s? Het kabinet verzaakt opnieuw Man vrijgesproken van stalken echtgenote Drie Zeeuwen horen cel eisen voor betrokkenheid bij drugslaboratoria Hond 2 Ze hebben allemaal een nieuwe baas. Dat wel. Maar Tom, Dominique en Marieke hebben hun collega's nog niet of nauwelijks in het echt gezien. Zo gaat dat in coronatijd. LOCKDOWN NIEUWE BAAN WAT NU? A Commentaar Kinderen mogen niet naar school. Middenstanders zijn verworden tot steuntrekkers en de cultuursector ligt al bijna een jaar stil. Sinds een week mag niemand na ne genen nog naar buiten. Verreweg de meesten van ons begrijpen dat maatregelen nodig zijn tegen de verspreiding van het coronavirus, zelfs al weet je niet precies of en in welke mate ze helpen. Maar niets doen is geen optie. We zijn meer dan ooit afhankelijk geworden van een over heid die zijn zaakjes voor elkaar moet hebben. We mogen - en moeten - daarom hoge eisen stellen aan de verantwoordelijke ministers. Met alleen een 9 voor vlijt en een 7 voor je spreek beurt met hippe Engelse termen red je het niet als bewindsper soon. Het kabinet begon de corona-aanpak vorig jaar met Rut- te's 'intelligente lockdown'. Het bleek de voorbode van een ar rogante houding die ons land in Europa keer op keer op ach terstand zette. Na de zomer bleek pijnlijk dat in Nederland te weinig was gedaan om goed voorbereid te zijn op de tweede golf. Het vaccineren is het jongste Hollandse drama waarin het kabinet verzaakt. Weken geleden waarschuwden de Zeeuwse zorgorganisaties en cliëntenraden voor onnodige en vertra gende regels. Er volgde geen actie vanuit het ministerie. Het gevolg is dat een kwetsbare groep oudere mensen onnodig lang blootgesteld wordt aan de gevaren van het virus. Pijnlijk bleek dat in Nederland te weinig was gedaan om voorbereid te zijn op de tweede golf Drie Zeeuwen die worden verdacht van betrokkenheid bij drugslabs in Esch (Noord-Brabant) en Hechtel- Eksel (België) en een opslag voor grondstoffen voor drugs in Rilland hangen verschillende celstraffen boven het hoofd. De drie stonden deze week samen met nog zes an deren terecht. De leider van de operatie, de 36- jarige P. G. - schoonzoon van No Surrender-oprichter Klaas Otto - moet volgens het OM 12 jaar cel krijgen. In het Belgische lab kwa men in januari 2019 drie Neder landse laboranten van 22, 23 en 25 jaar om het leven door koolmonoxi devergiftiging. ,,De 36-jarige hoofd verdachte was de financier en ALMANAK Wat is het toch heerlijk in deze tijd een hond te hebben. Je kunt gewoon, zonder op de klok te letten, ook 's avonds na negen uur nog op straat lopen. Tussen zeven en acht uur kom je onge kend veel wandelaars tegen, vaak in groepjes van twee. Na acht uur wordt het al rustiger en grondstoffenleverancier van dit lab", zegt justitie. G. heeft alleen bekend dat hij had geïnvesteerd in het lab dat in Rilland moest komen. Dat bleef bij een opslaglocatie, om dat er om onduidelijke redenen maar niet werd geproduceerd. 37 jaar De andere verdachten hadden de rol van medefinancier, laborant of huurder van een locatie. Tegen hen eiste het OM in totaal 37 jaar gevan genisstraf. De hoogst geëiste straf was voor de inwoner van Renesse: 6 jaar. Hij zou laborant zijn geweest. Als het aan het OM ligt, moeten de verdachten in totaal ook ruim 110.000 euro terugbetalen aan de maatschappij. Vanaf vandaag zullen advocaten van de verdachten plei ten. Wanneer de uitspraak is in de zaak, is nog niet bekend. Tip? redactie@pzc.nl tegen negen zie je nauwelijks nog iemand op straat. Het auto verkeer valt ook stil. En het gekke is, de hond lijkt het te merken. Hij staat stokstijf op straat. Je ziet hem denken 'wat is hier aan de hand'. Hij springt opeens op en maakt een sprintje richting thuis. Vliegtuigbom gevonden De vliegtuigbom, een zo genaamde 250-ponder uit de Tweede Wereld oorlog, werd gevonden op de bouwplek van een van de drie gebouwen die horen bij appartementen complex Pharos aan de westkant van de haven. De Explosieven Oprui mingsdienst was ter plekke. Ooievaar Guido uit het Zwin overleden Ooievaar Guido, geboren in natuurgebied het Zwin, is in Marokko overleden. Dat heeft het Zwin Na tuur Park bekendge maakt. Guido was afgelo pen zomer een van de ooievaarsjongen die een zender kregen. Het na tuurpark doet dat om meer te weten te komen over de ooievaarstrek. Vanaf 13 augustus trok Guido via Frankrijk en Spanje naar Marokko. Het laatste signaal is op 17 januari opgepikt bij een spoorlijn in de buurt van Tanger. De doods oorzaak is onbekend, maar overlijden door elektrocutie, honger, ziekte of slecht weer komt vaak voor. VLISSINGEN Rescue uitgesteld tot volgend jaar Tom, Dominique en Marieke zijn ze hun avontuur begonnen vanach ter de keukentafel óf vanuit een compleet leeg kantoor. ,,Van alle collega's heb ik een berichtje gehad: welkom en wat fijn dat je er bent. Echt tof!" Tom Joosse (22) probeert het zich voor te stellen. Hoe zou het toch zijn als het flink heeft gestormd? ,,Dan moet de telefoon hier bij de ZLM rood gloeiend staan", beeldt de Goesenaar zich in. Het regent dan omgewaaide schuttingen, afge waaide dakpannen en vernielde tuintafels. ,,Moet je je indenken", zegt de schadebehandelaar, zittend in een vrijwel leeg kantoor in Goes. ,,Dan zit het hier helemaal vol. Ik denk bij elkaar een man of 250. Kun je je het voorstellen? Al die tele foons, al die dynamiek? Dan moet fantastisch zijn." Fantasie Ja, hij kent de verhalen. Maar voor lopig blijft het bij een fantasie. Want ook al is de voormalige stu dent bedrijfskunde sinds 15 oktober in dienst, hij heeft nog nauwelijks een collega gezien. Alleen zijn be geleider. En omdat die soms wordt vervangen, heeft hij met nog een paar collega's kennis gemaakt. Maar dat is het dan wel. ,,Apart", noemt hij het, om in coronatijd met zijn eerste baan te beginnen. ,,Het heeft voor- en nadelen", zegt hij nuchter. ,,Zit je hier met een volle afdeling, een man of twintig, dan hoor j e col lega's praten over hoe zij schades af handelen. Daar leer je van en dat mis ik nu. Tegelijk heeft degene die me inwerkt alleen oog voor mij, want er is weinig afleiding." Ook al is het kantoor leeg, Tom voelt zich welkom door de manier van inwerken, vertelt hij. ,,Als je vragen hebt, stap je normaal op ie mand af. Nu moet ik bellen. Die drempel ligt misschien iets hoger, We vinden dat het niet te doen is om nieuwe mensen direct al vanuit huis in te werken toch probeer ik dat zoveel mogelijk te doen. En wie ik ook bel, ze hel pen me allemaal. Zo krijg ik toch iets van het ZLM-gevoel mee." Aandacht Bij Marieke de Wild is het een an der verhaal. De Middelburgse stapte als communicatie-adviseur over van netbeheerder DNWG/Enduris naar de gemeente Schouwen-Duiveland. Op 1 april, geen geintje. ,,Een week voor de lockdown heb ik nog een laptop en telefoon kunnen halen op het ge meentehuis in Zierikzee", herin nert ze zich nog als de dag van gis teren. Dat was het dan. Succes! Ma rieke moet er nog om lachen. ,,Mijn De 45-jarige Middelburger S. el J., die ervan werd verdacht de eerste acht maanden van het vorige jaar zijn echtgenote te hebben gestal- ked, is daarvan vrijgesproken. De officier van justitie had tien maan den cel waarvan de helft voorwaar delijk geëist. Wel vond de Middelburgse rechtbank bewezen dat El J. op 16 juli in Middelburg in het bezit was geweest van een verboden vuurwa pen. Het wapen werd gevonden in een kamer bij zijn moeder. Daar zou hij af en toe logeren. Voor het wapenbezit veroordeelde de recht- bank hem tot een gevangenisstraf van drie maanden. El J. had zijn vrouw - ze wilden van elkaar scheiden - ettelijke e mails, appjes, telefoontjes en sms'en gestuurd, een peilbaken on der haar autogeplaatst en een recor der onder het bed gelegd. Daarnaast zou hij haar hinderlijk hebben ge volgd. Overigens kwam het meren deel van de telefoontjes, e-mails en appjes van de vrouw zelf. Alles bij elkaar oordeelde de rechtbank dat het gedrag van El J. dan wel erg in timiderend was, maar niet stelsel matig en dat de rol van de vrouw ook meegewogen moest worden in het vonnis, met als resultaat dus een vrijspraak voor het stalken. vrijdag 29 januari 2021 Pieter van Klinken en Ronald de Jong Breda BRESKENS Bij de bouw van apparte menten in de haven van Breskens is gisteren een vliegtuigbom gevonden. Een ruim gebied rond de vindplaats is afgezet. Be woners van nabijgelegen woningen moesten bin nen blijven. KNOKKE Rescue Vlissingen wordt nog een jaar doorgeschoven. Dat heeft de organisatie gisteren bekendge maakt. Vorig jaar waren de voorbereidingen voor het evenement waaraan allerlei hulp verleningsinstanties zoals kustwacht, brand weer, KNRM, politie en ambulancediensten meedoen, in volle gang toen corona toesloeg. De organisatie hoopte dit jaar nog een datum te kunnen vinden, maar dat is nog steeds niet mogelijk. Nu staat Res cue Vlissingen gepland op 17 augustus 2022. Zij hebben Jeffrey Kutterink Goes/Zierikzee - Hans Korstanje, ZLM Ad Roos Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30