ZEELAND 13 Ramón Prins heeft een eigen licht en geluidbedrijf en is als zzper werkzaam in de bouw, maar zijn echte passie is zingen. Achter zijn vrolijke verschijning van volkszanger schuilt echter een traan. 7:1 v v:i*f Iff De 35-jarige Ramón Prins is geboren in Zierikzee en hij woont tegenwoordig in Vrou wenpolder. Muziek is hem met de paplepel ingegoten. Hij is de zoon van John Prins, die met name in de jaren 80 bekend heid genoot als onderdeel van het Schelde Trio. ,,Als kind zat ik vaak naast hem achter het orgel. Hij leerde mij Vader Jacob spelen en la ter werden dat steeds meer lied jes." Ondanks de 'muzikale opvoe ding' had Ramón nooit gedacht dat hij ooit op een podium zou staan. ,,Een jaar of vijf geleden ben ik pas begonnen met zingen. Ik was op een gezellig feestje waar mij werd gevraagd: 'Wil je eens een liedje zingen?' 'Daar ga ik niet aan beginnen', was mijn reactie. Of het de drank was of de aanmoe digingen van de mensen om me heen, uiteindelijk stond ik toch op het podium. Het eerste nummer dat ik zong was Kali van Django Wagner. Mensen reageerden en thousiast, maar toch vond ik het in het begin lastig om op te treden. Met knikkende knieën stond ik te zingen, ik moest mijn podium vrees overwinnen." Ben ik te min Bij eetcafé De Banjaard in Zierik- zee verzorgde Ramón in die peri- Theresa was heel benieuwd naar het nummer, maar helaas is het te laat gekomen mij. Vervolgens hebben we dat lied regelmatig samen gezongen. Toen hij mij vertelde dat hij kan ker had en dat het 'foute boel was', kwam dat hard aan. Ik heb mijn wens uitgesproken om nog samen een single op te nemen. Hij zei, 'dan heb ik nog een beter plan, zullen we het maken voor het KWF?' Zo waren we er binnen een minuut uit." Tijdens een rustweek van zijn chemokuren slaagde Peene er in zijn gedeeltes in te zin- Het is ook mooi dat de muziek helpt om de herinneringen levend te houden gen. ,,Vervolgens hebben we in sneltreinvaart de cd gemaakt en de hoesjes laten drukken." Als Ramón praat over zijn over leden vriend, schiet hij vol. ,,Het is nog zo vers allemaal. Ik ben blij dat we samen dit nummer hebben op genomen, maar er zullen dagen zijn dat ik te emotioneel ben om het te zingen. Dat geldt ook voor het lied voor Theresa. Het is soms te pijnlijk, maar ook mooi dat de muziek helpt om de herinnerin gen levend te houden." ode steeds vaker optredens. Lang zaamaan leerde hij steeds meer te genieten van het zingen voor pu bliek. Zelfs zo dat hij in 2017 zijn eerste single uitbracht. ,,Een ei gentijdse bewerking van de Ar- mand-klassieker Ben ik te min. Dat nummer is puur jeugdsentiment. Met mijn broer heb ik ontelbare keren in de auto mee gezongen 'Ben ik te min omdat je ouders meer poen hebben dan de mijne.' De keuze voor dit lied was op die manier snel gemaakt." Een jaar later kwam de goed lachse zanger met een ei gen nummer. Maak het be ste van je leven is een vro lijke foxtrot, maar de tekst heeft een beladen onder toon. Het is een eerbe toon aan Theresa, een goede vriendin van Ra món, die na een kort ziek bed op 28-jarige leeftijd overleed. „Tijdens een onderzoek in het zieken huis werd er bij haar darmkan ker vastge steld. Ik zei nog te gen The resa, 'ik ga een liedje voor jou maken.' Ze was heel benieuwd naar het nummer, maar helaas is het te laat gekomen. We hebben een benefietconcert gehouden met verschillende zan gers, om haar laatste wensen in vervulling te laten gaan. Het heeft niet meer mogen baten, want de nacht na het concert werd ik ge beld dat ze was overleden." Reginald Peene Begin vorig jaar maakte Ramón opnieuw de kwetsbaarheid van het leven van dichtbij mee. Samen met zijn vriend Reginald Peene nam hij een bene fietsingel op, een eigen vertolking van het be kende nummer You'll ne ver walk alone. Op 28 juni 2020 overleed Peene op 54-jarige leeftijd. „Regi nald vroeg mij enkele ja ren geleden of we een keer samen een nummer konden zingen. Hij dacht aan You'll never walk alone. Ik re ageerde wat aarze lend. 'Mooi num mer, maar ik ben heel slecht in Engels.' 'Ik trek je er wel door heen', be loofde hij vrijdag 29 januari 2021 GO Soms ben ik te zingen iMLêOéND 'ME legend pME LEGEND PIE LEGEND :i.EQ6Nd i-ESEND PM6 LEtfflD t PLEGEND te®ENQ PMS LEGEND Ramón Prins: ,,Ik moest mijn podiumvrees overwinnen." fotos linda van den broek Hans Puik Vrouwenpolder 1 Cm «Lt t* syvv*.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41