Na corona gaan we eens lekker op vakantie! Snel Leids vaccin op komst Nog overleg met de sector over veiligheidsmaatregelen JOL Wim Hofman 80 jaar Walcheren Schrijver/illustrator markeert verjaardag met nieuw boek Eénpriks inenting geeft experts meer hoop P3 Steeds minder gifplanten in de tuincentra Intratuin neemt maatregelen na rapport over pesticiden *P14 Nog nooit hebben Nederlanders zoveel gespaard als tijdens de coronacrisis. De vraag is wat we met al dat geld gaan doen als de pandemie voorbij is. Geert Rog en Livinia de la Rivière 38jj^ uit Axel weten het wel. Een welverdiende vakantie boeken voordat de baby komt. Er moet 'iets heel geks' gebeuren willen de scholen en kinderop vangcentra niet opengaan op 8 fe bruari, zei minister van Financiën Wopke Hoekstra (CDA) gistermid dag na afloop van de ministerraad. ,,We hebben ook oog voor de ne- venschade die kinderen nu te ver duren hebben." Premier Mark Rutte was iets voorzichtiger, maar hij zei ook dat alles erop gericht is de scholen weer live les te laten ge ven. Dinsdag neemt het kabinet een formeel besluit. Duivels dilemma, want je wilt ook de spreiding zo laag mogelijk houden De scholen zijn vanaf half de cember overgestapt op virtueel on derwijs, nadat het kabinet een harde lockdown had afgekondigd. Al snel benadrukten betrokkenen dat heropening van het primair on derwijs boven aan de versoepe- lingslijst staat. Met een licht dalend aantal infecties (gemiddeld nu on der de 4600 per dag) en stabilisatie in de ziekenhuizen staan veel sei nen op groen. Van een gedeeltelijke heropening (met cohorten, zoals in het voorjaar) hoeft ditmaal ook geen sprake te zijn, meldt een bron. ,,Maar over details wordt nog ge sproken." Er volgt nog overleg met de PO-raad over hoe het basison derwijs veilig open kan. Zo is er de mogelijkheid dat kinderen voor taan alleen nauw contact hebben met een vast vriendje ('buddy') uit de klas, ook intensiever testen is een optie, zegt kinderarts KSroly Illy, ook lid van het OMT. ,,Het is een duivels dilemma. Aan de ene kant wil je als het enigszins kan de scholen openen, aan de andere kant heb je ook de verantwoordelijkheid om de spreiding zo laag mogelijk te houden. Het moet verantwoord kunnen." De laatste conclusies van het onderzoek in Lansingerland - naar de rol van kinderen bij de nieuwe Britse variant - moeten de doorslag geven, al zijn de voorteke nen op dat vlak positief, zei ook pre mier Rutte. Maatregelen verlengd Gisteren kwam het OMT bijeen, morgen vergaderen de meest be trokken ministers nog met onder meer RIVM-directeur Jaap van Dis sel in het Catshuis, dinsdag volgt dan weer een persconferentie. De rest van de lockdownmaatregelen wordt vermoedelijk verlengd, al is er nog onduidelijkheid over de avondklok. Rutte benadrukte op nieuw dat de avondklok ook snel weer moet verdwijnen, 'zo snel mogelijk'. Garanderen kon hij het echter niet, zei hij tijdens de pers conferentie. P3-5 zaterdag 30 januari 2021 Nieuwsmedia EABRIEKS 1 Keuken Kampioen Bijlage Z ZEELAND2 Basisscholen 8 februari open Het kabinet wil op maandag 8 februari de basisscholen her openen. Mogelijk zijn extra maatregelen - meer testen of een 'buddy-systeem' - wel nodig om het virus buiten de scholen te houden. Niels Klaassen Tobias den Hartog Den Haag - Karoly Illy, OMT-lid pzc.nl Koud Ook voor het laatste weekeinde regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging s 1688 5 5 5 5 47" MAAK EEN AFSPRAAK Bij u thuis of online. Scan de QR code of mail naar info@keukenkampioen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1