et doel alle middelen? Interview met Sven Brinkhoff ITv Bekijk het aanbod op pzc.nl/masterclass Op zoek naar de mazen in de wet met Sven Brinkhoff Op zoek naar de mazen in de wet Geef je relatie een boost met déze tips met Sven Brinkhoff Commerciële bijlage 3 y&/ Masterclass v Op dinsdag 23 maart geeft Sven Brinkhoff een masterclass over de opsporingsmethoden van de politie. Heiligt het doel inderdaad de middelen? Hoe ver gaat het? Gaat het ook té ver? Of zoals hij zelf zegt: "Je gaat écht achter de schermen kijken van hoe de bestrijding van de georganiseerde criminaliteit verloopt en ontstijgt zo het niveau van borreltafel praten." Met grote interesse volgt hoogleraar strafrecht Sven Brinkhoff (41) de bestrijding van de georganiseerde misdaad door Openbaar Ministerie (OM) en politie. Hij gaat hierover graag het debat aan tijdens zijn colleges aan studenten van de Open Universiteit, in de media en ook tijdens zijn masterclass. Met de zaak van Willem Holleeder in de voorbije jaren en op dit moment het Marengo-proces heeft het strafrecht aan aandacht niet te klagen in het nieuws en aan de talkshowtafels. In 2019 werd de advocaat van kroongetuige Nabil B., Derk Wiersum, doodgeschoten vlakbij zijn huis. De tactieken van verdachten zoals die terechtstaan in het Marengo- proces worden steeds heftiger. Brinkhoff onderzoekt hoe fundamentele rechten kunnen worden gewaarborgd in de jacht van de politie en het OM op de grote jongens. Daarbij vraagt hij zich regelmatig af: 'Heiligt het doel alle middelen?' Een prikkelende vraag die ook centraal staat in de masterclass. Deze vraag van Brinkhoff is actueel en belangrijk nu de Nederlandse politie steeds vaker gebruik maakt van methoden die vroeger niet mochten. Denk bijvoorbeeld aan het inzetten van kroongetuigen bij rechtszaken, het volgen van advocaten, bijvoorbeeld in Dubai om Taghi te vinden en de inzet van de criminele burgerinfiltrant. Brinkhoff begrijpt het sentiment om de georganiseerde misdaad stevig aan te pakken en geeft toe dat de 'verruwing van de criminaliteit daar ook om vraagt'. Wel breekt hij een lans voor de rechtsstaat: "Bij sommige methoden moetje denken: willen we dit wel? En als dat zo is, op welke manier zetten we ze dan in?" Het OM en de politie lijken de publieke opinie achter zich te hebben als het gaat om het inzetten van vergaande middelen om grote criminelen op te pakken, maar een aantal mensen romantiseert de georganiseerde misdaad ook. Zie bijvoorbeeld de massale aandacht voor de rechtszaken van Holleeder. Brinkhoff doet er niet aan mee: "Misdaad is een doodlopende weg. Ofwel je sneuvelt in het criminele milieu, of je belandt in de handen van de politie en het OM." Maar dan moeten ze wel eerst gepakt worden... SPECIAAL ^jlfOOR JOU Hoe houd ik mijn relatie spannend tijdens én na coronatijd? Hoe houd je je duurzame relatie gezond? Werkt een monogame relatie überhaupt wel? Zeker in coronatijd zitten stellen erg op eikaars lip en kun je elkaar af en toe wel achter het behang pLakken. Marith ledema spreekt en schrijft veel over seks en relaties, en vertelt ons het geheim van een goede en passievolle relatie. Zo zorg je ervoor dat jij en je liefde elkaar na jaren nog steeds geweldig én aantrekkelijk vinden. Hoe ver gaat de politie in de opsporing van grote criminelen? We kennen allemaal de series als Undercover of Penoza, waarin de politie alles op alles zet om grote criminelen op te sporen. Hoe gaat het er in real life aan toe? WeLke middeLen zet de poLitie in, en nog belangrijker: kan de politie daarin ook te ver gaan? Hoogleraar strafrecht Sven Brinkhoff neemt je mee in de wereld van de opsporing. Online masterclass van ruim 1 uur: Dinsdag 23 maart I 20.30 uur Online masterclass van ruim 1 uur: Dinsdag 16 maart I 20.30 uur 1 Voor alle voorwaarden ga je naar www.pzc.nl/masterclass s*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 51