JONG IN COLIJNSPLAAT Kapper zoekt onbruikbare föhn 9 Hoe is het om op te groeien in Zeeland? Waar houden jongeren zich mee bezig? We laten hen op deze plek aan het woord. Vandaag: Levi de Smit (16) uit Colijnsplaat. ,,Met school, ik doe dit jaar eind examen vmbo op het Goese Ly ceum. Heb wel vertrouwen dat het goed komt. We hebben gelukkig nog wel iedere dag les." ,,En daarnaast werk ik regelmatig op de KG18, een vissersboot uit Colijnsplaat. Daar voer ik onder houdswerkzaamheden op uit. Zo als lampjes vervangen en schilder werk." ,,Het klinkt misschien een beetje gek omdat ik op het Goese Lyceum de richting houtbewerking volg, maar uiteindelijk wil ik straks naar de zeevaartschool in Vlissingen. En dan stagelopen op een tanker of containerschip. Machtig mooi lijkt me dat." ,,Nou en of. Dat is jaren terug tij dens scouting ontstaan. Toen ik een motorbootje van Colijnsplaat naar Kamperland mocht varen. Dwars over het Veerse Meer. Dat vond ik geweldig. Zodoende heb ik dit jaar een stageplek aan boord van een vissersboot gezocht. Juist, de KG18 die in Colijnsplaat aan de steiger ligt.'' ,,De eerste week hield ik geen hap binnen. Wat heb ik afgezien. Meer dan een appel kreeg ik per dag niet naar binnen. En dan zijn vijf dagen aan boord lang. Toen ik vrijdags weer voet aan wal zette, was ik vijf kilo lichter. Inmiddels gaat het ge lukkig beter. Want tegelijkertijd geniet ik enorm van die hoge gol ven. De wind, de spetters in je ge zicht." ,,Dat klopt. Stilzitten daar doe ik niet aan. Als ik niet naar school ga, ben ik wel aan het werk. Is het niet op de boot, dan in de zomer wel op de Rusthoeve in Colijnsplaat. Waar ik onkruid wied of mee ga op de trekker. En bij camping Ori- sant werk ik in het onderhoud. Oh, en dan vergeet ik nog te ver tellen dat ik iedere zaterdag actief ben bij scouting en regelmatig ga vissen." „Momenteel aan mijn Suzuki TSX schakelbrommer. Die heb ik sa- men met mijn opa compleet uit el kaar gehaald. De brommer zijn we nu aan het opknappen, zodat ik er straks mee naar Vlissingen kan rij den als ik daar naar school ga. Daar kijk ik nu al naar uit." ,,Tijdens de eerste lockdown miste ik mijn vrienden echt. Van mijn ouders mocht ik niet met ze af spreken. Nu kan dat gelukkig weer wel." ,,Absoluut. Als je van vrijheid houdt, dan is het hier geweldig. De stad trekt mij niet. Dat heeft het nooit gedaan. Ik ben meer een bui tenmens." Lezers helpen lezers Oudere apparaten of onder delen ervan worden regel matig gezocht via deze ru- leden tijd is. Eén ding is zeker; de in orde. Alles zal spic en span zijn meeste kapperszaken zijn straks, en bij Mystique blinken er echte als ze weer open mogen, piekfijn gouden föhns in de etalage! briek. Maar kapotte voorwerpen staan niet vaak tussen de gezochte zaken. Anders is dat bij kapsalon Mystique uit Hulst. De twee eige naressen Mieke van Schilt en Ju dith Timmerman zijn op zoek naar onbruikbare, dus kapotte, föhns. Samen met hun medewerksters Denise en Iris zijn zij in dit coro natijdperk bezig met andere zaken dan kappen, knippen, verven en krullen. ,,Wij zijn, zoals alle kap perszaken, noodgedwongen geslo ten", aldus Judith. ,,Maar we ge bruiken de tijd om de salon op te knappen, we zijn volop aan het schilderen. Daarnaast maken we op verzoek kleurpakketjes voor onze klanten en brengen deze pro- ducten aan huis. De föhns willen we goudkleurig spuiten en als eta lagemateriaal gebruiken. We den ken erover om ze op te hangen als een soort blikvanger." Op hun oproep in deze krant kwam al een aantal reacties: ,,De meeste van Walcheren en vooral uit de omgeving van Middelburg", weet Judith. ,,Ik heb er familie wo nen, dus die föhns komen wel een keer richting Hulst." De vier dames van kapsalon Mystique staan verder paraat voor hulp op afstand. Vragen over ver ven en onderhoud van het haar kunnen via de mail, de app of tele fonisch gesteld worden. Voor iedere kapperszaak is te hopen dat deze lockdown snel ver- woensdag 27 januari 2021 'Eerste week van mijn stage aan boord hield ik geen hap binnen' Timo van de Kasteele Waar houd je je op het moment veel mee bezig? Wat wil je na de middelbare school gaan doen? Dus je hebt iets met water? Bevalt het leven aan boord? Levi de Smit Colijnsplaat Geboren: 14 december 2004 Woont met: vader Michel, moeder Kim en zus Sophie (13) Huisdieren: drie konijnen, twee kippen en twee kwartels School: eindexamenjaar vmbo houtbewerking, Goese Lyceum Bergweg Hobby's: scouting, vissen, aan zijn brommer sleutelen, met vrienden afspreken Bijbaantje: klusjes op vissers boot KG18; onderhoud op camping Orisant; werken op het land bij de Rusthoeve Verliefd: zo nu en dan Je lijkt me een bezig baasje. Wat doe je nog meer? Waar geef je je geld aan uit? En hoe beleef jij deze corona- tijd? Zie jij jezelf later in Zeeland wonen? Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal ach ter deze oproepjes? Van daag: Mieke van Schilt en Judith Timmerman van kap salon Mystique uit Hulst zoe ken kapotte föhns. Wilma Valk Mieke van Schilt (links) en Judith Timmerman zoeken oude föhns, die zij omtoveren tot gouden föhns voor in de etalage. foto anne hana Levi de Smit loopt stage aan boord van een vissersboot. Hij wil na de middelbare school graag naar de zeevaartschool en stage lopen aan boord van een tanker of containerschip. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41