Tellen bij de tuinvogeltaart Tien maanden cel geëist voor potloodventen apetito Probeer nu 5 maaltijden voor slechts 19,95! Speciaal voor jou 8 ZEELAND NATUURJOURNAAL Zaterdagochtend gingen we thuis een half uurtje tuin- vogels tellen ter gelegen heid van de nationale tuinvogel- telling die het komend weekeinde gehouden wordt. We wisten van tevoren wel zo'n beetje wat er zit ten kan, maar de ervaring leert dat er altijd onverwachte verrassingen kunnen opduiken. Het vaste assor timent bestaat bij ons uit: vink, winterkoning, roodborst, heggen- mus (sinds kort weer!) koolmees, pimpelmees, staartmees, merel, kauw en Turkse tortel. Dat is dan meteen onze persoonlijke tuinvo- gel-top 10. We hebben dat de laat ste weken erg goed kunnen bekij ken dankzij onze tuinvogeltaart. Dat is een prachtig uitziende taart die we cadeau gekregen hebben en die heel erg in trek is bij onze tuin- bewoners. Al de genoemde vogels hebben zich volop tegoed gedaan aan onze taart, afgezien van de kauwtjes. Die durven het blijkbaar niet aan om zich zo'n luxe product toe te eigenen. De tuinvogeltaart is een uit oud frituurvet bestaande taart, waar heel veel zaadjes en gebroken maiskorrels in zitten. Aan de zij kanten was de taart rondom ver sierd met een krans van pinda's in de dop en bovenop lagen vuurrode kersjes gedrapeerd op een prachtig bedje van klimopblad. Waarschijnlijk vergeet ik nog wel iets, maar in ieder geval: de taart was een feest om te zien. Wis inderdaad, want de vogels hebben er zich op gestort en in middels is de taart een heel eind verorberd. De aantrekkingskracht is onverminderd groot, maar zo mooi als in het begin ziet de taart er niet meer uit. Zo lang-ie vogels blijft aanlokken zal het ons een worst wezen. Omdat het zo goed werkt, heb ben we geïnformeerd waar de taart precies vandaan kwam. En dat was opnieuw een verrassing. De taarten worden gemaakt door de Dorcaswinkel in Zierikzee. Met die taarten worden dus drie goede doelen gerealiseerd. Oud frituur vet wordt gerecycled in plaats van dat het in het riool of op andere ongewenste plaatsen terecht komt. Winst voor het milieu! Zo'n taart voorziet in een gemiddelde tuin de vogelbevolking wekenlang van een rijk gedekte tafel. Winst voor de natuur! En last but not le ast: de opbrengst van de vogeltaar ten komt via de kringloopwinkel van Dorcas in Zierikzee ten goede aan voedselhulp voor de allerarm sten. Winst voor de medemens! Dat is dus drie keer goed doen voor één prijs. Beter kun je het gewoonweg niet bedenken. Wie zin heeft in zo'n prachtige taart kan terecht bij dorcaswinkelzierikzee@dorcas.nl. Van den B. moest voor de recht bank verschijnen omdat hij in Ovezande twee meisjes zou heb ben geconfronteerd met seksuele handelingen, ofwel potloodven- ten. Daarvoor hoorde hij tien maanden cel, waarvan de helft voorwaardelijk, plus reclasse- ringstoezicht tegen zich eisen. Van den B. wordt ervan ver dacht in april vorig jaar met zijn broek naar beneden en zwaaiend met zijn geslachtsdeel in een brandgang te hebben gestaan, toen twee meisjes van zeven jaar de gang in fietsten. Een dag later waren dezelfde meisjes bij een be graafplaats bloemen aan te pluk ken, toen Van den B. plots achter een van hen stond. Opnieuw met ontbloot geslachtsdeel. Hij wilde excuses aanbieden, verklaarde hij gisteren voor de rechtbank. ,,Een vreemde manier om excuses aan te bieden'', reageerde een van de rechters. Kort na het incident bij de be graafplaats zou Van den B. met zijn geslachtsdeel in zijn hand bij een van de meisjes op de stoep hebben gestaan. De verdachte zei zich van al die incidenten niets te kunnen herin neren. Hij dronk door problemen veel en vaak. Alles was een waas, stelde hij. Hij had ook regelmatig een blackout. Op de telefoon van Van den B. werd ook kinderporno aangetrof fen. Die was weliswaar al verwij derd, maar alleen het op internet zoeken naar kinderporno is al strafbaar. Hij verklaarde na ette lijke 'willekeurige klikjes' op een Chinese site met kinderporno te zijn beland. Per ongeluk. woensdag 27 januari 2021 GO Een tweewekelijkse rubriek over natuur in Zeeland Chiel Jacobusse M Staart- meesjes in de sneeuw doen zich tegoed aan de tuinvo geltaart. Schoorvoetend gaf de 29-ja- rige J. van den B. uit Ovezande gisteren voor de rechtbank in Midellburg toe te lijden aan hyperseksualiteit. Hij ver klaarde ook wel geholpen te willen worden aan diverse an dere psychische problemen. Ad Roos Middelburg Uiteindelijk erkende Van den B. dat er 'een diepere drang' was ge weest en hij hulp nodig had. Uitspraak op 9 februari. Watje woon- of eetsituatie ook is: bij apetito willen we je culinair verrassen. Laten genieten van gemak... met onze keuze uit 150 maaltijden! 5 van deze maaltijden kun je nu proberen in een proefpakket voor slechts 19,95. Bestel en geniet van: Nasi goreng met kipsaté Macaronischotel Runderlapje in jus met bloemkool en aardappelpuree Runderhachee met rode kool en aardappelen /s. Grootmoeders kippannetje: kippenpoot met groenten en gebakken aardappelen Gratis aan huis bezorgd en zonder verdere verplichtingen. Bovendien ontvang je nu ook nog eens 12 desserts t.w.v. 12,29 gratis! Dat smaakt naar meer toch? Eet je liever natriumarm, vegetarisch of glutenvrij? Ook dat kan. Ga naar apetito-shop.nl/proefpakket of bel 0800 - 023 29 75 (gratis) en maak je keuze. Vermeld bij de bestelling actiecode iog-DPGoi2i. Eet smakelijk! Deze actie is enkel voor nieuwe klanten en geldig t/m 28 februari 2021. Kijk voor de overige voonvaarden op apetito-shop. nl/proefpakket. apetito behoudt zich het recht voor om de samenstelling van het proefpakket tussentijds te wijzigen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40