50 jaar International Film Festival Rotterdam Kate Winslet poseerde bij de wc's Het International Film Festival Rotterdam (IFFR) bestaat vijftig jaar en viert dat in twee etappes: komende week en begin juni. Filmjournalist Ab Zagt, die al ruim dertig jaar verslag doet van het festival, haalt herinneringen op. Brutale, loslippige en agressieve STERREN Voordat zij een wereldster werd dook de Britse actrice Kate Winslet als 19-jarige in 1995 op in Rotterdam om inter views te geven over Heavenly Creatures, waarin zij een tiener uit Nieuw-Zeeland speelde die medeplichtig is aan de moord op de moeder van haar vriendin. Ze was nauwelijks bekend, maar viel op door haar kordate optreden, haar welbespraakt heid en het ontbreken van ster allures. Ze was zelfs bereid om voor de fotografe van het AD te poseren in de toiletten van Hotel Central, destijds de ankerplaats van het festival. Tegenwoordig zijn dit soort spontane foto's met filmsterren ondenkbaar. Jammer dat de foto 25 jaar later niet meer was terug te vinden. Ik herinner me dat Kate uitge breid vertelde over haar familie, waarin acteren een soort twee de natuur was. „Mijn groot ouders hadden een klein theater. Mijn vader en zusje acteren ook, maar zitten meestal zonder werk. Ik heb absoluut de ambitie niet om beroemd te worden. Ik heb te vaak gezien welk gezeur en ge doe dat met zich meebrengt.'' Twee jaar na deze uitspraak kreeg zij de hoofdrol in Titanic. De rest is geschiedenis. 20

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 100