O O) CD O naar veldritfiets Tim van Dijke schakelt moeiteloos van Cervélo S5 II 14 ZEELAND Uitgerekend op het WK van zondag in Oostende maakt de veldrijdster uit Kapelle haar rentree. ,,Wie had dat na Tabor verwacht?" WK VELDRIJDEN TWEE ZEEUWEN Overstap Trainer na een vroege valpartij negentiende. In Oostende, waar hij in de top tien moet kunnen komen, krijgt hij een rondje voorgeschoteld met veel zand en een in het oog springende lange brug. ,,Ik heb me thuis al voor bereid op het parkoers en ter plekke doe ik dat ook nog, om te bekijken met welk materiaal en welke ban denspanning ik ga rijden", laat de belofte weten. „Duidelijk is dat je met een rotgang van die brug af het zand in rijdt. Dat zal wel wat link worden. Verder is het een snel rondje, waarop veel jongens echt wel uit de voeten kunnen. En ik denk dat het met mij ook wel goed zal komen heel blij dat ik weer kan rijden", vertelt ze met een lach op haar ge zicht. „Iedereen om me heen maakt me duidelijk dat ik me nergens op moet richten. Ik kan slechts hopen dat ik zondag rond de plekken ein dig waar ik normaal ook zit." Ter indicatie: bij het EK van be gin november in Rosmalen fi nishte Van Anrooij als vijfde, na dat ze de eerste twee rondes op kop had gereden. Op het WK treft de Zeeuwse ongeveer dezelfde te genstandsters. Maar die hebben zich doorontwikkeld in de laatste maanden. Met name Manon Bak ker, Puck Pieterse, Fem van Empel, de Britse Anna Kay en de Hon gaarse Kata Blanka Vas worden voorin verwacht. lemaal in overleg gegaan met de bondscoach, Gerben de Knegt", zegt Van Anrooij. „Met hem heb ik sinds Tabor steeds contact gehouden. Dat het WK nu weer mijn eerste wedstrijd wordt, is dan maar zo. Zo staat hij er ook in." Zonder verwachtingen Van Anrooij werd begin 2020 overtui gend wereldkampioene bij de junio ren. In het Zwitserse Dübendorf so leerde ze naar de zege. In Oostende doet ze mee bij de beloftes, één cate gorie hoger. Juist omdat ze al twee maanden geen cross meer heeft gereden, gaat ze er zonder ver wachtingen heen. „Ik ben al Ik kan slechts hopen dat ik zondagrond de plekken eindig waar ik normaal ook zit Voor Shirin van Anrooij heeft het we reldkampioenschap veldrijden in Oos tende een „droomparkoers". Met lek ker veel zand, waarop ze in vergelijking met anderen lang de trappers rond krijgt en ook lopend sterk is. ,,Dus na dat ik in Tabor geblesseerd raakte, zei ik: 'Ik wil het WK halen'. Niemand had toen voor mogelijk gehad dat me dat ook zou lukken", vertelt de achttienja rige Kapelse. ,,Maar zondag ben ik er bij. Het is bijzonder dat ik uitgerekend dan mijn rentree maak." Van Anrooij was op 29 november bij de Tsjechische wereldbekerwedstrijd het voornaamste slachtoffer van een valpartij. Een schijfrem sneed diep in haar rechterarm. Na operaties in Ceské Budejovice - nog dezelfde dag - en België begon ze met haar revalidatie, die met ups en downs gepaard ging. De laatste tegenslag was een flinke buik griep tijdens een trainingskamp van haar wegploeg Trek-Segafredo in Spanje, waardoor ze liefst zes dagen op bed lag. 'Mijn lichaam zei stop' ,,Ik heb na dat ongeluk in Tabor zó veel antibioticakuren gekregen, dat mijn immuunsysteem was aangetast. Niet alleen de slechte bacteriën waren ge dood, maar ook de goede", vertelt ze. ,,Mijn maag was daardoor helemaal van slag, ik kon geen eten meer bin nenhouden. Uiteindelijk denk ik wel dat dit goed is geweest voor mijn ge hele herstel. Mijn lichaam zei gewoon even 'stop'. Nadat ik beter was, heb ik ook weer goed kunnen trainen." De wond zelf - op haar onderarm - herstelt zich gestaag. ,,Het zit goed COLIJNSPLAAT Tim van Dijke (20) heeft een prima wereldbeker programma achter de rug. Met name zijn optredens in Dendermonde en Overijse bieden perspectief voor het WK voor beloftes, dat morgen wordt verreden. De inwoner van Colijnsplaat heeft door alle coronaperikelen niet zo veel veldritten gereden deze winter. Maar waar hij aan de start ver scheen, liet hij zich zien. De coureur van het Jumbo-Visma Development Team werd in november zesde op het EK onder 23 jaar in Rosmalen, pakte in december zijn eerste we- reldbekerpunten in Dendermonde en maakte afgelopen zondag indruk met een lange inhaalrace in Ove- rijse. Vorige week bereidde Van Dijke zich al voor op het wegseizoen. Met alle renners van Jumbo-Visma was hij op stage in Alicante. Het com plete hotel was afgehuurd en de Noord-Bevelander voelde zich ge heel veilig voor corona. ,,Ik heb lek ker getraind. Wat ik in Spanje heb kunnen doen, is pure winst", stelt hij. ,,Ik had wel verwacht dat de overstap van de Cervélo S5 (de nieuwe fiets van Jumbo-Visma) naar mijn crossfiets lastig zou zijn. Maar het ging in Overijse meteen goed. Na een kwartier had ik wel weer het ritme te pakken en begon ik steeds betere lijnen te rijden." Het wordt morgen het derde WK voor Van Dijke. In het Deense Bo- gense (2019) werd hij zeventiende, in het Zwitserse Dübendorf (2020) dicht, maar het weefsel moet nog wat soepeler worden." Op de fiets heeft ze er wel last van, maar er is mee om te gaan. Tijdens het WK zal ze nog met een verband eromheen rijden. „In het veld gaat het met die arm wel be ter dan op de weg. In het veld heb je minder lucht in je banden en worden de klap- Nadat ik in Tabor geblesseerd raakte, zei ik: 'Ik wil het WK halen' pen dus beter opgevangen. Ik verwacht zondag geen proble men." Nadat ze die buikgriep opliep in Spanje, besloot ze er langer te blijven. Zo kon ze toch nog een goed trainingsblok maken op de weg. Daardoor miste ze de veldritten van afgelopen week einde in Hamme en Overijse, waar ze had kunnen warm- draaien voor het WK. „Het is vrijdag 29 januari 2021 5 Aanvaller Tho mas de Rijke maakt komend seizoen de overstap van Goes naar eer steklasser Kloetinge. De buitenspeler was bezig aan zijn eerste sei zoen bij de der dedivisionist en speelde nog maar vijf com- petitiewedstrij den, maar heeft aangegeven Het Schenge in te ruilen voor het Wesselo- park. Na Jar- reau Manu- huwa is De Rijke de tweede nieu weling voor Kloetinge. I André de Nooi- jer plakt er nog minimaal één jaar aan vast als trainer van Groede. De oe- fenmeester be gint na de zomer aan zijn achtste sei zoen bij de Zeeuws- Vlaamse zon dag-vierdeklas ser. De Nooijer is sinds 2014 hoofdtrainer bij Groede. Hij promoveerde in zijn tweede sei zoen naar de vierde klasse met de club. De lach is weer terug bij Shirin van Anrooij M^ETTI -Shirin van Anrooij Roeland van Vliet Kapelle Tim van Dijke. - Shirin van Anrooij Shirin van Anrooij is blij dat ze weer op de fiets zit. De wond op haar rechterarm zit goed dicht, maar hindert haar nog wel. fototrek-segafredo a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42