Petrovic wil zich bewijzen bij Willem II 22 Onnoemelijk vaak reden Mathieu van der Poel en Wout van Aert (beiden 26) al tegen elkaar, maar het is een duel dat nooit verveelt. De enige echte wielerklassieker onder de loep. Derde plek Bos in wereldbeker Rus stuit al op Venus Williams Licht herstel Joost Luiten VELDRIJDEN WK IN OOSTENDE Een welhaast onmogelijke reken som: hoe vaak reden Mathieu van der Poel en Wout van Aert al tegen elkaar? De Belgische journalist Jo nas Creteur berekende dat het WK van morgen het 125ste duel wordt in de cross bij de profs. Tel daar nog zeker 41 veldritten bij de junioren en beloften bij. Plus in elk geval zo'n 20 wedstrijden op de weg sinds 2015. Dat maakt zeker 185 keer Mathieu versus Wout. En ga er maar van uit dat het er nog iets meer zullen zijn. Wikipedia meldt dat de Klassie ker tussen Feyenoord en Ajax 189 keer gespeeld is sinds 1921. Het maakt MVDP versus WVA met recht Dé Wielerklassieker. Zelfs Cancellara tegen Boonen verbleekt daarbij. Crossen is echt afzien. Alleen de besten kunnen het een beetje regelen Christoph Roodhooft, coach en sportief manager van Van der Poel, zag het merendeel van de duels tus sen de twee kampioenen vanaf de eerste rij met zijn laarzen in de modder. Hij en zijn broer Philip be geleiden Van der Poel al sinds 2012. Inmiddels leiden de broers met Al- pecin-Fenix een wielerploeg die alle grote wedstrijden rijdt en gaan ze met Van der Poel naar de Tour de France en de Olympische Spelen. Maar bovenal zijn ze liefhebber van de cross. ,,Ik hoop dat het WK een jaarlijkse afspraak blijft tussen Ma thieu en Wout. Dat is toch mooi en brengt de sport naar een andere di mensie'', zegt Christoph Rood- hooft. „Sommigen zeggen graag dat veldrijden een regionale sport is. Nou, we hebben het geluk dat twee absolute vedetten van de wieler sport hun plezier vinden in de cross. Mooier kan het niet zijn.'' De afgelopen jaren groeiden Van der Poel en Van Aert ook op de weg uit tot renners van de buitencatego rie. Morgenmiddag om kwart over drie strijden de laatste winnaars van de Amstel Gold Race, Strade Bianche, Milaan - San Remo en de Ronde van Vlaanderen in Oostende om de regenboogtrui. Wielerlegende De combinatie cross en weg is van alle tijden. Raymond Poulidor, Franse wielerlegende en opa van Van der Poel, deed het al. Vader Adrie van der Poel won de Ronde van Vlaanderen (1986) Luik-Baste naken-Luik (1988) en de Amstel Gold Race (1990) én was een bege nadigd crosser met de wereldtitel van 1996 als hoogtepunt. ,,Ik had geluk dat ik hard kon rijden, maar technisch was ik een van de min sten'', zegt Adrie van der Poel. ,,Ik heb altijd gecrosst, maar was een wegrenner die veldrijden erbij deed. Andersom dus dan Wout en Mathieu.'' Vader Adrie weet niet anders dan dat zijn zonen David (28) en Ma- thieu (26) aan de start staan van WK's. En de jongste denkt alleen maar aan winnen. Altijd al zo ge weest, zegt Van der Poel senior, die nooit spreekt met bluf of over moed. ,,Wij zijn er gewoon in mee- Zeljko Petrovic (55) was gisteroch tend eerst nog aanwezig bij de da gelijkse meeting van de technische staf van Feyenoord voordat hij naar Tilburg reed om daar aan zijn nieuwe job te beginnen. ,,Van een aantal spelers heb ik afscheid kun nen nemen, jammer genoeg niet van allemaal omdat ik om 10.00 uur bij Willem II moest zijn. Op de par keerplaats heb ik nog wel even ge wacht tot Leroy Fer aankwam. Die moest ik nog even zien." Een uurtje later zat 'Petro' in het stadion van de nummer 17 van de eredivisie. Toen hij dinsdag een sms'je ontving van technisch direc teur Joris Mathijsen, zag Petrovic zonder het te openen alleen de woorden 'ben je beschikbaar ,,Toen wist ik genoeg. Ik heb eerst met Dick (Advocaat, red.) gebeld en met Cor Pot. Allebei zeiden ze met een dat ik het moest doen. Ik weet hoe het werkt in de voetbalwereld en had natuurlijk kunnen zeggen tegen Joris dat ik alleen ja zou zeg gen als ik een contract kreeg voor anderhalf jaar. Maar ik wilde geen misbruik van de situatie maken, wilde het Willem II niet moeilijk maken. We gaan er eerst alles aan doen om de club in de eredivisie te houden en daarna gaan we wel weer eens praten. Het gaat nu niet om Petrovic, het gaat om Willem II.'' De wedstrijd tegen Emmen komt iets te snel om daar de hand van Pe- trovic in te gaan zien, zegt hij zelf. ,,Het is niet zo dat ik nog weinig weet van Willem II. Ik weet heel veel van alle clubs in de eredivisie. Dat hoort erbij als je daar in werkt, vind ik. Ik ben een voetbaldier, 24 uur per dag. Sommige mensen vin den dat wat overdreven. Mijn vrouw is ook de enige vrouw die het met mij uithoudt. Zij is meege groeid met mij. Ze is het gewend. Richting ADO volgende week kan ik wat meer accenten leggen, maar het is zoals het is. En er zitten hele goede stafleden die al ruim twee jaar bij de club zijn. We doen dit sa men." Mogelijk moeten die stafleden en ook de spelers wel wat wennen aan de aanpak van 'Petro'. ,,Wat er tot nu toe geprobeerd is, heeft niet ge holpen voor Willem II. Dus moeten we er meer energie in gaan steken. Vroeger op de club, later naar huis. Dat zal niet iedereen gewend zijn, maar als we in de eredivisie willen blijven, moeten we er alles voor ge ven'', zegt de kersverse trainer van Willem II. r! c gesleurd. Mathieu is bij de jeugd be gonnen, dan nieuwelingen, junio ren en elke keer een hoger niveau. Hij heeft bijna alle WK's gereden. Natuurlijk kon je af en toe zien dat er iets was. Uitzonderlijk wil ik niet zeggen, wel superknap. Ik moet eerlijk zeggen: de ambitie droop er ook van af. Als hij een rugnummer op had, wilde hij alleen nog koer- zaterdag 30 januari 2021 SKELETON Kimberley Bos heeft de wereldbeker afge sloten met een derde plaats bij de laatste wereld bekerwedstrijd. Op de baan van het Oostenrijkse Igls (bij Innsbruck) moest ze alleen de Russin Elena Nikitina en de Oostenrijkse Janine Flock voor laten gaan. In het wereldbeker klassement eindigde Bos eveneens als derde. Bos stond na de eerste run ge deeld tweede met Flock, beiden op 0,39 seconden van Nikitina. Op 11 en 12 fe bruari is in het Duitse Al- tenberg de WK. TENNIS Arantxa Rus (30, foto) neemt het in de eer ste ronde van Yarra Valley Classic, een van de voor- bereidingstoernooien op de Australian Open, op tegen Venus Williams. Mocht Rus winnen, dan wacht in de tweede ronde een ontmoeting met de Tsjechische Petra Kvitova. Voor Rus wordt het haar tweede toernooi van het jaar; begin deze maand verloor ze in de eerste ronde in Abu Dhabi. De 40- jarige Williams kwam sinds Roland Garros, vier maan den geleden, niet meer in actie. GOLF Joost Luiten heeft zich gisteren enigszins her steld van een matige start bij de Omega Dubai Desert Classic, een toernooi van de Europese Tour. De 35- jarige Nederlander no teerde een ronde van 69 slagen, drie onder het baangemiddelde. Daarmee staat hij na twee ronden gedeeld 43ste op -1. Luiten liet op zijn scorekaart vier birdies en één bogey note ren. Daarmee boekte hij 46 plaatsen winst. De Belg Thomas Detry gaat aan de leiding. Hij noteerde voor de tweede dag een ronde van 67 slagen, vijf onder het baangemiddelde en heeft een slag voorsprong op de Schot Robert MacIn- tyre. PC Duel in de modder Daan Hakkenberg Oostende - Christoph Roodhooft Joris Mathijsen ging op zoek naar 'een heel ander type dan Adrie Koster' om de boel eens goed op te schudden bij Willem II. Hij slaagde in zijn zoektocht: Zeljko Petrovic moet de tob bende Tilburgers in de eredivisie zien te houden. Max van der Put Tilburg it- - Ook dit seizoen waren er veel confrontaties in het veld, hier in de cross van Namen. foto cor vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22