Puzzel is nu gelegd voor Krabbendijke II Verkeersoverlast door Waterpark Studenten in Goes klauteren straks over grote hindernisbaan BEVELANDEN EN THOLEN 7 Jumbo naar veilingterrein KINDERBURGEMEESTER REIMERSWAAL Eén van de kaarten is de verhuizing van de Jumbo naar het voormalige veilingterrein. Als die niet doorgaat wordt de verplaatsing van de sportvelden naar westrand van het dorp en de bouw van een brede school en woningen op de vrijko mende grond bijna drie miljoen duurder. ,,Dan is het maar net hoe veel geld uw gemeenteraad nog ex tra voor Krabbendijke over heeft", zei Both. Beter bereikbaar Aan Jumbo zelf zal het niet liggen. De supermarktketen wil graag een grotere en beter bereikbare winkel aan de Westelijke Parallelweg bou wen. In ruil daarvoor zou een pro jectontwikkelaar appartementen op de huidige locatie mogen bou wen. Maar een raadsmeerderheid heeft middels een amendement van de coalitie bedongen dat er eerst een onderzoek moet komen naar het behoud van de winkels op de huidige plek van de supermarkt. Het is maar de vraag of Jumbo daar mee akkoord kan gaan. Het onderzoek komt er op initia tief van Marien Weststrate (LR). De Christenunie, die als enige te gen de toekomstplannen voor Krabbendijke stemde, weet de uit komst al. De fractie gelooft niet dat een tweede supermarkt realistisch is. Huib Bouwman noemt het on derzoek 'een vaag verhaal'. ,,Ik wens u er veel succes mee", sprak hij cynisch. Voor Weststrate is de zaak helder. Hij zei stellig niet mee te werken aan nieuwbouw van Jumbo als er geen goed winkel-al ternatief is voor een invulling van de Dorpsstraat. Kees Hoekman van VV Krab- bendijke was blij met de uitkomst van het debat. Twee weken geleden werd al duidelijk dat de voetbal club op een tijdelijk derde veld kan rekenen. ,,Dit voelt als het behalen van een periodetitel. We mogen nu nog gaan strijden voor de hoofd prijs, de bouw van een mooi nieuw complex bij de Rozeboom. Daar kijken we reikhalzend naar uit." Dit voelt als het behalen van een periodetitel, we gaan nu voor de hoofdprijs Alleen de ChristenUnie bleef met een kater achter. Huib Bouw man vindt dat zijn alternatieve plan, dat volgens eigen zeggen vier miljoen goedkoper is, niet serieus is genomen. ,,Je kunt niet op het al lerlaatste moment met een plan komen en het tot twee cijfers ach ter de komma hebben doorgere kend", reageerde Rien Sinke (SGP). Voor een mogelijke miljoenbespa ring was hij niet gevoelig. ,,We zijn hier geen bedrijf." De raad gaf gisteren ook groen licht voor de uitgave van vijf mil joen voor de nieuwbouw van de Julianaschool. Waterpark Veerse Meer is een plan voor een groot recreatiepark bij Arnemuiden. Om daar te komen zullen veel automobilisten via Le- wedorp gaan rijden. Want dat is vanaf de A58 de meest logische route. Afslag Heinkenszand, Le- wedorp en vervolgens via de smalle Nieuwe Kraaijertsedijk en achterliggende polderwegen naar het park. De dorpsraad maakt zich hierover grote zorgen. Het is on veilig en de lawaaibelasting van het huidige verkeer over de dijk is al boven de norm en dat zal alleen maar erger worden. De dorpsraad heeft daarom een zienswijze ingediend tegen het ontwerp bestemmingsplan. Het liefst was de dorpsraad daarin op getrokken met de gemeente, maar dat is niet gelukt vertelt voorzitter Automobilisten zullen via Lewedorp rijden waardoor een onveilige situatie ontstaat Ad Lijmbach. ,,We hadden wel wat meer betrokkenheid verwacht. Daarom hebben we nu een ziens wijze ingediend zonder support van de gemeente." Overigens heeft Borsele op het allerlaatste moment (één dag voor de sluiting van de inspraakter mijn) besloten om zelf ook een zienswijze in te dienen. Die gaat volgens wethouder Arno Witkam vooral over de verkeerssituatie rond Lewedorp. De raadsfracties van D66 en de PvdA hebben inmiddels ook vra gen gesteld over de betrokkenheid van de gemeente. Zij willen weten wat het college tot nu toe heeft ge daan om verkeersoverlast bij Le- wedorp te voorkomen en wanneer de bewoners van het dorp worden geïnformeerd over de stand van zaken. het ingaan van dit schooljaar ver huisd van Middelburg (locatie ZEP) naar Goes. In en rond Omnium zijn en worden daarom allerlei voorzie ningen aangelegd. Zo wordt buiten ook nog een 'compound' - een soort kazerne - nagebouwd. Binnen heb ben de mbo-studenten de beschik king over ruimtes voor onder meer fitness- en weerbaarheidstrainin gen, maar ook een magazijn, balie en kantoor voor de logistieke defensie opleidingen. Perspectief De studenten kunnen na het beha len van hun diploma aan de slag als bijvoorbeeld militair, handhaver of beveiliger. ,,De opleidingen zijn op dit moment erg populair'', zegt Mi chel Buijck, teamleider veiligheids- en defensieopleidingen bij Scalda. Dat heeft volgens hem onder meer te maken met het goede perspectief op het vinden van een baan. ,,Zeker nu er steeds meer handhavers actief zijn en Zeeland ook nog een zwaar beveiligde gevangenis krijgt (als compensatie voor het niet komen van de marinierskazerne, red.) is het een aantrekkelijke keuze.'' Driehon derd studenten volgen op dit mo ment één van de defensie- en veilig heidsopleidingen in Goes. Voor de aanleg van de hindernis- baan en andere buitenvoorzienin gen van Scalda wordt een klein deel van de stadscamping opgeofferd. Goes Sportievelingen wiens hart sneller gaat kloppen, kunnen hun vreugde temperen, want de baan is niet be doeld voor algemeen gebruik. Hij wordt aangelegd voor de studenten van de veiligheids- en defensieop leidingen van Scalda. Deze opleidin gen - de 'uniformberoepen' - zijn bij woensdag 27 januari 2021 De puzzel voor Krabbendijke is gelegd. Een grote raadsmeer- derheid heeft besloten waar drie sportverenigingen, drie ba sisscholen én de supermarkt de komende jaren mogen bouwen. De puzzel is in zekere zin ook een kaartenhuis, moest wethou der Maarten Both gistermiddag toegeven, al zal het niet zomaar instorten. Joeri Wisse Krabbendijke -Kees Hoekman, VV Krabbendijke Ze zijn er lang niet gerust op in Lewedorp. Een bevredigende oplossing voor de ontsluiting van Waterpark Veerse Meer is niet in zicht, maar de procedu res voor de realisatie lopen wel door. En als er geen oplossing komt krijgt Lewedorp veel ver keersoverlast, is de algemene verwachting. Melita Lanting Lewedorp KRUININGEN Hoe moet je eigenlijk door je meester of juf worden aangesproken als je kinder burgemeester bent? Raadslid Marien Weststrate had wel een idee. ,,Ik zou het wel leuk vinden als ze je aanspreken als edelachtbare weledelgestrenge heer", zei hij bij de installatie van Boaz van Houte. De tienjarige Krabbendijkenaar is de eerste kinderburgemeester van Reimerswaal. Maria Twigt uit Waarde hing hem bij zijn installatie in de raadszaal een door haar zelf gemaakte ambtsketen om. Zij mocht na een open sollicitatie aan burgemeester José van Egmond een jaar lang meedenken over de functie van kinderburgemeester. foto johan van der heijden Jochem Bruggink (l), bouwer van survivalbanen, en een medewer ker bouwen aan de baan bij Omnium in Goes. foto johan van der heijden De oplettende automobilist of fietser die weleens over de Ringbaan-oost in Goes rijdt, heeft het wellicht al gezien: naast sport- en recreatiecen trum Omnium wordt een grote hindernisbaan gebouwd. Rob Paardekam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 58