELAND 8 ZEELAND12 Meer treinen op Zeeuwse lijn De drie grotere stations in Zee land krijgen in de nieuwe dienst regeling 2022 van de NS op werkdagen een snellere verbin ding naar Brabant en de Rand stad. Door de inzet van een extra Sprinter stopt ook op de kleine stations altijd twee keer per uur een trein. Theo Giele Middelburg - Magdalena Piotrowska, NS £1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29