I 1 Verhoeven: 'Ik focus me op die eerste wedstrijd' 21 hij in zijn hoofd heeft, zoals een acteercarrière, wil hij hebben uitgeprobeerd liiiiSii VIERMANSTOERNOOI wmfümmmm en wereldkampioen worden. Op een gegeven moment heb je veel bereikt en ga je meer nadenken over wat nou écht belangrijk is in het leven. Geluk kig zijn, goed in je vel zitten. Dank baar zijn voor alle mooie dingen die je mag doen. „Naarmate je ouder wordt, besef je ook dat we mensen van de dag zijn. Je wéét niet wat er morgen gebeurt. Probeer daarom te genieten van alle dingen die je kan en mag doen, met de mensen om je heen. En dat hoe ven er niet eens zo veel te zijn. Heb ik ook niet. Natuurlijk ken ik een hele boel mensen, met wie ik goed ben en die ik aardig vind. Maar met een handjevol mensen kan ik écht fijn praten. Zij zijn er gewoon voor wie ik ben.'' Verhoeven is 31 jaar en relativeert meer dan ooit. Hij kijkt verder dan zijn sport - en niet eens om leeftijds redenen noodgedwongen. Al heeft Verhoeven die tien jaar aan de top in z'n hoofd, een vechtsporter van zijn leeftijd kan in theorie nog jaren door. Mike Tyson maakte op zijn 54ste zijn rentree in de ring, al was het in een aangepast demonstratiegevecht. ,,Je künt lang doorgaan, ja. Maar ik heb ook gewoon andere ambities.'' Een paar seconden stilte. ,,Ik hoorde laatst ergens een quote. Hoeveel po tentiële ideeën en dingen die je graag had willen doen, heb je straks op je sterfbed? Hoeveel van die, zeg maar, geesten wil je daar rond hebben zwe ven? Nou, ik hoop er zo min mogelijk van te hebben. Ik wil alles wat ik in mijn hoofd heb, hebben uitgepro beerd. Of het dan wat wordt of niet, maakt niet uit. Als ik maar nooit hoef te denken: had ik het maar een kans gegeven..." ,,Mooie bedrijven opzetten, mis schien zelfs verkopen. Een restaurant beginnen, noem het maar op. De we reld zien samen met mijn kinderen, dat soort dingen. Misschien ooit weer een leuke nieuwe relatie. Whatever. Maar eerst wachten jaren waarin kickboksen prioriteit is. Te beginnen vanavond met Hesdy Gerges (36), zijn tegenstander in de halve finale met wie hij nog een robbertje te vechten heeft na eerdere aanvarin gen. 'Rico, fuck you', dat waren de laatste woorden van de Amsterdam mer aan het adres van Verhoeven bij de online persconferentie vorige week. Op de apenrots die de kickbokswe- reld is, heeft Verhoeven zichzelf met een positieve uitstraling naar de top gewerkt. De sport grootgemaakt, ook. ,,Ik hoop ook dat dat de legacy is die ik straks achterlaat'', aldus Verhoeven. ,,Dat mensen denken: zo, die Rico heeft de sport naar een ander level gebracht. ,,En als het me lukt om tien jaar de allerbeste te zijn, ben ik daar super- trots op en geef ik misschien het stokje over. En misschien ook niet.'' zaterdag 30 januari 2021 GO Naast het viermanstoernooi in het zwaargewicht staan er in andere gewichtsklassen van Glory van avond nog eens drie wereldtitel gevechten op het programma. Al ligt de nadruk natuurlijk op hoe Rico Verhoeven voor de dag komt. Hij moet twee gevechten op één avond naar zich toe rekken om het toernooi te winnen. De winnaar van het gevecht tussen Verhoeven en Hesdy Gerges (36) komt in de finale Levi Rigters (25) of Tarik tV* i VVft V.\i $3s*ïiH is Khbabez (28) tegen. ,,Ik focus me op die eerste wedstrijd. Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Als je gaat denken aan dat tweede ge vecht, kom je vermoedelijk niet eens voorbij dat eerste", aldus Verhoe ven. Zijn tegenstander Gerges is in elk geval tot op het bot gemoti veerd, hoewel hij vorige week pas de vraag kreeg of hij beschikbaar is. Hij twijfelde geen moment. ,,Je kunt natuurlijk niet spreken van een echte wedstrijdvoorbereiding. Je kunt in tien dagen geen grote veran deringen doorvoeren. Ik ben altijd redelijk fit, ben een sportman in hart en nieren en train elke dag. Boven dien kan ik dit soort uitdagingen ge woon niet uit de weg gaan.'' Glory 77 is te zien via een betaalde livestream. Het viermanstoernooi met Verhoeven is vandaag ook te volgen op de site van deze krant Verhoeven gisteren tijdens de weging met Hesdy Gerges, zijn tegen stander vandaag in de halve finale. foto anp Hoe kijk jij daarnaar? Acteren is zo'n geest, dat is bekend. Welke geesten wil je daar sowieso nog meer niet zien?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21