r [>6 Nieuwbouw Nieuwstraat-Zuid in Terneuzen komt er eindelijk aan Oud-wethouder Stoker komt terug 5000zonnepanelen op dak van kaasbedrijf 7 'Geen recht op planschade' De zaak is nog een staart van het hoofdpijndossier Reggestede. Deze Lochemse projectontwikkelaar wilde in 2014 op het perceel van Seghers-Schout, ver buiten de stad aan de Absdaalseweg, een winkel centrum met grote supermarkt bouwen. Reggestede en Seghers- Schout wilden hiervoor gebruik maken van het in 2013 niet geheel dichtgetimmerde bestemmings plan, wat ter plaatse alle vormen van detailhandel mogelijk maakte. Na het in 2017 dichten van deze maas werd nog jaren geprocedeerd. Reggestede haakte uiteindelijk af, maar Seghers-Schout meent dat hen nu een enorme som geld door de neus is geboord en wil genoeg doening. Hulst wil niet uitkeren Een gespecialiseerd bureau, in de arm genomen door Seghers- Schout, bepaalde dat de percelen, door het afnemen van de bestem ming detailhandel, ruim 8,1 mil joen euro minder waard zijn. De gemeente schakelde zelf ook een bureau in en dat becijferde het schadebedrag op iets meer dan een miljoen. Het bureau adviseerde Hulst om Seghers-Schout de helft van dit bedrag uit te keren omdat er weliswaar sprake is van 'het verval len van een tijdelijk voordeel' maar dat het zomaar weer ontnemen van dit voordeel niet billijk is. Hulst wil echter ook die helft niet uitkeren, want de gemeente vindt dat Seghers-Schout geen schade heeft geleden. De bestuursrechter is het eens met de gemeente. Ook de rechter vindt dat er geen recht op plan- schade is als het voordeel weer wordt weggenomen. Seghers- Schout had moeten weten dat de gemeente die verruiming van het bestemmingsplan nooit voor ogen had. Bovendien oordeelt de be stuursrechter dat niet gebleken is dat Seghers-Schout kosten heeft De rechter spreekt over wegvallen van tijdelijk genoten voordeel. Maar vier jaar is best lang gemaakt of investeringen heeft ge daan om de oorspronkelijke plan nen voor het winkelcentrum te realiseren. De raadsman van Seghers- Schout, Luuk Gerritsen, heeft laten weten dat ze het hier niet bij laten zitten en dat er hoe dan ook een gang naar de Raad van State volgt. ,,De bestuursrechter heeft het over het wegvallen van een tijdelijk ge noten voordeel. Maar vier jaar is best lang voor tijdelijk." De advo caat wilde verder niks kwijt over de kwestie die Hulst al zoveel hoofd brekens bezorgde. De oude horecapanden die er eer der stonden, zijn eind 2019, begin 2020 al gesloopt. Het heeft vervol gens nog even geduurd om de ont werpen tot in detail uit te werken. Dat had wat voeten in de aarde, omdat de Nieuwstraat-Zuid geen gemakkelijke bouwlocatie is. Er zit een flink hoogteverschil in. Nu is het dan zover. De heipalen die om overlast te voorkomen zijn geboord, zitten in de grond. Aan nemingsbedrijf Van der Poel kan aan de slag. Nico Fierloos tekende voor de ontwerpen van de nieuwe panden. Hij vertelt doelbewust te hebben gekozen voor een mo derne uitvoering met een histo risch tintje. ,,Dat past het beste bij de Terneuzense binnenstad", al dus Fierloos. Elk pand een eigen stijl Elk pand krijgt een eigen stijl, ter wijl de hele begane grond toch slechts door één gebruiker zal worden ingenomen. Instelling voor psychiatrische zorg Zeeuwse Gronden verhuist erheen met haar kantoor dat nu nog aan de Axelse- straat zit. Ook komen er spreekka mers en dagbestedingsvoorzie ningen, waaronder maatschappe lijk restaurant El Cantina. Tien duplexappartementen voor huishoudens van twee of drie personen verrijzen op de eerste en tweede verdieping. Woningstich ting Clavis meldt dat de huurprijs nog niet precies bekend is, maar dat die iets meer dan 600 euro zal bedragen. Huurtoeslag is mogelijk. Modern met een historisch tintje past bij de Terneuzense binnenstad Eind dit jaar start de inschrijving voor de woningen via de site van ZuidWestWonen. De oplevering van het complex is in het eerste kwartaal van 2022 voorzien. Stoker kan in de raad terugkomen, omdat één van de raadsleden van haar voormalige partij TOP/Ge meentebelangen, Frank Deij, on langs wethouder is geworden. Zij was de eerste opvolger. Stoker: ,,Als ik van die zetel wilde afzien, moest ik daarvoor tekenen. Dat heeft me aan het denken gezet. Ik heb daarop besloten weer poli tiek actief te worden." Terugkeer bij TOP/Gemeentebelangen zat er vol gens haar niet in na alles wat er vo rig jaar is gebeurd. Haar collega's in het college van B en W, onder wie partijgenoot Frank van Hulle, zeg den het vertrouwen in haar op. De aanleiding was het besluit van het bestuur van de Terneuzense wel- zijnsinstelling aan-z om de zit- Terneuzense raad telt dertien partijen waarvan zeven eenpersoonsfracties tende directeur een vaste aanstel ling te geven tegen een salaris waar B en W het niet mee eens waren. Stoker was voorzitter van aan-z. ,,Ik ben in 2018 gekozen met bijna vierhonderd voorkeurstemmen", licht Stoker toe. ,,Ik wil de komende vijftien maanden, tot de raadsver kiezingen in 2022, mijn best doen voor al die kiezers. Bovendien, ik zit zeventien jaar in de gemeentepoli tiek. Ik zie het als topsport en als topsporter kun je niet zomaar stop pen." Of zij met Terneuzen Sterk mee zal doen aan de verkiezingen in 2022, weet ze nog niet. Recht Wethouder Van Hulle en TOP/GB- fractievoorzitter Jos Verdurmen la ten weten de stap van Stoker te be treuren, maar stellen ook: ,,Zij heeft volgens de Kieswet het recht die ze tel in te nemen." Met Terneuzen Sterk telt de Ter- neuzense raad dertien partijen, waarvan zeven eenpersoonsfrac ties. St. Paul in Sint Jansteen maakt kaasproducten en binnenkort ook nog iets heel anders: zonne-ener- gie. Er worden ruim vijfduizend zonnepanelen op het dak gelegd. Via het platform Zonnepanelen- Delen kan er vanaf morgen geïn vesteerd worden in het zonnedak. In 2016 betrok St. Paul het voor malig expeditiecentrum van Neckermann aan de Verrekijker en maakt daar onder meer smelt kaas en zogenoemde kaasalterna tieven. Momenteel wordt er op het grote dak van het kaasbedrijf ook hard gewerkt aan de installa- tie van in totaal 5068 zonnepane len. Rond maart zou het werk klaar moeten zijn, laat Steffi Hool- werf van ZonnepanelenDelen weten. Wie zelf geen geschikt dak heeft voor zonnepanelen, kan vanaf morgen 13.00 uur investeren in zonne-energie uit Sint Jansteen. Iedereen kan via platform Zonne- panelenDelen één of meerdere 'Zonnedelen' kopen vanaf 25 euro. De panelen bij St. Paul gaan jaar lijks 1.463.486 kilowattuur aan stroom opwekken. Dat staat gelijk aan het verbruik van bijna vijf honderd huishoudens. Er is in to taal 147.000 euro nodig om het zonnedak op die plek te realiseren. woensdag 27 januari 2021 Rechter veegt claim van tafel De eigenaren van een lap grond naast tuincentrum Life&Garden in Hulst kunnen (voorlopig) flui ten naar hun planschadeclaim. Zij menen dat ze ruim acht mil joen euro schade lijden omdat op de grond geen detailhandel meer mag komen, terwijl dat eerst wél het geval was. De be stuursrechter heeft de claim van tafel geveegd. Sheila van Doorsselaer Hulst -Luuk Gerritsen, raadsman van Seghers-Hout Het gaat er eindelijk van komen, de nieuwbouw aan de Nieuwstraat-Zuid in de Terneu- zense binnenstad waarover al sinds 2008 is gesproken. En het wordt stijlvol. Harmen van der Werf Terneuzen -Nico Fierloos, architect Oud-wethouder Paula Stoker keert terug in de Terneuzense gemeenteraad met een eigen partij, Terneuzen Sterk. Harmen van der Werf Terneuzen Sophie Stockman Sint Jansteen Voorzijde (boven) en achterzijde (onder) van de nieuwbouw aan de Nieuwstraat-Zuid in Terneuzen. ARTIST IMPRESSIE NICO FIERLOOS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 59