Met olympisch ticket kan Van den Berg nu zijn belofte inlossen in slotfase langs Willem II 19 21 gaan in aanloop naar PSV crisisgesprek aan op de defensie van AZ, diep op de helft van de tegenstander. Abracadabra In Friesland ging het dan woensdag weer om het vermogen van Feyen- oord om de tactische aanpassing van Heerenveen op te vangen. Dat leek een ingewikkeld wiskundig vraagstuk, maar de manier waarop de Friezen speelden was natuurlijk geen abracadabra. Kort samengevat: de Zweedse aanvaller Benjamin Nygren speelde opeens niet. Hee renveen hield de positie links voorin helemaal open. In die zone speelde vormgever Joey Veerman, maar natuurlijk vooral als midden velder die veel naar binnen zou trekken. En diezelfde Veerman ju belde na afloop dat Feyenoord hem zoveel vrijheid had gegund. ,,We probeerden dat in het veld te organiseren, maar we kregen dat gewoon niet voor elkaar'', zei Berg huis. Toch was dat niet zo heel moeilijk geweest, maar dan had de aanvoerder van Feyenoord ook zelf een flinke, defensieve bijdrage moeten leveren. Keer op keer had hij dan met de opkomende links back Rami Kaib mee terug gemoe ten. Dan had back Lutsharel Geer- truida simpel naar binnen kunnen trekken om daar uitblinker Veer man te kunnen oppakken. Het gebeurde niet en binnen de lijnen vonden de spelers van Feyen- oord het blijkbaar prima dat Berg huis weinig oog had voor Kaib. Ad vocaat, in zijn loopbaan toch eigen lijk altijd meedogenloos voor spe lers die hun taken niet uitvoeren, repareerde het vervolgens ook niet meer vanaf de zijlijn. Het gevolg was dat Feyenoord geen enkele grip kreeg op Heeren veen en werd geslacht. Bij Feyen- oord zitten ze blijkbaar niet altijd meer op één lijn, terwijl dSt juist de basis voor de succesvolle weder opstanding na de periode onder Jaap Stam was. Advocaat koos voor een compacte speelwijze, het le verde een serie van 26 wedstrijden zonder nederlaag op. Maar juist die aanpak staat nu ter discussie. Het groepsgesprek van vandaag zal veel duidelijk maken. Is er straks weer één gedachte? Wie doet er wa ter bij de wijn, de trainer of de spe lers? ,,Ik wil vrijdag horen hoe zij het zien, dat lijkt mij ook weleens aardig'', zei Advocaat. ,,Laat de spe lers maar eens praten. Gebeurt dat niet veel, dat de spelers zelf praten? Nee. Zei Berghuis dat we terug moeten naar de tekentafel? Dat is eigenlijk ook wat ik zeg.'' Met Nils van 't Hoenderdaal en Theo Bos streed Roy van den Berg in het Zwitserse Grenchen om de laatste beschikbare plek in de olympische teamsprintselectie. Harrie Lavreysen, Jeffrey Hoog land, en Matthijs Büchli werden in de zomer al aangewezen. Van den Berg (32) was na drie keer een ronde van 250 meter - met telkens tussenpozen van 35 minuten, zoals dat ook op de Spe len gebeurt - het snelst. Hoewel hij vol vertrouwen begon aan de bike-off voor de positie van star tende renner, was de druk groot, vertelt hij vanuit Zwitserland. ,,Daar draai ik niet omheen, dit was wel heel spannend'', aldus Van den Berg, tweevoudig we reldkampioen op de teamsprint. ,,Er stond ook wel wat op het spel. Ik wil heel graag naar Tokio. Dat ik de sterkste was de laatste jaren, wist ik wel. Maar dat betekende ook dat ik alleen maar wat te ver liezen had. Nu heb ik laten zien dat ik met deze druk en omstan digheden kan omgaan.'' Pas na alle starts werd de uitslag bekendgemaakt. De drie renners wisten tussendoor niet welke tij den ze hadden gereden. ,,Dat maakte het extra spannend. De coaches wilden iedere renner tot het einde toe gemotiveerd hou den en alles laten geven. Ik had een goed gevoel, maar pas twintig minuten na alle races kwam er uitsluitsel. Dat leek veel langer, pfff. Alles moest strak gecontro leerd en bekeken worden.'' Van den Berg bleek driemaal de snelste, met een gemiddelde van 17,1 seconde per ronde. ,,We heb- ben alle drie heel snel gereden, het niveau was heel hoog. Ik ben ook erg blij met mijn tijden." En uiteraard vooral met de belo ning, een ticket voor Tokio. ,,Hier- mee wordt al mijn harde werken beloond. Alles wat ik ervoor heb moeten laten de laatste jaren, is het nu waard geweest.'' Moeder Hij belde direct met het thuis front. ,,Met mijn vrouw en kinde ren, maar ook met mijn vader. Ik heb in juni 2019, twee dagen voor mijn moeder overleed, haar be loofd olympisch kampioen te worden. Ook voor haar. 'Ja, jon gen, ga daar maar voor', zei ze. Die belofte heeft daarna wel zwaar op mijn schouders gelegen, maar is ook absoluut een drijfveer voor me geweest om alles te geven voor dat doel. De Spelen werden een jaar uitgesteld, maar nu heb ik de kans om die belofte in te lossen.'' Theo Bos had stiekem gehoopt op een vierde deelname aan de Spelen. Dat zat er niet in, al was de teleurstelling niet enorm voor 37- jarige vijfvoudig wereldkampi oen. ,,Ik wist dat Roy in goeden doen te sterk zou zijn, maar je weet nooit natuurlijk. Ik heb zelf ook heel goede tijden neergezet en het was een mooie wedstrijd. Ik heb alles gegeven, maar meer zat er niet in, helaas." klasseerde bezoekers met grote cij fers huiswaarts werden gestuurd. Dat kon nauwelijks los worden gezien van die wissels die Erik ten Hag daags voor de kraker met AZ doorvoerde. Tadic werd op links vervangen door Quincy Promes, W Brobbey heeft nog niet bijgetekend, maar hielp Ajax wel voorbij Willem II terwijl Zakaria Labyad plaats maakte voor Edson Alvarez. Hij nam naast Ryan Gravenberch plaats, waardoor Davy Klaassen in de schaduw van Sébastien Haller moest opereren. Daar was de af- stemming niet optimaal, zoals het inpassen van Alvarez de defensie meer helft dan de aanval. Dat Ajax aan creativiteit inboette, betekende niet dat het geen kansen creëerde. Antony schoof de bal al snel voorlangs, terwijl Haller een hard schot van Daley Blind naar de lat toucheerde. Jurriën Timber en Klaassen toonden zich vervolgens te collegiaal toen de bal voor het in- prikken lag. Zoals Noussair Mazraoui het vijandelijk doel onder vuur nam, deed Ché Nunnely dat andermaal namens Willem II. Met Tadic voor Promes leek Ajax al vroeg in de tweede helft alsnog op weg naar de zege. Klaassen, die voor rust nog met een omhaal rake lings naast schoot, kreeg de bal nu op iets minder acrobatische wijze wel langs de juiste kant van de paal. De vreugdekreet was veelzeggend. Klaassen sprong met een vuist in de lucht. Niet eens vanwege de schoonheid van zijn treffer, maar meer door het belang. Ajax leek Willem II alsnog op de knieën te krijgen en daarmee een nieuw stapje naar de landstitel te zetten. Dan moest de koploper alleen niet dezelfde fout als in Tilburg be gaan. Ook toen liet het Willem II langszij komen. Dat gebeurde nu vrij snel, met een flitsende aanval door het midden die werd afgerond door Evangelos Pavlidis. In de kan senregen die volgde werd het met dank aan de invallers alsnog een heel aangename speelronde. EREDIVISIE Stand g Uitslagen Programma vrijdag 29 januari 2021 Twee dagen voor haar overlij den zei Roy van den Berg tegen zijn moeder dat hij olym pisch goud zou winnen. Giste ren veroverde de baansprinter een ticket voor Tokio, dus hij krijgt de kans om die woorden waar te maken. Walter van Zoeren Grenchen Roy van den Berg. foto bsr gespeeld w v pt (v-t) 1 Ajax 19 15 2 2 47 63-15 2 PSV 19 13 4 2 43 45-19 3 Vitesse 19 13 2 4 41 33-17 4 AZ 19 10 7 2 37 44-28 5 Feyenoord 19 10 5 4 35 34-19 6 FC Groningen 19 10 4 5 34 28-22 7 FC Twente 19 8 5 6 29 33-25 8 FC Utrecht 19 6 9 4 27 24-24 9 Heerenveen 19 6 7 6 25 28-27 10 Sparta 19 6 4 9 22 28-31 11 Heracles 19 6 4 9 22 22-30 12 Fortuna Sittard 19 6 4 9 22 28-37 13 VVV 19 6 4 9 22 32-46 14 PEC Zwolle 19 4 9 6 21 22-29 15 RKC 19 3 5 11 14 16-33 16 ADO Den Haag 19 2 5 12 11 16-44 17 Willem II 19 2 4 13 10 22-42 18 FC Emmen 19 0 6 13 6 17-47 SPEELRONDE Gisteren Sparta - FC Twente 0-0 Ajax - Willem II 3-1 Morgen 16.30 uur Heracles - FC Groningen 18.45 uur FC Utrecht - PEC Zwolle 20.00 uur Fortuna Sittard - VVV 21.00 uur Vitesse - RKC Zondag 12.15 uur FC Twente - Heerenveen 14.30 uur Willem II - FC Emmen 14.30 uur Feyenoord - PSV 16.45 uur ADO Den Haag - Sparta 16.45 uur AZ - Ajax

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21