Hoe werkt het? cf Thuiswerken en het nieuwe normaal Hoe overleef ik de thuiswerkcrisis? Bekijk het aanbod op pzc.nl/masterclass We hebben er behoorlijk aan moeten wennen: thuiswerken. Al sinds 13 maart 2020 werkt Nederland grotendeels vanuit het kantoor in huis. Er gingen al vroeg stemmen op om dit 'het nieuwe normaal te maken', maar tegelijkertijd zijn er ook tegengeluiden die de sociale functie van het kantoor missen. In veel beroepsgroepen blijkt echter dat het thuiswerken prima gaat. Hoe nu verder? Ondanks het incidentele gestuntel met Zoom of Teams of het opduiken van kinderen en/of katten tijdens videovergaderingen, lijkt alles toch wel lekker door te lopen. Ook al is leuk soms anders als je weer een hele dag achter je computer hebt gezeten en vergeten bent om fatsoenlijk pauze te houden. Het gebrek aan ritme is dan ook een van de meest voorkomende problemen, net als het gemis van de collega's. Uiteindelijk sprak je hen voor de coronacrisis misschien wel meer dan je eigen familie! Een ander veelvoorkomende klacht van thuiswerkers is fysiek. In veel thuiskantoren zijn bureau en stoel minder of helemaal niet ergonomisch ingericht, laat staan dat er een optie voor staand werken is zoals op veel kantoren. Dit zorgt voor pijn in de rug, schouders, armen en elders. Ook de ogen krijgen het zwaar te verduren door lange dagen naar schermen te kijken. Ondanks of dankzij deze uitdagingen kijken werkgevers en werknemers ook graag vooruit naar de tijd 'dat we weer mogen'. Oftewel dat de thuiswerker langzaam weer kantoren gaat bevolken. Experts denken dat we het afgelopen jaar blijvend zijn veranderd, dat patronen aangepast gaan worden. Een hoop mensen willen helemaal niet fulltime terug naar kantoor en die dagelijkse file wordt ook gemist als kiespijn. Er lijkt in Nederland genoeg animo te zijn voor een meer flexibele vorm van werken, in plaats van het 9:00 tot 17:00-keurslijf waarin veel kantoren voorheen zaten. De vraag is hoe er een bepaalde vorm van werken gecreëerd kan worden waar zowel de werkgever als werknemer zich prettig bij voelt. Een vraag die om antwoorden schreeuwt. VeeL mensen hebben het na bijna een jaar wel een beetje gehad met aLLeen maar thuiswerken. In zijn masterclass geeft organisatiepsycholoog Kilian Wawoe antwoord op alle vragen van thuiswerkers, zodat je nooit meer vermoeid in een Lange videovergadering hoeft te zitten. En hoe ziet het kantoor er eigenlijk uit als je Later dit jaar terugkeert? Wawoe geeft een masterclass over werken tijdens én na de coronacrisis, waar je iedere dag profijt van hebt. Hij brengt een tas voL ervaring mee bij onder meer ABN-AMRO. Nadat Wawoe daar opstapte, schreef hij twee boeken: Het Nieuwe Belonen (2017) en Performance management in een agiLe werkomgeving (2019). Biografie Commerciële bijlage Met een voorsprong terug naar kantoor Dit college geeft antwoord op alle vragen van thuiswerkers. Hoe voorkom je dat digitaal vergaderen vermoeiend wordt? Heeft jouw kantoor straks nog dezelfde functie? Organisatiepsycholoog Kilian Wawoe geeft een college over werken tijdens en na de coronacrisis, en schetst hoe jouw werksituatie eruit ziet als we straks weer terug naar kantoor mogen. Online masterclass van ruim 1 uur: Dinsdag 2 maart I 20.30 uur Organisatiepsycholoog Kilian Wawoe is docent Human Resources Management aan de Vrije Universiteit Amsterdam en werkt daarnaast als consultant en public speaker. Hij was als personeelsmanager werkzaam bij ABN-AMRO. Hij verliet de bank uit onvrede met de bonuscultuur. Kilian begon de werking van bonussen te onderzoeken en constateerde dat ze niet aanzetten tot meer motivatie of betere prestaties. Een goed gesprek tussen medewerker en leidinggevende is van groter belang. Hij schreef er de boeken Het Nieuwe Belonen (2017) en Performance management in een agile werkomgeving (2019) over. Voor alle voorwaarden ga je naar www.pzo.nl/masterclass

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 53