Minister: tempo inenting omhoog Je yvl£MW6 Coalitie en oppositie uiten felle kritiek op lage vaccinatiegraad Nederland JOL 'Breek de macht van Facebook en Twitter' 'Puinhoop bij politie-eenheid inlichtingen' Walcheren Digitale platforms voelen zich niet verantwoordelijk voor oproepen tot geweld. Internetdeskundige Marleen Stikker vindt dat het anders moet. Vernietigend rapport over misstanden die niet werden aangepakt Je zult in coronatijd maar aan een nieuwe baan beginnen. Dominique Hegenbart, Marieke de Wild en Tom Joosse (vlnr) deden dat. Ze hebben hun collega's nog nooit in levenden lijve ontmoet. „Maar wie ik ook bel, ze helpen me allemaal!'' »zeeland 2 Minister De Jonge ligt zwaar onder vuur van de Tweede Kamer. Ook in de coalitie is men klaar met het trage verloop van de vaccinaties. Ons land bungelt momenteel hele maal onderaan de Europese inen tingslijstjes. De Jonge belooft beter schap tegenover deze krant: ,,In de komende twee a drie weken gaan we meer wegprikken dan wat er aan vaccins binnenkomt. Dat bete kent dat we met een paar weken bij zijn. We trekken ons been écht bij. In de laatste week van februari zal de voorraad zo klein zijn dat je ter nauwernood genoeg in voorraad hebt om te kunnen prikken wat er de week daarna in de agenda staat.'' Cruciaal moment De uitspraken van De Jonge komen op een cruciaal moment: in het ka binet en in de Tweede Kamer is veel onvrede over de lage Nederlandse coronavaccinatiegraad. We prijken Zet al die prikken! Mensen willen een vaccin om vrijheid terug te krijgen onderaan de lijstjes van de Wes terse landen, dus richten de giftige pijlen van oppositie- én coalitiepar tijen zich nu op De Jonge. Zelfs in de ministerraad zou een collega tegen De Jonge hebben ge zegd: ,,Dit is niet best, Hugo.'' Een prominente minister verzucht: ,,We bungelen onderaan in Europa, de vaccinatiecampagne komt traag op gang. We vragen heel veel van mensen. Er is veel onzekerheid." De vorderingen worden door ingewij den van coalitiepartijen 'tamelijk zorgwekkend' en 'beroerd' ge noemd. D66, GroenLinks, PvdA en SGP willen van de minister weten wan neer hij verwacht dat we in de Eu ropese middenmoot belanden en welke sleutelfiguren binnen zijn ministerie (Volksgezondheid) de operatie leiden. Zijn eigen partij, het CDA, vraagt zich hardop af waarom de krijgsmacht niet wordt ingezet. Volgens De Jonge speelt Defensie al een belangrijke rol bij de vaccinatie. Super lelijk In de EU-landen is nu gemiddeld 2,2 procent van de mensen gevacci neerd. Nederland valt volledig uit de toon met een schamele 1,1 pro cent. D66-fractieleider Jetten eist actie: ,,Dat staatje van Nederland met Bulgarije onderaan is super lelijk, daar wil je snel van af. Maar dat is niet het belangrijkste. Men sen willen een vaccin voor hun ge zondheid en om hun vrijheid terug te krijgen. Zet al die prikken!" »P2, P4 en ZEELAND 2 vrijdag 29 januari 2021 Nieuwsmedia »P15 P13 Coronaminister Hugo de Jonge belooft dat Nederland binnen een maand de prikachterstan- den heeft ingelopen. De Jonge doet deze belofte na felle kritiek op zijn vaccinatiebeleid. Edwin van der Aa Jan Hoedeman Den Haag - Rob Jetten, D66 Grijs en regenachtig pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1