Voor Leonie Ton is het nu zoeken naar gaatjes om te trainen II ZEELAND 15 De oud-speler van onder meer JVOZ, NAC Breda en Helmond Sport gaat aan de slag bij Cavalry FC. De Canadian Premier League moet op 22 mei van start gaan. CAVALRY Vlissingen Negen maanden geleden kreeg Daan Klomp te horen dat er voor hem geen plek meer zou zijn bij NAC Breda. Het aflopende contract van de aan Helmond Sport ver huurde verdediger werd niet ver lengd. ,,Dan begint de onzeker heid", kijkt Klomp terug. ,,Je moet keihard blijven trainen en iedere kans die je krijgt aanpakken.'' Zijn geduld werd behoorlijk op de proef gesteld, maar is nu beloond met een contract in Canada. De 22-jarige verdediger hoopt eind februari op het vliegtuig naar Calgary te kunnen stappen. De planning is dat zijn nieuwe club Cavalry FC op 1 maart begint aan de voorbereiding op het nieuwe sei zoen, dat op 22 mei van start moet gaan. Het wordt het derde seizoen van de in 2019 opgerichte Canadian Premier League. ,,Het is een vrij nieuwe competitie met acht clubs'', weet Klomp. ,,Het voetbal in Ca nada is in ontwikkeling, net als eer der in de Verenigde Staten.'' Hij krijgt een appartement in Calgary, de stad die hij vooral kende van schaatsen en de Olympische Spelen. ,,Toen dit begon te spelen heb ik meteen van alles opgezocht. Wat ik zag beviel me meteen. Als ik mensen over Canada sprak, kwam steeds naar voren wat voor aardig volk het is en dat het een land is met een mooie sportcultuur. Ik heb on line al een gesprek met de trainer gehad en afgelopen maandag had den we een eerste teammeeting. Het voelt allemaal positief.'' Lagere Engelse divisies De Engelse Canadees Tommy Wheeldon Jr. wordt zijn trainer. De 41-jarige oud-voetballer werd ge boren in Liverpool, speelde in de la gere Engelse divisies en ging in 2002 in Canada voetballen. Daarna ging hij in Noord-Amerika aan de Ja, ik heb me best wel zorgen gemaakt over mijn toekomst als voetballer slag als trainer en technisch direc teur. ,,Hij wist veel over me en is enthousiast dat ik kom'', aldus Klomp. ,,Ik heb zelf wat wedstrij den bekeken, maar het is moeilijk om het niveau in te schatten.'' Voor zijn ouders wordt het wel wennen, als hun zoon straks naar Canada is verhuisd. ,,Ze zijn mijn grootste sup porters en zitten het liefst iedere wedstrijd op de tri bune. Dat wordt lastig'', lacht de centrale verdedi ger. ,,Sinds anderhalf jaar wonen mijn ouders in Burgh-Haamstede. Onze buurvrouw heeft lang in Canada gewoond. Ze heeft al veel verhalen over het land verteld.'' Nadat zijn contract bij NAC niet werd verlengd, speelde hij bijna een halfjaar geen wedstrijd. „Afgelopen zomer heb ik met Team VVCS ge traind en oefenwedstrijden ge speeld. Daarna ben ik ook nog op proef geweest bij een club die in Duitsland op het vierde niveau uit komt'', vertelt Daan Klomp. ,,Ja, ik heb me best wel zorgen gemaakt over mijn toekomst als voetballer. Maar ik ben hard blijven trainen en probeerde vertrouwen te houden. Al was het niet altijd even makke lijk om de motivatie te blijven vin den.'' Beetje geluk hebben Maar hij bleef hoop houden en bleef vooral ook geduldig. Dat ge duld van de man die in het shirt van NAC Breda negen duels in de ere divisie speelde, werd uiteindelijk beloond. ,,Daar ben ik heel blij mee. Je moet als voetballer soms ook een beetje geluk hebben. Dat dacht ik bij NAC heel even te hebben, in de periode dat ik veel speelde. Maar de trainerswissel (Mitchell van der Gaag maakte plaats voor Ruud Brood) pakte totaal verkeerd uit voor mij. De afgelopen tijd is trou wens wel een leerzame periode ge weest voor me. Daar moet ik straks ook in Canada mijn voordeel mee doen.'' Wanneer haar laatste wedstrijd was? ,,Dat is een goede vraag'', re ageert de 46-jarige atlete uit Wis- senkerke. ,,Afgelopen zomer zijn er een paar wedstrijdjes in Zee land geweest. Volgens mij de Wil- helminapolderloop van 5 kilome ter. Peanuts? Nou, dat gaat heel hard. De afstand is geen moeite, maar door de snelheid kun je flink kapotgaan. En de laatste ultraloop was in maart 2020, de Zes Uur van Stein in Limburg. Vlak voordat het coronavirus alles plat legde in Nederland. Ik bedenk me ineens dat ik in september ook nog een ultraloop heb gedaan. Het Neder lands kampioenschap 24 uur in Deventer. Was ik helemaal verge ten!'' Ik ben verpleegkundige in een hospice en nu ook op een corona-unit Hoe train je? ,,Net als anders. Ik loop gewoon bijna elke dag mijn trainingen. Het aantal kilometers varieert, van 15 tot 50 kilometer. Dat ligt eraan hoeveel tijd ik heb. De avondklok wordt wel een dinge tje. Ik ben verpleegkundige in een hospice en nu ook op een corona unit. Als ik nachtdienst heb, train ik meestal 's avonds voordat ik ga werken. Nu moet ik wat eerder uit m'n bed om te gaan trainen. Dat is het minst erge. Daar pas je je ge woon op aan.'' Wat kun je niet, wat je normaal wel doet? ,,Wedstrij den lopen. Al doe ik wel mee aan virtuele wedstrijden, zo als de Goruna Zeeuws-Vlaande- ren. Dan loop je wanneer het jou uitkomt een uitgezet parkoers en stuur je na afloop je tijd door naar de organisatie. Dat zijn leuke al ternatieven, die je geprikkeld houden. Ik vind het leuk om com petitief bezig te zijn en tijden te vergelijken met anderen. De ul tralopen liggen stil. Ik heb dus niet echt een doel op korte termijn. De eerstvolgende is halverwege mei in Hongarije, maar het is de vraag of die doorgaat. Begin juni staat er ook één gepland, in de Ardèche.'' Wat is je favoriete trainingsvorm in coronatijd? ,,Dat is ook niet anders dan anders. Ik loop graag door de Domeinen op de Kop van Schouwen. Ik loop graag over het strand. Voor mij is hardlopen een vorm van ontspan ning, zeker in de natuur.'' Is het moeilijk om jezelf te motiveren? ,,Nee, helemaal niet. Ik vind hard lopen heel leuk om te doen. Ik doe het voor mezelf, niet om wedstrij den te lopen. Natuurlijk ben ik fa natiek als er wedstrijden zijn, maar zijn die er niet, dan loop ik net zo graag en veel. Ik moet zeg gen dat ik wel meer moet zoeken naar gaatjes en momenten om te trainen. Veel mensen hebben misschien meer tijd over in deze periode, maar ik juist wat minder. Omdat ik nu meer werk in de zorg en mijn dochter meer thuis is nu de scholen dicht zijn. Dus ik moet regelmatig juf spelen.'' Naar welke wedstrijd of welk evenement kijk jij het meest uit? ,,De Spartathlon in september. Die werd vorig jaar helaas afgelast. Ik kijk ook wel uit naar de wed strijd in mei.'' Hongarije is niet bepaald om de hoek. ,,Klopt. Grote wedstrijden zijn re gelmatig in het buitenland.'' vrijdag 29 januari 2021 GO Daan Klomp (rechtsvoor) vecht als speler van Helmond Sport een duel uit met Telstar-spits Reda Kharchouch, die tegenwoordig bij Sparta onder contract staat. foto bsr agency Nieuwe start voor Klomp in Canada Barry van der Hooft -Daan Klomp (22) In de rubriek 'Hoe trainen Zeeuwse sporters nu?' gaat de PZC iedere week in gesprek met een sporter uit deze pro vincie. Hoe blijft hij of zij fit in tijden van lockdown? In deel 4: atlete Leonie Ton. Stefan Maas Wissenkerke - Leonie Ton Leonie Ton is altijd gemotiveerd om te trainen. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43