'Ik heb vooral willen laten zien hoe klunzig het eraan toegaat in mijn liefdesleven' bische tuinbroek is, maar dat het mode is. Ik draag al heel lang boxershorts en uitgerekend die groep doet daar moeilijk over. Van een corpsbal kan ik een verve lende opmerking verwachten, maar vanuit je eigen groep reken je daar niet op. Ik vond het interessant te beschrijven wat een groep zichzelf aandoet.'' ,,Ja. Ter kalmering poker ik nu onophou delijk, en zo nu en dan heb ik een oxaze- pammetje nodig. Dat laatste hoort mijn vader liever niet. Het is een soort wed strijdspanning. Mijn moeder is anderhalf jaar geleden overleden en toen lag ik er een tijdje helemaal af. Daardoor is mijn debuut later gekomen dan ik had gepland. Even was ik bang dat ik daardoor de spontaniteit van het schrijven zou kwijtraken en te veel tijd kreeg om na te denken. Gelukkig is dat niet gebeurd. Het boek is er toch in één keer, bam, uitgekomen.'' ,,Ik heb een vijfjarenplan opgesteld. Hope lijk biedt dat een soort houvast. Het hou vast dat ik dus lange tijd miste door inner lijke twijfels, maar ook door de ziekte van mijn moeder. Daarom ben ik op een gege ven moment pizzabakker geworden en dat ben ik nog steeds. Het zet me met beide voeten op de grond. Mijn vijfjarenplan ziet er als volgt uit: misschien eerst een opera tie bij de VU, dan een boek schrijven over voetbal en vervolgens wil ik mijn master filosofie doen. Daarna zal ik zo slim zijn dat ik een boek schrijf waar niemand nog iets van begrijpt.'' meer feministische overtuigingen: ik vind vrouwen vaak gewoon veel sympathieker.'' ,,De titel begon als een grapje, ik studeerde inmiddels filosofie. Ik heb vooral willen laten zien hoe klunzig het eraan toegaat in mijn liefdes- en seksleven. Mijn ongemak. Al zit er niet eens zoveel seks in het boek.'' ,,Ik vond het leuk om het eens over lesbi ennes te hebben. Ik heb het gevoel dat we dat de laatste duizend jaar vergeten zijn te doen. Ik ken ook geen enkele lesbienne die zichzelf lesbienne noemt - iedereen lijkt het woord te haten. Het leek me goed ons het woord op een meer positieve manier toe te eigenen. Lesbiennes maken zich er heel druk over of ze wel of niet als zodanig worden herkend. Als ze een tuinbroek dragen zeggen ze erbij dat het geen les- ,,Op het moment dat je schrijver wordt, win je in het beste geval de Librisprijs, waarna je in een zaal staat met allemaal schrijvers die liever zelf die prijs hadden gewonnen. Ik verkies Kluivert in een ArenA die met je meejuicht als je een prijs wint. Die gedeelde uitbar sting van plezier met een team heb je als schrijver niet.'' Ben je nerveus om te debuteren? Heb je een plan voor na je debuut? Verwijs je met de titel naar Geschiede nis van de seksualiteit van de Franse filosoof Foucault? Wel veel lesbiennes. Intussen liever debuteren als Grunberg dan als Kluivert? De geschiedenis van mijn seksualiteit verschijnt op 6 februari bij uitgeverij Das Mag (€22,50). SoFie kakmaker ZATERDAG 30 JANUARI 2021 33

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 113