mm A Mm® Jackie Chan trapt naar journalist JS» ÜfTÉ! k 4 5!??r Jk, 1 De festivalgast die de meeste fans en media tijdens IFFR op de been bracht was zonder twijfel Jackie Chan. De actie held, gespecialiseerd in stunt films, was geen logische gast op een festival met artistieke pre tenties. Toch was hij in 1997 aanwezig, om locaties te vinden voor de film Who Am I?, die hij een jaar later in de Maasstad zou opnemen. Chan was destijds in Azië een wereldster op het toppunt van zijn roem. Toen hij ooit in een interview repte over een nieuwe vriendin pleegden twee Japanse fans zelfmoord. Door de organisatie was Chan ondergebracht in een torenhoog Rotterdams hotel met uitzicht over de skyline. Die aanblik beviel hem wel. ,,Ik zie hier wel mogelijkheden om allerlei origi nele stunts uit te halen'', stelde hij vast. ,,Dragen jullie nog steeds wooden shoes? Het lijkt mij een fantastische scène om met die klompen een brug te beklimmen,'' zei de Aziatische ster die altijd zelf zijn stunts uitvoerde. Deze truc haalde hij niet uit, maar hij gleed wel in een scène naar beneden van de top van de Willemswerf - weliswaar aan kabels, maar toch indruk wekkend. Het interview met Chan eindig de in een karatedemonstratie. De actieheld liet nooit een gele genheid voorbijgaan om zijn kunsten te tonen. Pratend over zijn ervaringen in Hollywood beklaagde hij zich over de stuntmannen die hem hadden moeten vervangen. Zij bewogen in zijn ogen duidelijk enkele tandjes te laag. Om zijn woor den kracht bij te zetten geeft hij een demonstratie van zijn karatetechniek. Het scheelt een haartje of uw verslaggever belandt met een paar gebroken ribben in het ziekenhuis. ZATERDAG 30 JANUARI 2021 23

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 103