Relaan aaers Vaccinatie cliënten in verpleeghuis volgende week Zwembad Arnemuiden na vijf jaar weer open 2 OSCAR GARSCHAGEN international. Column Vette pech voor vier jonge Goesenaren die moeten boeten voor hun aandeel in het grote corona-oproer zonder ook maar één steen te hebben gegooid of één winkel te hebben geplun derd. Hun misdrijf was in de ogen van de Middelburgse politierechter het verspreiden van opruiend proza, ook onacceptabel. ,,Wie morge avond herres in Goes. Neem je vuurwerk en je brandbommen mee word kkr herres, ik laat mij niet neuken door de overheid!!!!". Tv-kijkend Nederland zag rechter Nancy van Spronssen kauwen op deze zwakbegaafde tekst voordat zij hen stevig tuchtigde. Toeval speelde in deze rechts zaak een grote rol. Als een wakkere moeder niet op haar dochters tele foon had gegluurd, was het viertal waarschijnlijk nooit opgespoord. 'Relaanjagers' zijn immers lastig te vangen. Laat staan dat burgemees- ters en politie hun sociale media- accounts kunnen blokkeren als 'tuig' steden in de hens zet. Face- book, Snapchat en Instagram cen sureren wel pijlsnel een blote borst of een paar piemels maar laten de livestreams van rellende boefjes ongemoeid. Zelfs als zij, godbetert, ziekenhuizen belegeren. En dé vrij plaats is Telegram, het Russische Twitter. „Schokkend wat je in die virtuele kroeg aantreft aan tips over wapens, geweld en adressen van doelwitten", ontdekte NOS-tech- redacteur Nando Kastelijn. accounts zouden relschoppers ner gens zijn. Dat besef drong al eerder door in Duitsland waar in 2018 nieuwe wetgeving om de controle op sociale media te verstevigen, is ingevoerd. Alle wet&orde-praat van campagnevoerende politici in de Tweede Kamer ten spijt, de vrees om het Duitse voorbeeld te volgen, is groot. Alsof Nederland dan een doodenge politiestaat zou worden. Alsof het opruien en diri geren van aanvallen op winkeliers, verplegers en agenten onder de vrijheid van meningsuiting valt. Twitter heeft opperwappie Trump eindelijk de digitale mond ge snoerd. Wat een rust. Nu die Ne derlandse wappies nog. Alsof Nederland dan een doodenge politiestaat zou worden DE STELLING Vandaag: Eén organisatie voor alle vaccinaties zou veel beter zijn Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters EölNT MET EEN ^t3^EN EINt(l0T MET EEN C PvZ: Windpark Borsele ligt op gevaarlijke plek Eer voor biljarter Joey de Kok ZIERIKZEE Fonteijne terug in gemeenteraad Bewoners van woonzorgcentra zon der verpleeghuisindicatie krijgen zo snel mogelijk via hun huisarts een coronaprik. Maar wanneer die laat ste groep ouderen precies aan de beurt is, is nog niet bekend. Het liefst hadden Zeeuwse zorg organisaties alle bewoners - met en zonder verpleeghuisindicatie - tege lijk gevaccineerd. Ze trokken ruim twee weken bij het ministerie van Volksgezondheid aan de bel. Hun pleidooi werd ondersteund door een brandbrief van de gezamenlijke Zeeuwse cliëntenraden aan minis ter Hugo de Jonge. Het haalde niets uit. Argumenten dat twee of meer vaccinatierondes per instelling inef ficiënt is en mensen onnodig langer onbeschermd laat, kon het ministe rie niet tot andere gedachten bren gen. Mogelijk komt het ministerie volgende week nog met een aanpas sing van de vaccinatiestrategie. Bij Eilandzorg in Zierikzee en in de verpleeghuizen van ZorgSaam in Zeeuws-Vlaanderen zijn of worden bewoners deze week al gevacci neerd. Alle 59 bewoners, dus ook de mensen die onder de huisarts val len, kregen woensdag in Zierikzee een prik. Omdat j e vaste hoeveelhe den moet bestellen en de zorglocatie niet groot is, konden bij Eilandzorg - om verspilling van vaccin te voor komen - de handen ineen worden geslagen. Minder besmettingen In Zeeuwse verpleeghuizen werd de afgelopen week bij veertien mensen een coronabesmetting vastgesteld. Dat zijn minder positieve tests dan in de voorafgaande weken toen het aantal ontdekte besmettingen tus sen de 35 en de 40 lag. Nieuwe be smettingen waren in de gemeenten Vlissingen (7), Middelburg (5), Goes (1) en Terneuzen (1). Afgelopen week overleden negen mensen met corona in een verpleeg huis. De sterfgevallen waren in de gemeente Vlissingen (5) en Terneu- zen (4). 27 cliënten herstelden van de virusinfectie. In de tweede coronagolf zijn in to taal 85 bewoners van een Zeeuws verpleeghuis na een coronabesmet ting overleden. In totaal werden 397 cliënten positiefgetest. Van hen zijn inmiddels 247 mensen hersteld. De nieuwe Zwemschool Arnemui- den verzorgt de zwemlessen in het Julianabad, maar ook allerlei zwemactiviteiten voor de jeugd, zoals discozwemmen, zegt Sigrid Heijkans van Zwemschool Goes. ,,Het is een prachtig bad. Het moet opgeknapt worden, maar het is zonde om dat gesloten te houden. We hoefden er niet lang over na te denken om ja te zeggen." Toezichthouders De zwemlessen zullen plaatsvin den op woensdagmiddag en zater dagochtend. Op de uren daarbuiten en op de andere dagen is het vrij zwemmen. De zwemschool zorgt ook voor de toezichthouders die met vrijwilligers het zwembad be heren. Personeel van Zwemschool Goes kan ook in Arnemuiden aan de slag. Informatie over zwemtij- den, aanmeldingen en kosten vol gen binnen enkele weken. Het Julianabad ging in 2016 dicht, omdat een renovatie nodig was en de gemeente dat te duur vond. Di verse pogingen zijn sindsdien van uit Arnemuiden ondernomen om het bad open te krijgen. En nu gaat dat echt lukken. Om dat mogelijk te maken moet nog wel veel werk worden verzet en dat kost ook veel geld. Dankzij een financiële regeling met de ge meente Middelburg kan de Stich ting Behoud Julianabad Arnemui- den meteen aan de slag met de re novatie. ,,Het geld dat we nu van de gemeente krijgen, moeten we straks uit de subsidie terug beta len", zegt Wim Dodmond namens de stichting. ,,Maar ja, we kunnen de kosten ook niet uit eigen zak voorschieten, dus die lening is wel belangrijk." vrijdag 29 januari 2021 Jr Conclusie: zonder telefoons en Reageer op pzc.nl Gisteren: Harde aanpak relschoppers helpt nieuwe rel len voorkomen 1851 reacties MIDDELBURG Het windpark Borsele, voor de Zeeuwse kust is op een onverantwoorde plek gebouwd vanwege de nabijheid van de ha vens van Antwerpen, Rot terdam en Vlissingen. Dat concludeert de Partij voor Zeeland uit het feit dat sinds kort permanent een speciale sleper bij het windpark ligt om aan varingen te voorkomen. Statenlid Frangois Babijn wil van het dagelijks pro vinciebestuur weten hoe veel dat kost, wie ervoor opdraait en of de veilig heid vóór 1 januari, toen de sleper er nog niet was, wel voldoende ge waarborgd was. LEWEDORP Biljarter Joey de Kok uit Lewedorp is door de ge meente Borsele geëerd voor zijn goede presta ties. De Kok kreeg uit handen van wethouder Marga van der Plasse een beeldje. De Kok bil jart op hoog niveau en stond ruim een week ge leden tijdens het biljart- toernooi The Duke Chal lenge tegenover zesvou dig wereldkampioen Torbjörn Blomdahl. Zijn prestaties waren voor de wethouder voldoende reden om hem in het zon netje te zetten. Dat hij uit eindelijk van Blomdahl verloor, doet wat haar be treft niets af aan zijn sportprestaties. Floor Fonteijne is na bijna drie jaar weer terug in de gemeente raad van Schouwen-Dui- veland. Hij was de eerst volgende op de kieslijst van LSD om de plek in te nemen van Marcel Willemse, die zijn zetel om gezondheidsrede nen beschikbaar heeft gesteld. Fonteijne was in de vorige raadsperi ode ook al actie voor Leefbaar. Opvallend was zijn af wijkende stem in 2017 tegen Brouwerseiland. Hij werd gisteravond geïnstalleerd door bur gemeester Jack van der Hoek. De Zeeuwse organisaties voor ouderenzorg vaccineren vol gende week de cliënten met een verpleeghuisindicatie. Dat zijn de mensen die onder de instel lingsarts (specialist ouderenge- neeskunde) vallen. Theo Giele Middelburg De datum die al met potlood in de agenda stond, kan er nu met pen in gezet worden: op 1 mei van dit jaar gaat het zwembad van Arnemuiden na vijf jaar weer open. En ook de zwemlessen beginnen toch al dit jaar, dankzij een samenwerking met Zwem school Goes. Maurits Sep Arnemuiden Het Julianabad in Arnemuiden toen het nog open was. Zo zal het er deze zomer ook weer uit zien. ARCHIEFFOTO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2